Neler yeni

Filistin İsrail olayı hakkında düşünceleriniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hasan korkmaz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Kardeşim sen bence Savaş'ın mantığını anla öyle savun derim.
Filistinde Hamas ile İsrailli sivil kadın yaşlı çoluk çocuk ne varsa öldürdü. Hadi öldürmedi de.

Savaşta sivil kayıplar daima ölür. Sizin en büyük sorununuz taraf tutmanız. Savaş'ın her türlüsü kötüdür siviller daima zarar görür diyemiyorsunuz ki.
Hamas'ın yaptığı ilk sızma girişiminde yoldaki sivil halkı kadınları öldürdüler izlede gör içlerinde Turistler bile vardı sen neyden bahsediyorsun.

Güdümlü füze atıyorsun füzenin nereye isabet ettiğini kimse bilmiyor düştüğü yerde siviller dolu sen kalkmış İsrail çocuk katili diyorsun.
Hem İsrail hemde Flistin ikiside çocuk katili diyeceksin tabi diyebilir misin 😉
Eğer bunu diyemiyorsan tarafsız değilsindir. O zaman Allahu Ekber diyip gazze ye buradan iki adım gitmeni ve destek olmanı rica ediyoruz senden bari müslüman kardeşlerimizi savunun.
ben hiç bir yerde filistin öldğrmedi demedim yalnız. isarili destekliyorum dediği için isralin yaptıklarından bahsettim. ayrıca elinizdeki imkanlara bakarsak. israilin silah üstünlüğü ve kullanmaya cekinmemesi konusunda hemfikirizdir. savaşı görmediğimi idda edemezsiniz. sınır dışı görevlerinde bulundunuz mu ? çünkü ben bulundum. kimin ne naneler yediğini de gördüm.

hasan korkmaz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Kardeşim sen bence Savaş'ın mantığını anla öyle savun derim.
Filistinde Hamas ile İsrailli sivil kadın yaşlı çoluk çocuk ne varsa öldürdü. Hadi öldürmedi de.

Savaşta sivil kayıplar daima ölür. Sizin en büyük sorununuz taraf tutmanız. Savaş'ın her türlüsü kötüdür siviller daima zarar görür diyemiyorsunuz ki.
Hamas'ın yaptığı ilk sızma girişiminde yoldaki sivil halkı kadınları öldürdüler izlede gör içlerinde Turistler bile vardı sen neyden bahsediyorsun.

Güdümlü füze atıyorsun füzenin nereye isabet ettiğini kimse bilmiyor düştüğü yerde siviller dolu sen kalkmış İsrail çocuk katili diyorsun.
Hem İsrail hemde Flistin ikiside çocuk katili diyeceksin tabi diyebilir misin 😉
Eğer bunu diyemiyorsan tarafsız değilsindir. O zaman Allahu Ekber diyip gazze ye buradan iki adım gitmeni ve destek olmanı rica ediyoruz senden bari müslüman kardeşlerimizi savunun.
savaşın mantığını siz de anlayınız. baştan beri savunduğum şey belli kimse gibi ben filistini destekliyorum israili destekliyorum demedim iki hükümette benim için bir şey ifade etmiyor yaptıklarınında farkındayım. ama özellikle pkk desteğini çekinmeden gösteren arkadaşlarımı şehit eden pkk şerefsizlerine eğitim verip abd üzerinden israile isarilden pkk ya destek sunan bir devleti hiç br zaman desteklemedim desteklemeyeceğimde karşısında kim olursa olsun

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
ben hiç bir yerde filistin öldğrmedi demedim yalnız. isarili destekliyorum dediği için isralin yaptıklarından bahsettim. ayrıca elinizdeki imkanlara bakarsak. israilin silah üstünlüğü ve kullanmaya cekinmemesi konusunda hemfikirizdir. savaşı görmediğimi idda edemezsiniz. sınır dışı görevlerinde bulundunuz mu ? çünkü ben bulundum. kimin ne naneler yediğini de gördüm.
İl yazdığın cümlelerde Çocuk katili israili savunanlar dediğin için taraflı olduğun görülüyor o yüzden öyle bir cevap vermişimdir.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
Kardeşim barış gücündeydi 😉
Normal askerler standart yaşadığını görür fakat işin derin kısmını ise rütbeliler bilir. Ülke ve devlet işlerine insanların aklı yetmez.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
Farklı şu Osmanlı zamanından ibadetlerini yapanlara karışılmadı saldırıda bulunulmadı ama burada görüyoruz ki 1950'den beri bir zulüm var dikkat etmek istediğim konu buydu.
Yanılıyorsun.
Fethedip katlettikten sonra ibadete izin vermek çok ayrı şeylerdir 😉
Hakimiyetin altında olmayan bir bölgede ibadete izin verme lüksü yoktur zaten o bölge o halkındır ve ibadetini özgürce kimseden izin almadan yapar.
Ama birileri kalkıp adamların yaşadığı şehirleri savaşla fethederse ondan sonra kalkıp hayatta kalanlara ibadet yapmanıza müsaade ettik diyip böbürlenemez.
Yani verdiğin örnek ve cümle bence yanlış.

Bu şuna benzer: Diyelim ki ilerde bir savaş çıktı ve Türkiye'yi kalkıp işgal ettiler ölenler öldü kalanlar kaldı. Sonra kalkıp o işgal edenler sana ibadet etmekte özgürsünüz dedi 🤣🤣 Buna herkes güler çünkü o topraklar zaten bizimdi. Karılarımız çocuklarımız öldükten sonra iyilik yaparmış veya acırmış gibi ibadet etmekte özgüsünüz diyen işgalcileri de kimse savunamaz.

Umarım yazdıklarımı anlamışsındır dostum. Burada seni eleştirmiyorum tamamıyla bakış açıdaki hatayı vurguluyorum çünkü bu gözle bakan çok kişi var. Tarihte herkes her ırk ülkeleri işgal etti ve her millet kadınları çocukları öldürdü.
Bana bir Allahın kulu öldürmedi diyemez. Hristiyanı, Yahudisi, müslümanı, hintlisi, çinlisi moğulu hepsi öldürdü kardeşim bu kadar basit.
Her toplum toprak üstünlüğü sağlamak için birilerini katletti.
Bu sebeple savaşta halk hiçbir zaman taraf tutamaz. Eğer taraf tutacaksa başına gelen için de ağlayıp sızlamayacak.
Neden ağlayıp sızlamayacak biliyor musun? Kendi halkının askeri gücüde karşı tarafa aynısını yapıyor olduğu için 😉

Peki işin sonuna baktığımızda ne oluyor biliyor musunuz hadi onu da bir cümle ile özetleyelim.
ÖLEN ÖLDÜĞÜ İLE KALIYOR. Ülkeleri veya devletleri yönetenler sefa içnide yaşamaya devam ediyor. Olan sana bana veya çevremizdekilere oluyor. Bizlerse burada boş boş tartışır dururuz. O yüzden en iyisi tarafsız şekilde şavaşın her türlüsünü kınamaktır.
21 yüzyıldayız artık savaşsız bir dünya lazım insanlığa. Ama bu kadar kontrolsüz bir nüfus artışının olduğu bir dünyada savaş kaçınılmaz oluyor buda bir gerçek.

hasan korkmaz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Yanılıyorsun.
Fethedip katlettikten sonra ibadete izin vermek çok ayrı şeylerdir 😉
Hakimiyetin altında olmayan bir bölgede ibadete izin verme lüksü yoktur zaten o bölge o halkındır ve ibadetini özgürce kimseden izin almadan yapar.
Ama birileri kalkıp adamların yaşadığı şehirleri savaşla fethederse ondan sonra kalkıp hayatta kalanlara ibadet yapmanıza müsaade ettik diyip böbürlenemez.
Yani verdiğin örnek ve cümle bence yanlış.

Bu şuna benzer: Diyelim ki ilerde bir savaş çıktı ve Türkiye'yi kalkıp işgal ettiler ölenler öldü kalanlar kaldı. Sonra kalkıp o işgal edenler sana ibadet etmekte özgürsünüz dedi 🤣🤣 Buna herkes güler çünkü o topraklar zaten bizimdi. Karılarımız çocuklarımız öldükten sonra iyilik yaparmış veya acırmış gibi ibadet etmekte özgüsünüz diyen işgalcileri de kimse savunamaz.

Umarım yazdıklarımı anlamışsındır dostum. Burada seni eleştirmiyorum tamamıyla bakış açıdaki hatayı vurguluyorum çünkü bu gözle bakan çok kişi var. Tarihte herkes her ırk ülkeleri işgal etti ve her millet kadınları çocukları öldürdü.
Bana bir Allahın kulu öldürmedi diyemez. Hristiyanı, Yahudisi, müslümanı, hintlisi, çinlisi moğulu hepsi öldürdü kardeşim bu kadar basit.
Her toplum toprak üstünlüğü sağlamak için birilerini katletti.
Bu sebeple savaşta halk hiçbir zaman taraf tutamaz. Eğer taraf tutacaksa başına gelen için de ağlayıp sızlamayacak.
Neden ağlayıp sızlamayacak biliyor musun? Kendi halkının askeri gücüde karşı tarafa aynısını yapıyor olduğu için 😉

Peki işin sonuna baktığımızda ne oluyor biliyor musunuz hadi onu da bir cümle ile özetleyelim.
ÖLEN ÖLDÜĞÜ İLE KALIYOR. Ülkeleri veya devletleri yönetenler sefa içnide yaşamaya devam ediyor. Olan sana bana veya çevremizdekilere oluyor. Bizlerse burada boş boş tartışır dururuz. O yüzden en iyisi tarafsız şekilde şavaşın her türlüsünü kınamaktır.
21 yüzyıldayız artık savaşsız bir dünya lazım insanlığa. Ama bu kadar kontrolsüz bir nüfus artışının olduğu bir dünyada savaş kaçınılmaz oluyor buda bir gerçek.
doğru o yüzden sizin tarafınızda modoretör olan arkadaşa yaptığı yanıt vermeyip tanımadığınız kişiye karşı taraf alıyorsunuz. ümüt dindarı tanıyor musunuz arkadaşınızın rütbesii yetiyor mu emirleri o veriyordu albayla konuştuklarını biz de yanında olduğu için biliyorduk tabikide gizli bilgiler de var. dediğim gibi arkadaşınız barış gücündeymiş biz içindeydik kendimiz. o yüzden YANILIYORSUN :D

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
doğru o yüzden sizin tarafınızda modoretör olan arkadaşa yaptığı yanıt vermeyip tanımadığınız kişiye karşı taraf alıyorsunuz. ümüt dindarı tanıyor musunuz arkadaşınızın rütbesii yetiyor mu emirleri o veriyordu albayla konuştuklarını biz de yanında olduğu için biliyorduk tabikide gizli bilgiler de var. dediğim gibi arkadaşınız barış gücündeymiş biz içindeydik kendimiz. o yüzden YANILIYORSUN :D
İşte bilip bilmeden yazma ben moderatörümüzü de uyardım özelden. Şimdi erdemli bir şekilde özür dilersin her halde.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
evet sadece bana akpli damgası vurduğu için uyarmışsınız. teşekkür eder ön yargım için özür delirim.
Öncelikle ben de teşekkür ederim dostum.
Ben diğer forum yöneticileri gibi değilimdir eski kullanıcılarım benim bu huyumu çok iyi bilir.
Forum kurallarında bile özellikle belirtmişimdir moderatörler ve hatta yöneticiler dahi bu kurallara uymak ve saygı duymak zorunda.
ModArt Forumun farkı bu 😁

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
evet sadece bana akpli damgası vurduğu için uyarmışsınız. teşekkür eder ön yargım için özür delirim.
Size akpli diyen yok. Benim akp ile alakalı kurduğum cümle de siz akp lisiniz diye bir cümle kullanmadım.

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
1697039975394.png

İlk iki cümlemde size karşı bir şey demediğim açıkça ortada, sadece gerçek olan olaylardan bahsettim. Son cümlemde ise iktidarın oyunlarına karnım tok dedim. Diğer cümlelerimde zaten akp ile alakalı bir şey yok. H hasan korkmaz Nasıl oluyorda buradan ben size "akplisin sen" diye bir laf söylediğimi çıkarabiliyorsunuz? Bana etmediğiniz laf kalmadı küçük kafalı, cahil, kafası yerinde değil vs. Üstüne ben size sanki akpli demişim gibi bir ortam yaratıp iftira atıyorsunuz. Tüm bunlara rağmen size bırakın ban atmayı uyarı bile atmadım. Başka bir forumda bu lafları ettiğinizde en az 1 yıl ban yiyiyorsunuz hatırlatırım.

Konu sahibi, Şizofren00 Şizofren00. Konu kirletildiği, ve dünki yaptığınız rapor üzerine daha fazla uzamaması için kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.