Neler yeni

Gpu vram sicakliklarini ogrenme

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Yok o yuksek degil biliyorum ben vram ler cok isiniyor diye dusunuyorum cunku kasa asiri sicak anormal derecede
Kafanı çok takmışsın Vram aşırı ısınınca bunu hafıza tam kullanımdayken dengesizlik olarak belirtir ve bu ekran kartını tam yüke soktuğunda crash verdirmiyorsa sıkıntı olmadığını anlıyabilceğin bir olaydır.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Eğer halen daha kasanın sıcak olduğunu kasanın sıcaklığıyla ölüceksen 20Watt lık bir silikon tabancasına elini deydirdiğinde ne oluyorsa bir ekran kartınında 100W gibi bir değerin üzerine çıkabildiğini ve ısının dönüşmediği sürece kaybolmıyıcağını ve bu yüzden ya konveksiyon ya da iletimle kasaya bir şekilde aktarılcağını ve bu yüzden kasanında sıcak olcağını kabul etmen gerek.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Eğer halen daha kasanın sıcak olduğunu kasanın sıcaklığıyla ölüceksen 20Watt lık bir silikon tabancasına elini deydirdiğinde ne oluyorsa bir ekran kartınında 100W gibi bir değerin üzerine çıkabildiğini ve ısının dönüşmediği sürece kaybolmıyıcağını ve bu yüzden ya konveksiyon ya da iletimle kasaya bir şekilde aktarılcağını ve bu yüzden kasanında sıcak olcağını kabul etmen gerek.
Kanka yalnız tabanca tüm enerjisini ısıtmaya harcıyor ekran kartı ne alaka 😆
Zaten 70 derece yüksek değil de

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Kanka yalnız tabanca tüm enerjisini ısıtmaya harcıyor ekran kartı ne alaka 😆
Zaten 70 derece yüksek değil de
Sen ikna et ozaman ne diyim ben 1060 i7 6700 ile odamı ısıttığımı idda ediyorum adamın kasası sıcak geldi diye vram sıcaklığından şüphe ediyor

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Sen ikna et ozaman ne diyim ben 1060 i7 6700 ile odamı ısıttığımı idda ediyorum adamın kasası sıcak geldi diye vram sıcaklığından şüphe ediyor
😆 kesinlikle
Kalorifere gerek yok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.