Neler yeni

Öneri Full Ekipman Sistem Dizeceklere Tavsiyelerim

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Merhaba sayın ModArt forum üyeleri,

Kendime yakın zamanda dizdiğim full ekipman bileşenleri sizede önereceğim. Umarım beğenirsiniz...

Monitör : AOC 23.6 C24G2AE 165Hz 1ms 2xHDMI DP VGA VA FHD FreeSync Premium Curved Gaming Monitör

Monitörü itopyadan 3 gün önce hafta sonuna özel fırsatlar kampanyasından 3349 TL'ye aldım. Panel konusunda çok kararsızdım. VA panel ve IPS panel diye forumlarda saatlerce gezdim durdum. Diğer markaların VA panellerinde ghosting olayı daha yüksekti. Yabancı forumlarda da aldığım bilgiye göre ışık sızması ve ghosting olayının en az yaşandığı model olduğunu düşündüm ve bu monitörde karar kıldım.

Edit/// Monitörüm geldi, kutuyu açtım. İçinden güç kablosu, hdmi kablo ve display port kablosu çıkıyor. Kesinlikle verdiğim paraya değdi. Kısmetse hazır sistem çıkınca alıp, kurup, bir süre kullanımla yorumlarımı zamanla ekleyeceğim. Belki video inceleme yaparım.

Kulaklık : Corsair Void RGB Elite Wireless Premium Kulaklık 7.1

Kulaklığı sahibinden'de 2-3 gün kullanılmış, temiz, faturalı, garantili olarak aldım. Kulaklık modeline karar vermeden önce forumları baya bi gezdim. Pek çok öneri ve yorumlar bu model üzerineydi. Sıfır fiyatı 2.000 civarı ancak bütçemi aşmamak için ikinci el temiz 1300'e aldım. Aldığım kişinin evine gittiğimde iyi ki almışım dedim. Nezih bir muhitte oturan samimi bir arkadaş. Odasına güzel bir setup kurmuş, temiz kullanımını kulaklığın pedlerinden ve görünümünden anladım. Kutu içeriği tamdı.

Klavye : Steelseries Apex 3 TR RGB Klavye
Edit// Steelseries Apex 5

Klavye için önce itopya mağazasına gittim. 1249 TL fiyatı vardı. Akakçeden baktığımda 999 TL'ye incehesapta satışını gördüm. En uygun fiyatıyla almaya karar verdim. Ayrıca yaptığım alışverişten incehesap puanda kazanıyorum. Ekipman modellerinde marka olarak Steelseriesi beğeniyorum. Malzeme kalitesi ve konforu benim için çok iyi. Bilek desteğinin uzun olması konfor açısından harika. İtopya mağazada teşhir üründen denemiştim. Tutuşu, tuşları, hissiyatı çok iyi.

EDİT/// Arkadaşlar apex 3 siparişini iptal edip bybarisss bybarisss arkadaşımızın önerisiyle mekanik klavye olması adına apex 5 siparişi verdim. Apex 3 membran bir klavye ve mekanik klavyelere göre daha dezavantajlı oluyor. Mekanik klavyeler normal klavyelere göre 15 kat daha hızlı tepkime sürelerine sahip. Arkadaşımıza önerisi için teşekkür ederim

Mouse : Steelseries Rival 3 RGB

Bunuda 3 gün önce itopya mağazasından hafta sonuna özel kampanya ile 299 TL'ye aldım. Klavye açıklamasında dediğim gibi markayı seviyorum. Konfor, tutuş, hissiyat ve görünümü çok iyi. Fiyatı gayet uygun diye aldım. Şu anda 379 TL'den satılıyor.

Mousepad : Steelseries QCK Prism XL RGB

Mousepadde pahalı ürün şart değildir normalde 100-200 TL'ye de RGB mousepad almak mümkün. Ancak tüm ekipmanı premium toplayınca insan bunada para veresi geliyor. Malzeme kalitesiyle ilgili çok fazla olumlu yorumları beni bu modeli almaya itti. Fiyatı incehesapta 679 TL. İtopya mağazasında 999 TL'ydi. Klavye ile beraber sipariş verdim. Burda da puan kazandım. Çok şart değilse 120 TL'ye normal bilinmedik markaların xl mousepadleri yine benzer görünümü verecektir. Ama bu mouse pad ve Rival 3 ile kullanırsam sürücüleri sayesinde rgblerini senkronize bir şekilde programlayarak ayarlayabilirim.

Kamera : GameBooster CAM07

Sistemi topladıktan sonra eğer yayın ve kayıt işleriyle uğraşmayı düşünüyor ama bütçeniz kısıtlı ise bu model çok uygun. Şu anda itopyada 359 TL'ye satılıyor. Ben eski sistemimde tak çalıştır kullanıp bir iki yayın ve video çekmiştim. Eğer kamera video kalitesini merak ediyorsanız Emrullah YAZICI YouTube kanalında Crysis 1 oyun videomu izlerken görebilirsiniz. Kamera ile ilgili yorumum fiyatına göre oldukça güzel. Ancak düşük ışıkta çok bir performans beklemeyin. Pencereye yakın olduğum için gün ışığından çoğu zaman güzel görüntü alabiliyorum. Ancak oda lambası tek başına yetersiz gibi duruyor. Bu yüzden profesyonel anlamda kayıt yapmak isterseniz bir led ışığa ihtiyacınız olacak.

Mikrofon : Gamebooster MC120

Kamera açıklamasında yazdığım gibi eğer kayıt ve yayın işleriyle uğraşacaksanız ancak bütçe kısıtlıysa aynı şekilde bu mikrofon fiyat performans açısından yeterli diye düşünüyorum. Ses kalitesini dinlemek isterseniz Emrullah YAZICI YouTube kanalında Crysis 1 oyun videomu izlerken bakabilirsiniz. Geçen hafta İtopyadan kampanyalı fiyat ile aldım 649 TL'ye. Şu an 759 TL'ye satılıyor. Üzerinde dokunmatik mute butonu var. Yayın kayıt esnasında mikrofonu kapatabiliyorsunuz. Ayrıca orta çevirmeli düğmelerde RGB ayarı yapabilirsiniz.

Kasa : Belirsiz

Evet tüm sistemi topladık ama geriye kasa kaldı. Açıkçası bende emin değilim. YouTube kanallarından, ünlü platformlardan ve satış yerlerinden kampanyalı hazır sistem bekliyorum. Öneri konumun bu bölümü için önerilerinize açığım.

Umarım konumu beğenmişsinizdir. Tamamen kendi el yazımla özgün bir anlatımla önerilerimi sizlere sundum. Hepinize iyi günler diliyorum.

Ekli dosyalar

• 20221019_142105.jpg
    20221019_142105.jpg
    219.5 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:

є∂ηα

Aktif Üye
Uzman
Konular
26
ModArt Kredi
0
kulaklıgın aynısı turkıyede 1800 tl cıvarı satılıyor bn amazondan sıparıs ettım vergılkerle beraber 1500 e geldı oyle aldm arada 300 tl fark oynuyor vergısız orda 1000 tl ıdı

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
kulaklıgın aynısı turkıyede 1800 tl cıvarı satılıyor bn amazondan sıparıs ettım vergılkerle beraber 1500 e geldı oyle aldm arada 300 tl fark oynuyor vergısız orda 1000 tl ıdı
Hocam dün aldım kulaklığı. En ucuz sinerji satıyor 1899 TL'ye. Bende isterim direk sıfır almak ama kısıtlı bütçe ile aldığım ekipmanların önce ikinci el ilanlarına baktım. Aralarında en sıfır ve temize yatkın kulaklık bulabildim. Amazondan sipariş verdiğinizde tr faturalı olmadığı için garantisiz olmuyor mu ?

є∂ηα

Aktif Üye
Uzman
Konular
26
ModArt Kredi
0
amazon tr dn almıstm sonucta ıstanbul subesı amazonun ama bılmıyorm ınce hesapta 1800 lerdeydı amazonda baktıgım da 1000 tl ıdı vergı akrgo ucretı derken 500 tlyı bulmustu toplamda 1500 e mal olmustu bna

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Corsair Void Wireless kulaklık 2 sene öncesinde K95 alanlara bedava veriliyordu ... güzel günlermiş bundle ı satın alan buradan birkaç kişide çıkar.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
amazon tr dn almıstm sonucta ıstanbul subesı amazonun ama bılmıyorm ınce hesapta 1800 lerdeydı amazonda baktıgım da 1000 tl ıdı vergı akrgo ucretı derken 500 tlyı bulmustu toplamda 1500 e mal olmustu bna
ne zaman aldınız ?

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Hocam herşey premium demişiniz de membran klavye olmamış gibi.
Monitör için de 3400 vermişken ips şart hocam.
Farkı gerçekten hissediliyor. Hep rekabetçi oynanmıyorsa kesin ips alınmalı

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Hocam herşey premium demişiniz de membran klavye olmamış gibi.
Monitör için de 3400 vermişken ips şart hocam.
Farkı gerçekten hissediliyor. Hep rekabetçi oynanmıyorsa kesin ips alınmalı
Membran nedir hocam ? tam bilmiyorum kavramları.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Membran nedir hocam ? tam bilmiyorum kavramları.
Membran klavyelerde yüzeyde bir tuş bulunur ve bu tuşa bastığınızda iki katlı kauçuk bir membranı ittirmiş olursunuz.

Mekanik Klavyeler yüksek kaliteli gerçek fiziksel düğmeler içeren klavyelerdir.

Mekanik klavyeler daha dayanikli ve hassas oluyor. Dolayısıyla özellikle oyun için daha avantajlilar.

Membran klavyelerde anlık her tuşa bastığınızda bazen bir tanesini algılarken bazen üç tanesini falan algılar, ama mekanik klavyelerde anlık her tuşa bastığınızda hepsini algılar, mekanik klavyelerin tepkime süreleri membrana göre düşüktür, bir de malzeme kalitesi var başka bir şey var mı bilmiyorum.

Son düzenleme:

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Membran klavyelerde ise yüzeyde bir tuş bulunur ve bu tuşa bastığınızda iki katlı kauçuk bir membranı ittirmiş olursunuz.

Mekanik Klavyeler yüksek kaliteli gerçek fiziksel düğmeler içeren klavyelerdir.

Mekanik klavyeler daha dayanikli ve hassas oluyor. Dolayısıyla özellikle oyun için daha avantajlilar.

Membran klavyelerde anlık her tuşa bastığınızda bazen bir tanesini algılarken bazen üç tanesini falan algılar, ama mekanik klavyelerde anlık her tuşa bastığınızda hepsini algılar, mekanik klavyelerin tepkime süreleri membrana göre düşüktür, bir de malzeme kalitesi var başka bir şey var mı bilmiyorum.
Bunları bilmiyordum hocam çok teşekkür ederim. Az önce apex 5 siparişi verdim Media Markt tan. Webe özel fırsat indirimi ile 1955+ 30 dakikada sipariş verirsen ekstra %5 indirim kodu ile 1855 TL ye aldım.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Bunları bilmiyordum hocam çok teşekkür ederim. Az önce apex 5 siparişi verdim Media Markt tan. Webe özel fırsat indirimi ile 1955+ 30 dakikada sipariş verirsen ekstra %5 indirim kodu ile 1855 TL ye aldım.
Hayırlı olsun hocam maşallah hızlısınız 😄

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Hayırlı olsun hocam maşallah hızlısınız 😄
Hocam valla siz öyle yazınca forumlarda biraz gezdim membran klavyeler harbi çöp o fiyata mekanik klavyeler var, apex 5 alın felan yazıyordu. Bende Steelseriesten vazgeçmek istemediğim için direk apex 5 fiyatlarına baktım. Normalde 2 k yı geçiyor ama Mediamarkt indirimini görünce kaçırmak istemedim. Teşekkürler tekrardan 👍

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Siparişlerim geldi. Konuya aldığım ürünlerin kutulu haliyle fotoğrafı eklenmiştir. Monitör kutusunun içinden HDMI ve DISPLAY PORT kablosu çıkıyor. Hazır kasamı alınca hepsini açıp, dizip biraz kullanımla yorumlarımı konuya zamanla ekleyeceğim.

Ekli dosyalar

• 20221019_142105.jpg
    20221019_142105.jpg
    219.5 KB · Görüntüleme: 74

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.