Neler yeni

Yardım Hyperion sistem iyi mi?

TORMENT

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Şimdi sayın ModartPC efendim şimdi ben sizin hyperion videonuzu izlemeden önce almıştım hyperion kasayı; bir kaç sorum olacaktı benim efendim.

İlk olarak şu an bende olan malzemeleri belirteyim efendim.

Asus ROG Hyperion GR701
Asus ROG strix z790-f gaming wifi intel anakart
Asus ROG Ryujin III 360 ARGB sıvı soğutucu
İntel core 13th gen i9 13900KS
Samsung 870 QVO 8TB Sata SSD

Almayı planladığım malzemelere geçmeden önce sorulara geçeyim

İlk sorum ben ekran kartı olarak asus rog strix 4090'ımı yoksa 4090 ti versiyonunumu bekleyeyim yoksa asus rog matrix 4090'ımı alsam? Sizce?

İkinci soru ise bu çıkmakta olan Asus oled monitör sizce dedikleri gibi ekran yanma sorununu çözdüler ise grafen ile gerçekten çözdülermi yoksa sadece 3 yıldan sonra en fazla 3 4 yılmı dayanır çıkan OLED monitör? Neyse ben incelemenizi 4 gözle bekliyorum ve ayrıca 32 inch 4k monitör önerirseniz sevinirim (ha öyle koftiden değil yalnız bilmenizi isterim)

Birde İ9-13900ks yi soğutur mu asus rog ryujin 3 360 hyperion'ın kendi fanları ile ve son olarak siz hyperion'ın fanları kötümü? Yoksa siz gösteriş olsun diyemi değiştirmiştiniz acaba? Yada 3.cü bi fan daha önerirmisiniz? O rog for the gamers tabelasının yerine?

Bu arada bende çok meşguldüm geç yazmak durumunda kaldım ama gerçekten yardımcı olursanız sevinirim iyi geceler efendim.

Foto isterseniz yollarım.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
İlk sorum ben ekran kartı olarak asus rog strix 4090'ımı yoksa 4090 ti versiyonunumu bekleyeyim yoksa asus rog matrix 4090'ımı alsam? Sizce?
4090 gayet yeterli bence fiyatlar daha da artmadan al derim.

İkinci soru ise bu çıkmakta olan Asus oled monitör sizce dedikleri gibi ekran yanma sorununu çözdüler ise grafen ile gerçekten çözdülermi yoksa sadece 3 yıldan sonra en fazla 3 4 yılmı dayanır çıkan OLED monitör? Neyse ben incelemenizi 4 gözle bekliyorum ve ayrıca 32 inch 4k monitör önerirseniz sevinirim (ha öyle koftiden değil yalnız bilmenizi isterim)
Yanma sorunu artık eskisi gibi yok ekranda hareketlilik olduğu sürece de kolay kolay olmaz ki OLED ekranlar için asus yazılımını yüklüyorsun 10 dakika hareketsizlikten sonra hareketli ekran koruyucu çalıştırıyor bu sayede yanma sorununun önüne geçiliyor.

Birde İ9-13900ks yi soğutur mu asus rog ryujin 3 360 hyperion'ın kendi fanları ile ve son olarak siz hyperion'ın fanları kötümü? Yoksa siz gösteriş olsun diyemi değiştirmiştiniz acaba? Yada 3.cü bi fan daha önerirmisiniz? O rog for the gamers tabelasının yerine?
Ryujin 2 360mm soğutucuyu bende kullanıyorum her türlü soğutur ben yerinde olsam 14700K işlemci alırdım mükemmel ötesi iyi :)

TORMENT

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
4090 gayet yeterli bence fiyatlar daha da artmadan al derim.

Yanma sorunu artık eskisi gibi yok ekranda hareketlilik olduğu sürece de kolay kolay olmaz ki OLED ekranlar için asus yazılımını yüklüyorsun 10 dakika hareketsizlikten sonra hareketli ekran koruyucu çalıştırıyor bu sayede yanma sorununun önüne geçiliyor.

Ryujin 2 360mm soğutucuyu bende kullanıyorum her türlü soğutur ben yerinde olsam 14700K işlemci alırdım mükemmel ötesi iyi :)
Ama benim anakart desteklermi 14.cü nesli?

Ayrıca ben kasanın fanlarını değiştiryeyimmi yoksa iyimidir? Ayrıca ben piyasadaki bilgisayarcılara güvenim kalmadı maalesefki ben o yüzden size sordum size toplatabilirmiyim diye.

Eğer o monitörü alırsam ayrıyeten sorarım hangi yazılım gerekli diye?

Müsaitmisin oldukça yazarım veya sizin müsait olmanızı beklerim ne diyeyim ki.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Ama benim anakart desteklermi 14.cü nesli?
Yahu Z790 anakartı önce bios güncellemesi yapacaksın direk destekliyor şu an herkes Z790 ile 14. nesil kulalnıyor yeni bir anakart çıkmadı çünkü :)
Ayrıca ben kasanın fanlarını değiştiryeyimmi yoksa iyimidir? Ayrıca ben piyasadaki bilgisayarcılara güvenim kalmadı maalesefki ben o yüzden size sordum size toplatabilirmiyim diye.
Kasanın fanları hava akışı olarak iyi. Bence rgb takıntın yoksa kalsın.

Toplama kısmı için de benim işçilik bedelim çok yüksek hocam onu diyim. 15-20.000tl den aşağı ben el sürmüyorum :)

TORMENT

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
14.cü işlemleri ilk çıktığında gözüm çok korktu ben o yüzden 13te kalmaya karar verdim. Yüksek dereceler ve 400w üstünde olması beni gerçekten çok endişelendirdi maalesefki.

Hmm fiyat konusunda orta yolu bulma şansım varmı tabii siz daha iyi bilirsiniz piyasayı. Ama eğer şehir farkı yoksa bu fiyata tamamdır (ok) derim. Ben sizi anlıyorum bu iş zahmetli iş ben kendimde toplayabilirim ama ben şimdi eğer elime yüzüme bulaştırsam bişey olsa yüzüme gözüme kakılmasından dolayı canım sıkılır mantıkende 200000+TL kayıp olacağına 15000-20000TL vermeyi tercih ederim şahsen. Bu arada taş gibi sağlam olur değilmi? :D
Eğer anlaşırsak sorunsuz bir şekilde ben sizi izleyip ve yardım edebilirmiyim? Kasa için yani.

Şehir İstanbuldur büyük ihtimalle? Benim şehir Bursa bu arada efendim.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
14.cü işlemleri ilk çıktığında gözüm çok korktu ben o yüzden 13te kalmaya karar verdim. Yüksek dereceler ve 400w üstünde olması beni gerçekten çok endişelendirdi maalesefki.
13900K 14700K dan daha çok güç tüketiyor ben o yüzden geçtim :)

Eğer anlaşırsak sorunsuz bir şekilde ben sizi izleyip ve yardım edebilirmiyim? Kasa için yani.
Onu özelden konuşmak daha iyi olur.
Ben İstanbuldayım evet.

TORMENT

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Peki efendim dediğiniz gibi o gün gelirse detaylı konuşuruz.

Bu arada eğer sizi rahatsız ettiysem kusura bakmayın lütfen, nasıl diyeyim insan güvenilir yer arar kıymetli bir eşyası oldumu yardım için siz yada sevdikleriniz bu durumda olmadımı hiç? Ben çok şükür empati yapabilen insanım.

İleride birgün bu PC ile amacıma ulaşıp iyi bir manga/çizgiroman ve eğer yaptığım işin oyununu yapmak isteyen olursa kimseye yaptırtmam ama anca ya Capcom yada Bandai Namco olursa yaptırırım artık çünkü oyunlarda berbat çıkıyor işte bu yüzden grafik tasarım bölümüne hazırlanıyorum PC yi toplarken biryandan.

TORMENT

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Levon Turaç Levon Turaç,

Bi kırbacıda ben hakettim sanırım xD (hemde fazlasıyla)
Bios güncelleme kısmını gerçekten unutmuşum. Neyse taksitleri bitince i9-13900ks'nin bakarım bi çaresine. Ama ben hem render hem oyun oynatmasıda ne fantastik bir duygudur.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
4090 alabilirsin PC bileşenlerinde büyük zam olacağı söyleniyor alacaksanız elinizi çabuk tutun soğutucu ise soğutur sıkıntı yok daha önce bu kasa ile sistem toplamıştım gerçekten mükemmel kasa ve baya geniş ferah PSU yazmamışsin ama en az 1000w ATX 3.0 PSU almışsindir diye düşünüyorum diğer parçalar da güzel şimdiden hayırlı olsun

TORMENT

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
en az 1000w ATX 3.0 PSU almışsindir diye düşünüyorum diğer parçalar da güzel şimdiden hayırlı olsun
Merhaba Kürşat bey ben PSU almadım henüz ama ben 1200W ila 1600W arasında kaldım ve bu arada işlemci ve soğutucunun taksitleri bitmedi maalesefki. 4090 için ben abimin figürlerini satıyorum, o para ile almayı düşünüyorum üstüne eklerim tabii yetmezse.

PSU için Asus ROG Thor bakıyorum bu arada full Asus rog sistem için uğraşıyorum, tamamlandımı hiç arkama bakmam :D

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Merhaba Kürşat bey ben PSU almadım henüz ama ben 1200W ila 1600W arasında kaldım ve bu arada işlemci ve soğutucunun taksitleri bitmedi maalesefki. 4090 için ben abimin figürlerini satıyorum, o para ile almayı düşünüyorum üstüne eklerim tabii yetmezse.

PSU için Asus ROG Thor bakıyorum bu arada full Asus rog sistem için uğraşıyorum, tamamlandımı hiç arkama bakmam :D
ASUS ROG olunca fiyatlar epey pahalı oluyor ben PSU tarafında fsp öneririm 4090 li üst seviye bir sistem yapmıştık fsp güç kaynağı kullandım önde gelen markalardan her işi ehline bırakmak gerektiğini düşünüyorum he Rog sevdalısı kişiler de var onlara da bişey diyemem ama bence de marka bağımlılığı bana mantıklı gelmiyor tabi sizin bileceğiniz iş.

TORMENT

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Marka bağımlılığı yok ama kaliteli ve bilindik marka oldumu ve bolca sertifikaya sahip ürün olunca doğal olarak insan rog tercih eder tamam pahalı olabilir ama buna değer.

serkan1903

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Yahu Z790 anakartı önce bios güncellemesi yapacaksın direk destekliyor şu an herkes Z790 ile 14. nesil kulalnıyor yeni bir anakart çıkmadı çünkü :)

Kasanın fanları hava akışı olarak iyi. Bence rgb takıntın yoksa kalsın.

Toplama kısmı için de benim işçilik bedelim çok yüksek hocam onu diyim. 15-20.000tl den aşağı ben el sürmüyorum :)
Hocam sizi Youtube'da 200bin TL'lik bilgisayar toplamında gördüm galiba ilk, emin değilim :D

Ben de pahalı bir sistem toplamak istiyorum bir ara, sormak istediğim. Bahsettiğiniz ücreti bilgisayarı toplama zamanım gelince hemen gönderirsem şehir dışına geliyor musunuz? Ankara size çok uzak değil. Yoksa bilgisayar bileşenleri toplayıp bizim mi sizin yanınıza gelmemiz gerek ki bu çok zor koca kasayla gelip gitmek benim için.

Sistemi kuracağım zaman bileşenleri size seçtirmek istiyorum, sonra Amazon vs gibi yerlerden alacağım. Tüm bileşenler elime geldiğinde iade süresi dolmadan(arızalı çıkarsa) sizin gelip kurmanız lazım(bu işlemlerin en başında ücreti ödemek şartıyla elbette)

Şimdiden sormak istedim size.

TORMENT

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Hocam sizi Youtube'da 200bin TL'lik bilgisayar toplamında gördüm galiba ilk, emin değilim :D

Ben de pahalı bir sistem toplamak istiyorum bir ara, sormak istediğim. Bahsettiğiniz ücreti bilgisayarı toplama zamanım gelince hemen gönderirsem şehir dışına geliyor musunuz? Ankara size çok uzak değil. Yoksa bilgisayar bileşenleri toplayıp bizim mi sizin yanınıza gelmemiz gerek ki bu çok zor koca kasayla gelip gitmek benim için.

Sistemi kuracağım zaman bileşenleri size seçtirmek istiyorum, sonra Amazon vs gibi yerlerden alacağım. Tüm bileşenler elime geldiğinde iade süresi dolmadan(arızalı çıkarsa) sizin gelip kurmanız lazım(bu işlemlerin en başında ücreti ödemek şartıyla elbette)

Şimdiden sormak istedim size.
Evet o adam kendisidir.
Kendisi 180.000TL lik pc topladı Mendebur Lemur a 200.000TL lik pc topladı. Eğer forumu okuduysan arkadaşım 15.000-20.000TL arası dedi. Ama bi o kadar mantıklı o kadar istemesinin.

Şöyle şimdi sen herhangi bir PC yada o tarz dükkanda yaptırsan (sözüm sahtekarlara) dürüst olup olmadığını bilmediğimiz için malzemelerin çalınma riski var. Ha ben Levon Turaç Levon Turaç a nasıl güveniyorsun dersen adam Bi kere o malzemeleri kolaylıkla alabilen birisi bizler için 4090 ekran kartı yaktı falan ne bileyim ya şimdi sanki bi an kuşku düşecekti ama youtuberlara ve twitch stremtoplamıştı öyle bişey yapacak olsa twitch streamerlar twitchte yada youtube'da yayınlardılar benim güvenim var o adam öyle fakir insandan birşey çalacak birisi değil.

Sence ben haklı değil miyim? 4090 yerine başka ekran kartı taksalar memnun olurmusun? Yada işlemcinin en kötüsünü taksalar falan. Düşünsene 200000den fazla para veriyorsun 10000 TL lik pc kadar performans yok bence benim/senin gibi canavar yaratmak isteyenler ModartPC den yardım almalı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.