Neler yeni

Hangi anakartı almalıyım?

• Konbuyu başlatan lewzy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 508

lewzy

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Bütçe
4000 TL
Arkadaşlar merhaba ddr5 sistem topluyorum ve dün MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 2X Black 16G OC satın aldım. 7500F ile kullanmayı planlıyorum sizce hangi anakartı almalıyım? Bütçe olarak 4 bin tl'yi aşmazsa güzel olur. Cevaplarınız için şimdiden teşşekürler.

Yavuzkagan42

Pro Üye
Uzman
Konular
46
ModArt Kredi
0
Link Removed
Bütçenizi biraz aşsa da kesinlikle değeceğini düşünüyorum.AM5 uzun ömürlü bir platform ve ileride yükseltme yapabilmeniz önemli.Ayrıca B serisi olduğu için Oveclock,daha hızlı ram destekliyor.Güç beslemesi ileriki nesillerin ryzen 5 ve düşük güçlü 7'leri için yeterli olacaktır.Kesinlikle anakartta ucuza kaçmayın AM5'de.Hatta bütçeyi biraz arttırabiliseniz ilerisi için çok daha güzel anakartlar tavsiye edebilirim.

Edelion

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar merhaba ddr5 sistem topluyorum ve dün MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 2X Black 16G OC satın aldım. 7500F ile kullanmayı planlıyorum sizce hangi anakartı almalıyım? Bütçe olarak 4 bin tl'yi aşmazsa güzel olur. Cevaplarınız için şimdiden teşşekürler.
Merhaba. 4 ay önce 4070 Ti ve 7600x üzerinden bir sistem kurdum fakat sizin gibi anakarttan kıstım birkaç ay sonra yükseltirim diye ama çok büyük bir hata yapmışım. A620-M Plus takmıştım fakat anakartı incelemeden aldığım için sıvı soğutma için pompa fan çıkışı yok, cha_fan çıkışları az olduğu için çoklayıcı kullandım, en önemlisi de benim işlemcim 105w potansiyelindeyken anakartımın, işlemciye verdiği maksimum güç 85w ile sınırlıymış ve oyunlarda stuttering problemi yaşıyorum yani fps yüksekken anlık takılıyor. Bundan dolayı dün X670E-Plus aldım. Eğer şu an kullanayım ileride yeni sistem toplarken anakartı da değiştiririm diyorsan B650 Plus yeterli olur ama şimdi alayım birkaç sene götürsün dersen X670 chipsetli anakart tavsiye ederim.

Yunusabdi61

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
O butcedeki anakartlarin (a620 chipset e sahip olanlar) vrmleri baya benzer pek farklilik yok saglam birsey almak istiyorsan butceyi b650 seviyesine butceyi cikartmani oneririm cogu dusuk seviye b650 ler 60 ila 70a lik mosfetlere sahipler sana fazlasiyla yetecegini dusunuyorum ama am5 sistemde ram secimi yaparken dikkatli davranman gerek elindeki ramlarin yada almayi dusundugun ramlarin expo destegi olmasina ve ozellikle anakartin destek listesinde olmasina dikkat et.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Bütçeni çok az yükselt bunu al b650 8+4 işlemci güç yapısı pasif mosfet soğutuculari 2 adet M2 desteği vs vs gayet güzel anakart fiyatına göre

Link Removed

lewzy

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Merhaba. 4 ay önce 4070 Ti ve 7600x üzerinden bir sistem kurdum fakat sizin gibi anakarttan kıstım birkaç ay sonra yükseltirim diye ama çok büyük bir hata yapmışım. A620-M Plus takmıştım fakat anakartı incelemeden aldığım için sıvı soğutma için pompa fan çıkışı yok, cha_fan çıkışları az olduğu için çoklayıcı kullandım, en önemlisi de benim işlemcim 105w potansiyelindeyken anakartımın, işlemciye verdiği maksimum güç 85w ile sınırlıymış ve oyunlarda stuttering problemi yaşıyorum yani fps yüksekken anlık takılıyor. Bundan dolayı dün X670E-Plus aldım. Eğer şu an kullanayım ileride yeni sistem toplarken anakartı da değiştiririm diyorsan B650 Plus yeterli olur ama şimdi alayım birkaç sene götürsün dersen X670 chipsetli anakart tavsiye ederim.
hocam öncelikle değerli cevabınız için çok teşşekür ederim msı b650 düşünüyorum 32gb (16x2) 6000mhz cl30 ram mevcut elimde beni 2-3 sene üzmeyecek ama fiyatı çok pahalı olmayan bir anakart ne önerirsiniz şuanda msı b650 işimi görebilirmi ?

Bütçeni çok az yükselt bunu al b650 8+4 işlemci güç yapısı pasif mosfet soğutuculari 2 adet M2 desteği vs vs gayet güzel anakart fiyatına göre

Link Removed
hocam bunu bende çok düşündüm internette biraz araştırınca iyi bir anakart olmadığı hakkında bir kaç yoruma denk geldim kafamı karıştırdı

lewzy

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
O butcedeki anakartlarin (a620 chipset e sahip olanlar) vrmleri baya benzer pek farklilik yok saglam birsey almak istiyorsan butceyi b650 seviyesine butceyi cikartmani oneririm cogu dusuk seviye b650 ler 60 ila 70a lik mosfetlere sahipler sana fazlasiyla yetecegini dusunuyorum ama am5 sistemde ram secimi yaparken dikkatli davranman gerek elindeki ramlarin yada almayi dusundugun ramlarin expo destegi olmasina ve ozellikle anakartin destek listesinde olmasina dikkat et.
abi öncelikle cevap için teşşşekür ederim , Link Removed elimde bu ramler mevcut şuanda expo desteği olduğunu görüyorum msı b650 anakartı düşünüyorum ne diyorsun üzermi beni 2-3 sene içerisinde (bende trabzondayım hemşeri görmek güzel oldu)

Yunusabdi61

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
abi öncelikle cevap için teşşşekür ederim , Link Removed elimde bu ramler mevcut şuanda expo desteği olduğunu görüyorum msı b650 anakartı düşünüyorum ne diyorsun üzermi beni 2-3 sene içerisinde (bende trabzondayım hemşeri görmek güzel oldu)
Expo destegi var ise eger calistirma ihtimali var evet 6000mhz de ama anakartin destek listeside önemli onada bi bak listede varmi diye

lewzy

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Expo destegi var ise eger calistirma ihtimali var evet 6000mhz de ama anakartin destek listeside önemli onada bi bak listede varmi diye
1706035024764.png

destek listesi dediğin şey bu mu acaba abi? orjinal siteden baktım

lewzy

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Hayir ayni sitede uyumluluk kismina bas orda bellek destegi var orda
1706036545315.png
abi burda gözüküyor fakat sayende ekran kartı kısmına baktığımda 4060ti 16gb'ı listede göremedim acaba desteklemiyormu?

lewzy

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Ekran karti destek listesini onemseme anakartin piyasadaki tum ekran kartlarini sorunsuz destekliyor
teşşekür ederim abi çok kararsızım msı pro b650M-P mi yoksa Link Removed mı arada 300-400 tl var ama biostarda type-c çıkış , 2 adet m2 slotu olması falan cazip geliyor forumlarda çok aşağılamışlar ama bilemiyorum msı götürürmü bu sistemi

Yunusabdi61

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
teşşekür ederim abi çok kararsızım msı pro b650M-P mi yoksa Link Removed mı arada 300-400 tl var ama biostarda type-c çıkış , 2 adet m2 slotu olması falan cazip geliyor forumlarda çok aşağılamışlar ama bilemiyorum msı götürürmü bu sistemi
Ben msi tercih ederdim sahsen

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.