Neler yeni

Haklıyken Azar İşittiğim Servis

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Valla bizim çocuğun kreş servisi o yönden çok iyi. Serviste birde kadın var gelmeden yaklaşınca 2-3 dakika önce arıyorlar her gün. Akşam da yaklaşınca yine arıyorlar.
Çocuk servisi olduğu için olabilir.

Ama genç öğrenci servisi de olsa hiç değilse arasın yani. Mesela ben avm de çalışırken öyle idi servişçi arardı. Eşşek kadar para veriyoruz sonuçta.

Servişçiler için bence kurallar getirilmeli ve denetlenmeli.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Valla bizim çocuğun kreş servisi o yönden çok iyi. Serviste birde kadın var gelmeden yaklaşınca 2-3 dakika önce arıyorlar her gün. Akşam da yaklaşınca yine arıyorlar.
Çocuk servisi olduğu için olabilir.

Ama genç öğrenci servisi de olsa hiç değilse arasın yani. Mesela ben avm de çalışırken öyle idi servişçi arardı. Eşşek kadar para veriyoruz sonuçta.

Servişciler için bence kurallar getirilmeli ve denetlenmeli.
Yine haklı öz abim. Bu arada çocuğun mu vardı abi? Allah bağışlasın.

Çocuk servislerinde genelde kadın oluyor ve bence çok güzel bir şey. Bence de kurallar getirilmeli, ailem bazen zar zor para yetiştiriyor. Karşılığı bu mu olacak ailemin onca çabasının?

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Yine haklı öz abim. Bu arada çocuğun mu vardı abi? Allah bağışlasın.

Çocuk servislerinde genelde kadın oluyor ve bence çok güzel bir şey. Bence de kurallar getirilmeli, ailem bazen zar zor para yetiştiriyor. Karşılığı bu mu olacak ailemin onca çabasının?
6 ay sonra 7 yaşına girecek bizim Junior Levon :) Ben 35 yaşındayım valla yolun yarısı 🤣

Evet kadın var hem çocukalrla da ilgileniyor çok iyi. Hadi yetişkinlerin servisinde olmaz iş tamamiyle servis şoföründe bitiyor. Yani aylık 1500-2000tl alıyorlar telefonla 20 saniye aramaya üşeniyorlar. Havadan kazandıkları para gerçekten.
AVM Servisleri bile hem gelirken hem giderken çatır çatır arıyor. Hemde 4-5 defa duymadın mı üst üste arıyor.
Servisçi herkesin adını bilirdi İstinye Parkta.
Yahu şimdilere bakıyorum servisteki çocukların adını bile bilmiyorlar. İşte bu yüzden haybeye kazandıkları para diyorum. İşini özveri ile yapsa sonuna kadar helali hoş olsun. Ama bir işi özverili yapmayan kişi için kimse kusura bakmasın kazandığı para için Helal değil derim.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
6 ay sonra 7 yaşına girecek bizim Junior Levon :) Ben 35 yaşındayım valla yolun yarısı 🤣

Evet kadın var hem çocukalrla da ilgileniyor çok iyi. Hadi yetişkinlerin servisinde olmaz iş tamamiyle servis şoföründe bitiyor. Yani aylık 1500-2000tl alıyorlar telefonla 20 saniye aramaya üşeniyorlar. Havadan kazandıkları para gerçekten.
AVM Servisleri bile hem gelirken hem giderken çatır çatır arıyor. Hemde 4-5 defa duymadın mı üst üste arıyor.
Servisçi herkesin adını bilirdi İstinye Parkta.
Yahu şimdilere bakıyorum servisteki çocukların adını bile bilmiyorlar. İşte bu yüzden haybeye kazandıkları para diyorum. İşini özveri ile yapsa sonuna kadar helali hoş olsun. Ama bir işi özverili yapmayan kişi için kimse kusura bakmasın kazandığı para için Helal değil derim.
Allah bağışlasın abi geleceği pasparlak olur İnşaAllah.

Ailem aramamaya ikna etmeme rağmen aramış, hemen R yapmış kusura bakmayın falan demiş. Yani şaka gibi o kadar para döküyoruz ve 1 serviste 15-18 kişi var. Gayet güzel para aldıkları, 1 kere aramaya üşeniyorlar.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Merhaba, bugün aynı servisçi ile bir olay oldu. Baştan anlatmak gerekirse; 2 gündür araca CHP bayrağı asıp bizi bırakıyordu, biz de dün şakasına AKP bayrağı getirip Dombra açtık güldük eğlendik.

O sırada abi bize dedi ki: "Kılıçdaroğlu kazanırsa o bayrağı götüne sil tamam mı?", bunu diğer arkadaşıma demiş ama aynı anda konuştuğumuz için bize de söylediğini düşündük, arkadaşım da: "Erdoğan kazanırsa sen aynısını yapabilecek misin?" dedi fakat ciddi değil neşeli şekilde dedi.

İşte servis bizi bıraktı falan, bugün 4 dakika önce geldi ve servis gelmiş, ben görmedim ama o da 5-6 saniye falandı, sonra servisin kapısına geldiğimde kapıyı açmadan baktı biraz ve kapıyı açtı, sonra bana kızarak "Kusura bakma bekletiyoruz seni!" dedi, ben de gülüp geçtim.

Sıra arkadaşlarıma geldi ve servise aldı. Tam yola çıktı diğer yola doğru yola çıktı ama kenara çekip durdu ve kapıyı açtı. Servisin arka kısmına geçip arkadaşıma bayağı bağıra bağıra kızmaya başladı "Velet, Ak Partine de sıçarım sana da sıçarım, duysaydım seni servisten atardım o an, Sen benim dengim misin ki?" vb. argo kelimeleri çok yüksek sesle söyledi.

Servisin önüne geçince de söylendi, "Bu serviste bana sadece 3 kişi şaka yapabilir, sen yapamazsın, sen kimsin lan!?" dedi fakat arkadaşım hiç bir laf etmedi o an veya sonrasında. Kendisi bir servis markasında sürücü. Bunu nereye şikayet edebiliriz?

Öncesinde okursanız benimle de olayı olmuştu. Abi o an duymamış fakat birisi söylemiş ama galiba abartılı ve lafı dolandırarak söylemiş, kimin söylediğini tahmin edebiliyorum, kendisi koyu CHP'li bir kız ve bence dediğim gibi lafı dolandıra dolandıra söylemiştir.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Merhaba, bugün aynı servisçi ile bir olay oldu. Baştan anlatmak gerekirse; 2 gündür araca CHP bayrağı asıp bizi bırakıyordu, biz de dün şakasına AKP bayrağı getirip Dombra açtık güldük eğlendik.

O sırada abi bize dedi ki: "Kılıçdaroğlu kazanırsa o bayrağı götüne sil tamam mı?", bunu diğer arkadaşıma demiş ama aynı anda konuştuğumuz için bize de söylediğini düşündük, arkadaşım da: "Erdoğan kazanırsa sen aynısını yapabilecek misin?" dedi fakat ciddi değil neşeli şekilde dedi.

İşte servis bizi bıraktı falan, bugün 4 dakika önce geldi ve servis gelmiş, ben görmedim ama o da 5-6 saniye falandı, sonra servisin kapısına geldiğimde kapıyı açmadan baktı biraz ve kapıyı açtı, sonra bana kızarak "Kusura bakma bekletiyoruz seni!" dedi, ben de gülüp geçtim.

Sıra arkadaşlarıma geldi ve servise aldı. Tam yola çıktı diğer yola doğru yola çıktı ama kenara çekip durdu ve kapıyı açtı. Servisin arka kısmına geçip arkadaşıma bayağı bağıra bağıra kızmaya başladı "Velet, Ak Partine de sıçarım sana da sıçarım, duysaydım seni servisten atardım o an, Sen benim dengim misin ki?" vb. argo kelimeleri çok yüksek sesle söyledi.

Servisin önüne geçince de söylendi, "Bu serviste bana sadece 3 kişi şaka yapabilir, sen yapamazsın, sen kimsin lan!?" dedi fakat arkadaşım hiç bir laf etmedi o an veya sonrasında. Kendisi bir servis markasında sürücü. Bunu nereye şikayet edebiliriz?

Öncesinde okursanız benimle de olayı olmuştu. Abi o an duymamış fakat birisi söylemiş ama galiba abartılı ve lafı dolandırarak söylemiş, kimin söylediğini tahmin edebiliyorum, kendisi koyu CHP'li bir kız ve bence dediğim gibi lafı dolandıra dolandıra söylemiştir.
Mağdurum ben mağdurum diyorsun yani :)

Öncelikle adam chp li ve serisine bayrak asmış doğal olarak anladığım kadarı ile ve siz gidip akp bayrağı açtınız dalga geçer gibi.
Öncelikle bu yanlış kardeşim.
O servis sizin değil adamın servisi. Yani adamın servisinde ona da saygı duymanız lazım.
Adamın servisinde astığı bayrak artık her neyse ona kalkıp saygısızlık yaparak kışkırtmanız bence hiç normal ve tevazuu gösterilecek bir durum değil.

AKP Binasının içine chp bayrağı ile girip miting yapmaya dönmüş sizinki.
AKP mitinginde sence buna izin verilir mi verilmez değil mi?
Veya askeri ordu evine girip kürt bayrağı açmaya benzer bu 😉

Siz adamı resmen kışkırtmışsınız ve bence az bile yapmış. Bir başkası sizin evinize gelip chp bayrağı açıyor mu veya kürt bayrağı açıyor mu HAYIR? O zaman empati kurup adamın malı, alın teri, ekmek teknesi olan serviste kalkıp akp bayrağı açmayacaksınız.

He eğer kalkıp hoşgörü yok espiri falan diye savunma yapacaksan da bizi evine davet et forumdan 10-15 kişi sana geleli mbizi ağırla ve senin evinde chp mitingi yapalım şarkılar söyleyelim.

Biraz empati CHP lilere saldırgan diyorsunuz ama siz adamı kışkırtmak için neler yapmışsınız. Şimdi soruyorum kim saldırgan?

Son düzenleme:

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Mağdurum ben mağdurum diyorsun yani :)

Öncelikle adam chp li ve serisine bayrak asmış doğal olarak anladığım kadarı ile ve siz gidip akp bayrağı açtınız dalga geçer gibi.
Öncelikle bu yanlış kardeşim.
O servis sizin değil adamın servisi. Yani adamın servisinde ona da saygı duymanız lazım.

AKP Binasının içine chp bayrağı ile girip miting yapmaya dönmüş sizinki.
AKP mitinginde sence buna izin verilir mi verilmez değil mi?
Veya askeri ordu evine girip kürt bayrağı açmaya benzer bu 😉

Siz adamı resmen kışkırtmışsınız ve bence az bile yapmış. Bir başkası sizin evinize gelip chp bayrağı açıyor mu veya kürt bayrağı açıyor mu HAYIR? O zaman empati kurup adamın malı, alın teri, ekmek teknesi olan serviste kalkıp akp bayrağı açmayacaksınız.

He eğer kalkıp hoşgörü yok espiri falan diye savunma yapacaksan da bizi evine davet et forumdan 10-15 kişi sana geleli mbizi ağırla ve senin evinde chp mitingi yapalım şarkılar söyleyelim.

Biraz empati CHP lilere saldırgan diyorsunuz ama siz adamı kışkırtmak için neler yapmışsınız. Şimdi soruyorum kim saldırgan?
Yahu abi o an servisçi de güldü biz de güldük eğlendik. Olay o değil, bize hakaret niteliğinde bir şey demesi ve biz de hakaret etmeden "Sen de aynısını yap abi o zaman dememizdir." Ayrıca CHP binası ile alakası yok, sonuçta burası okul servisi, okulda niye öyle yapsın?

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Yahu abi o an servisçi de güldü biz de güldük eğlendik. Olay o değil, bize hakaret niteliğinde bir şey demesi ve biz de hakaret etmeden "Sen de aynısını yap abi o zaman dememizdir." Ayrıca CHP binası ile alakası yok, sonuçta burası okul servisi, okulda niye öyle yapsın?
Adam trafikte gıkını çıkartmamıştır gülmüştür ama içine dert olmuştur olamaz mı böyle bir şey.
Yani sadece sizin tarafınızdan değil o adamın o anki duygularını da düşünüp ona göre yorumlamak gerekir.
Sen adama sordun mu neden böyle yaptın abi diye. Evet sordunuz dimi adam size ne cevap vermiş. Yazmış bir daha açarsanız o bayrağı bilmem ne yaparım diye. Yani adam 1 defa yaptınız bir daha açmayın hoşuma gitmedi demiş 🤣

Okul servisi de olsa o servisin şöförü de sahibi de o adamdır. Yani servise para ödüyorsun diye servis senin veya sizlerin malı olmuyor.
O serviste adamın kurallarına uyacaksınız. Okula da para veriyoruz mesela okulu satın mı almış oluyoruz hayır.
Okulda okulun kuralları geçer değil mi?
O zaman serviste de o adamın kuralları geçer bu kadar basit. Bir eve misafirliğe gidiyorsan o evin kuralına uyarsın 😉

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Adam trafikte gıkını çıkartmamıştır gülmüştür ama içine dert olmuştur olamaz mı böyle bir şey.
Yani sadece sizin tarafınızdan değil o adamın o anki duygularını da düşünüp ona göre yorumlamak gerekir.
Abi başka bir olay da şu; Birisi doldurmuş onu servisten.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Bu arada benim üvey babam var, kendisi emlakçı ve yakın zamanda kazandığı parayla köye ayıptır söylemesi villa yaptırdı, bir araba aldı, hatta 2. aracı almayı düşünüyoruz yine ayıptır söylemesi. Onun babası da asker emeklisi AKP zamanında kendine ev aldı, abisi de emlakçı ve yakın zamanda yine kazandığı paralar ile onu bunu aldı. Bu arada benim gittiğim devlet okulu 4000-5000TL'ye kabul etti almayı. Okul parasını araştırdığımda gördüm ki AKP öncesi okul kitabına para alınıyormuş, şaşırtıcı cidden. Gerçekten öğrencilerin ders kitaplarını parayla mı satıyorlardı? Şimdi ders kitabını ücretsiz almayı geçtim, her öğrenciye 3 adet test kitabı ve her derse özel çalışmak için ayrı ayrı çalışma kitabı dağıttılar, hatta üşenmeden gittim sadece bu yıl ders kitaplarına ek ücretsiz olarak devlet 14 adet kitap vermiş, 2 adet de kazanım testi kitabı da varmış. Yahu bu kadar şey deli paradır :D
her şey paranın miktarına bağlı:ROFLMAO::ROFLMAO:
o servisçi bir umuda bağlamış kendini
sen gidip onu bu hale sokanları savunursan az bile yapmış

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.