Neler yeni

Filistin İsrail olayı hakkında düşünceleriniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
iki tarafında desteklenmemesi gerek insanı yaşatmalıyız.
İSRAİL binlerce kadın cocuk ve yaşlıları öldürdü, üstüne kimyasal silah kullandı. kimi desteklediğinize dikkat edin. çocuk katillerini.
:D
ben akp yi mi desteliyorum hahaahah sizin gibi cahiller çok bu ülkede o yüzden karşı görüşte olduğunuz kim varsa onu desteklediğimiz sanıyorsunuz size acıyorum. iki tarafında desteklenmemesi gerek insanı yaşatmalıyız. desteklemek yaptığı şeylere doğru veya yanlış olsa da destek vermektir. senin o küçük kafana acıyorum gerçekten.
Ben size akp yi desteklediğinizi söyledim mi? Hayır. Malum terörün akp yüzünden arttığını belirttim sadece. Düzgün okuyun lütfen. Ayrıca tarafsız kalınması gerektiğini belirttim ancak arapların Türklere yaptıklarının bedelini ödemeleri için şahsi olarak İsraili destekliyorum dedim.

Bana şimdi cahil, küçük kafalı lafları ettiniz. Ben size ban, uyarı atınca bu sefer daha çok öfkelenip küfür edeceksiniz. Sonrada "haksız yere forumdan ban yedim" muhabbeti olacak. Değer mi? Başka bir yerde olsaydınız çoktan 1 yıllık ban yemiştiniz hatırlatmak isterim.

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
Bu konuyu lütfen daha fazla uzatmayalım çünkü uzatmanın mantığı yok. Savaşta iki tarafta insanlık suçu işledi bu inkar edilemez inkar eden de yok zaten. Ben ülkece tarafsız olunmalı olduğunu savunuyorum. Ancak kendi şahsi fikrim olarak İsrail kazanmalı diyorum çünkü savaş çıktı artık kaçarı yok. Savaş çıkmasa derim savaş çıkmasın gereği yok ama iş işten geçti. Savaşta bir kazanan olacak. Bana göre kazanan İsrail olmalı çünkü filistinin geçmişte Türklere yaptıklarını unutmadım bu yüzden bedelini ödemelerini istiyorum en doğal şey yani bitti gitti bu kadar.

hasan korkmaz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
:D

Ben size akp yi desteklediğinizi söyledim mi? Hayır. Malum terörün akp yüzünden arttığını belirttim sadece. Düzgün okuyun lütfen. Ayrıca tarafsız kalınması gerektiğini belirttim ancak arapların Türklere yaptıklarının bedelini ödemeleri için şahsi olarak İsraili destekliyorum dedim.

Bana şimdi cahil, küçük kafalı lafları ettiniz. Ben size ban, uyarı atınca bu sefer daha çok öfkelenip küfür edeceksiniz. Sonrada "haksız yere forumdan ban yedim" muhabbeti olacak. Değer mi? Başka bir yerde olsaydınız çoktan 1 yıllık ban yemiştiniz hatırlatmak isterim.
AAA COK YAZIK :D SİZİN GERÇEKTEN kafanız YERİNDE DEĞİL. YAZDIĞINIZ ŞEYİ DE BİLMİYORSUNUZ. ÜZGÜNÜM böyle birisi olduğunuzu bilmiyordum. daha fazla kendimi yormama gerek yok galiba

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
İSRAİL binlerce kadın cocuk ve yaşlıları öldürdü, üstüne kimyasal silah kullandı. kimi desteklediğinize dikkat edin. çocuk katillerini.
Kardeşim sen bence Savaş'ın mantığını anla öyle savun derim.
Filistinde Hamas ile İsrailli sivil kadın yaşlı çoluk çocuk ne varsa öldürdü. Hadi öldürmedi de.

Savaşta sivil kayıplar daima ölür. Sizin en büyük sorununuz taraf tutmanız. Savaş'ın her türlüsü kötüdür siviller daima zarar görür diyemiyorsunuz ki.
Hamas'ın yaptığı ilk sızma girişiminde yoldaki sivil halkı kadınları öldürdüler izlede gör içlerinde Turistler bile vardı sen neyden bahsediyorsun.

Güdümlü füze atıyorsun füzenin nereye isabet ettiğini kimse bilmiyor düştüğü yerde siviller dolu sen kalkmış İsrail çocuk katili diyorsun.
Hem İsrail hemde Flistin ikiside çocuk katili diyeceksin tabi diyebilir misin 😉
Eğer bunu diyemiyorsan tarafsız değilsindir. O zaman Allahu Ekber diyip gazze ye buradan iki adım gitmeni ve destek olmanı rica ediyoruz senden bari müslüman kardeşlerimizi savunun.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
1950 lerde filistinin müslüman ülkenin göbeğinde amerikanın desteğiyle yahudi israil devleti kurulmasıyla başlıyor. tabikide filistin nüfusu 4 katı olmasına rağmen yozlaşmış müslümanlarda oldukları için bir türlü etkili olamadılar. israilin işledikleri insanlık suçu dahil mescid-i aksaya yapılan saldırıları hesaba katmasam bile bu başlıca bir savaş sebebi zaten
Mescidi aksa olduğu gibi yerinde duruyor kardeşim merak etme.
Ama Kudüs Tarihten beri iSRAİL'in kutsal şehridir hatta Hristiyanlar için bile kutsaldır çünkü İsa peygamberin ile hristiyanlığın doğduğu şehirdir.
Fakat zamanında orayı bazı islam devletleri kalkıp fethetmiş. Yani mantık kurarsan islam alemi Yahudilerin kutsal şehrini bildiğin savaş ile işgal etmiş oluyor değil mi 😉
Sen adamların gidip kutsal şehrini fethet sonra kalk mescidi aksa de. Bu bir çelişki ve hatta bencilliktir.
Kutsal kabir kilisesine bi bak Mescidi aksa'dan 400 yıl daha önce yapılmış. Daha ağlama duvarı tüneli var neler neler.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Yani Mescidi aksa adamların kutsal mekanlarının dibine sonradan yapıldı. Peki neden? Tamamıyla zorbalık ve güç gösterisi amaçlı yapılan bir ibadethane. Bu Kuran a göre zaten yanlıştır. Yani islamı kafasına göre şekillendiren ve islamı lekeleyenler yüzünden bu hale gelmiş.
Dine göre başkasının kutsal mekanına saldıramazsın ve oraya kalkıp cami veya başka bir ibadethane bile yapamazsın Allah ve Muhammed böyle buyurdu. Ama gel gör ki Ayasofya zaten bunun en büyük örneği 😉

Yani önce tarihi öğrenin öyle yakın tarihi değil 50-100 yıl değil 1500 hatta 2000 yıl öncesine bakın sonra zaten intikam mı katliam mı vahşet mi ne derseniz deyin. Geçmişini bilmeyen geleceğini göremezmiş.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
ben akp yi mi desteliyorum hahaahah sizin gibi cahiller çok bu ülkede o yüzden karşı görüşte olduğunuz kim varsa onu desteklediğimiz sanıyorsunuz size acıyorum. iki tarafında desteklenmemesi gerek insanı yaşatmalıyız. desteklemek yaptığı şeylere doğru veya yanlış olsa da destek vermektir. senin o küçük kafana acıyorum gerçekten.
Bu konuda katılıyorum sana karşıt görüşlü olan herkes AKP li demek bence de çok saçma 👍

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
sizin gibiler işte çocuk katillerini destekleyeni banlamaz ama ufak ekef şeylere ban atar
Öncelikle bi ağzını toplasın herkes.
Her iki tarafta çocuk katili diyoruz sen sadece İsrail öyle diyorsun tarafsız olamayacaksanız yazmayın arkadaşlar.
Sadece bir tarafı savunursan Savaşa destek vermiş olursunuz bunun bilincinde olun önce.

hasan korkmaz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Uygunsuz Büyük Harf Kullanımı
Öncelikle bi ağzını toplasın herkes.
Her iki tarafta çocuk katili diyoruz sen sadece İsrail öyle diyorsun tarafsız olamayacaksanız yazmayın arkadaşlar.
Sadece bir tarafı savunursan Savaşa destek vermiş olursunuz bunun bilincinde olun önce.
Bende onu diyorum ben desteklenmemeli diye yazdım zaten. Arkadaşa da İsrailli desteklemenin yanlış olduğunu söyledim konuşmalarıma bakarsanız sadece ölen kadın çocuklardan bahsettim.

Mescidi aksa olduğu gibi yerinde duruyor kardeşim merak etme.
Ama Kudüs Tarihten beri iSRAİL'in kutsal şehridir hatta Hristiyanlar için bile kutsaldır çünkü İsa peygamberin ile hristiyanlığın doğduğu şehirdir.
Fakat zamanında orayı bazı islam devletleri kalkıp fethetmiş. Yani mantık kurarsan islam alemi Yahudilerin kutsal şehrini bildiğin savaş ile işgal etmiş oluyor değil mi 😉
Sen adamların gidip kutsal şehrini fethet sonra kalk mescidi aksa de. Bu bir çelişki ve hatta bencilliktir.
Kutsal kabir kilisesine bi bak Mescidi aksa'dan 400 yıl daha önce yapılmış. Daha ağlama duvarı tüneli var neler neler.

Yani Mescidi aksa adamların kutsal mekanlarının dibine sonradan yapıldı. Peki neden? Tamamıyla zorbalık ve güç gösterisi amaçlı yapılan bir ibadethane. Bu Kuran a göre zaten yanlıştır. Yani islamı kafasına göre şekillendiren ve islamı lekeleyenler yüzünden bu hale gelmiş.
Dine göre başkasının kutsal mekanına saldıramazsın ve oraya kalkıp cami veya başka bir ibadethane bile yapamazsın Allah ve Muhammed böyle buyurdu. Ama gel gör ki Ayasofya zaten bunun en büyük örneği 😉

Yani önce tarihi öğrenin öyle yakın tarihi değil 50-100 yıl değil 1500 hatta 2000 yıl öncesine bakın sonra zaten intikam mı katliam mı vahşet mi ne derseniz deyin. Geçmişini bilmeyen geleceğini göremezmiş.
Farklı şu Osmanlı zamanından ibadetlerini yapanlara karışılmadı saldırıda bulunulmadı ama burada görüyoruz ki 1950'den beri bir zulüm var dikkat etmek istediğim konu buydu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

hasan korkmaz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Uygunsuz Büyük Harf Kullanımı
Kardeşim sen bence Savaş'ın mantığını anla öyle savun derim.
Filistinde Hamas ile İsrailli sivil kadın yaşlı çoluk çocuk ne varsa öldürdü. Hadi öldürmedi de.

Savaşta sivil kayıplar daima ölür. Sizin en büyük sorununuz taraf tutmanız. Savaş'ın her türlüsü kötüdür siviller daima zarar görür diyemiyorsunuz ki.
Hamas'ın yaptığı ilk sızma girişiminde yoldaki sivil halkı kadınları öldürdüler izlede gör içlerinde Turistler bile vardı sen neyden bahsediyorsun.

Güdümlü füze atıyorsun füzenin nereye isabet ettiğini kimse bilmiyor düştüğü yerde siviller dolu sen kalkmış İsrail çocuk katili diyorsun.
Hem İsrail hemde Flistin ikiside çocuk katili diyeceksin tabi diyebilir misin 😉
Eğer bunu diyemiyorsan tarafsız değilsindir. O zaman Allahu Ekber diyip gazze ye buradan iki adım gitmeni ve destek olmanı rica ediyoruz senden bari müslüman kardeşlerimizi savunun.
Ben taraf tuttuğumu belirtmedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.