Neler yeni

Evrim Teorisi Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir ?

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Bana öyle bir cümle söyleyin ki evrime inanayım
Veya size balinalardan bahsetmek isterim. Görselde gördüğünüz şey bir balinanın otopsi sonucu ortaya çıkan eli.
Buda demek oluyor ki balinanlar daha önce karalarda yaşayan canlılardı ama zamanla tuzlu sularda yaşamaya adapte oldular ve yıllar içerisinde elleri köreldi. Balinalarla ilgili bir diğer bilgi ise balinalar belli başlı saatler arasında yüzeye çıkarak kafasının üst kısmında bulunan delikten su fışkırtır buda balinaların akciğerli solunum yaptığının kanıtıdır.
1669213092092.png

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Yoktan varolmayı kimse açıklayamaz yoktan bir şey varolamaz Akıl ile Allahın varlığını kesin olarak bulamazsınız sadece inanırsınız Allah evreni belli bir ölçüyle yarattı her şeyin neden sonuç ilişkisi vardır her şey bir mantığa bağlanmıştır imtihan dünyasında olduğumuzu unutuyorsun aklımıza illaki bazı şeyler girecek ama sanki bir şeyleri kanıtlama derdin var gibi müslümanlar ben müslümanım demiyor ama siz sürekli ben ateistim diyorsunuz Allah hidayeti nasip etsin
Herşey bir mantığa bağlanmış demişsiniz peki ya Kuranda bir mantık hatası varsa ne olur ?

beratcaliss

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Ben ateist olduğuma dair herhangi birşey yazmadım. Hiçbirşey yoktan varolmaz, vardanda yok olmaz . O zaman şöyle bir soru sormak istiyorum herşeyin yaratıcısı Allah ise onu kim yarattı ?
böyle bir soru olamaz sonsuza kadar sürecek bir soru
Çoklu mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Herşey bir mantığa bağlanmış demişsiniz peki ya Kuranda bir mantık hatası varsa ne olur ?
Kuranda mantık hatası yok kuranı tamamen anlamak için tefsir okumalısın

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0

Kuranı 4 kez arapçasını okudum 1 kere ise türkçe halini okudum. Kutsal bir kitabın herkes tarafından anlaşılması ve tek bir meali olması gerekir ama gel görelim ki 1 ayet için birden fazla tevsir olabiliyor.

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0

ahzab süresi 53 ayet:
ey iman edenler! yemek için çağrılmaksızın ve yemeğin pişmesini beklemeksizin (vakitli vakitsiz) peygamberin evlerine girmeyin, çağrıldığınız zaman girin. yemeği yiyince de hemen dağılın. sohbet için beklemeyin. çünkü bu davranışınız peygamberi rahatsız etmekte, fakat o sizden de çekinmektedir. allah ise gerçeği söylemekten çekinmez. peygamberin hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. böyle davranmanız hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temizdir. allahın resûlüne rahatsızlık vermeniz ve kendisinden sonra hanımlarını nikâhlamanız ebediyyen söz konusu olamaz. çünkü bu, allah katında büyük bir günahtır.

Bu ayetten anladığım Hz. Muhhamed kuranı kendi şahsi çıkarı için kullanıyor. Bu benim düşüncem ki bu ayeti daha önce hiç duymamış birisine anlatırsanız bence o kişi de benim gibi düşünür.

beratcaliss

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
ahzab süresi 53 ayet:
ey iman edenler! yemek için çağrılmaksızın ve yemeğin pişmesini beklemeksizin (vakitli vakitsiz) peygamberin evlerine girmeyin, çağrıldığınız zaman girin. yemeği yiyince de hemen dağılın. sohbet için beklemeyin. çünkü bu davranışınız peygamberi rahatsız etmekte, fakat o sizden de çekinmektedir. allah ise gerçeği söylemekten çekinmez. peygamberin hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. böyle davranmanız hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temizdir. allahın resûlüne rahatsızlık vermeniz ve kendisinden sonra hanımlarını nikâhlamanız ebediyyen söz konusu olamaz. çünkü bu, allah katında büyük bir günahtır.

Bu ayetten anladığım Hz. Muhhamed kuranı kendi şahsi çıkarı için kullanıyor. Bu benim düşüncem ki bu ayeti daha önce hiç duymamış birisine anlatırsanız bence o kişi de benim gibi düşünür.
ayetlerin bir kısmı o dönemde yaşanan olaylar üzerine inmiştir ayetin tesfiri
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
ayetlerin bir kısmı o dönemde yaşanan olaylar üzerine inmiştir ayetin tesfiri
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
Azhap 51 hakkında düşünceniz nedir ?

51.ayet ise:
"onlardan (hanımlarından) dilediğini geriye bırakır, dilediğini de yanına alırsın. bıraktığın hanımlarından arzu ettiğini tekrar yanına almanda, senin üzerine bir günah yoktur. böyle yapman onların mutlu olmalarına, üzülmemelerine ve hepsinin, senin verdiklerine razı olmalarına daha uygundur. allah, kalplerinizde olanı bilir. Allah hakkıyle bilendir, halîmdir."

beratcaliss

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Azhap 51 hakkında düşünceniz nedir ?

51.ayet ise:
"onlardan (hanımlarından) dilediğini geriye bırakır, dilediğini de yanına alırsın. bıraktığın hanımlarından arzu ettiğini tekrar yanına almanda, senin üzerine bir günah yoktur. böyle yapman onların mutlu olmalarına, üzülmemelerine ve hepsinin, senin verdiklerine razı olmalarına daha uygundur. allah, kalplerinizde olanı bilir. Allah hakkıyle bilendir, halîmdir."
şuan ki toplum kültürümüzden dolayı bize çok ters gelebilir ama eskiden insanlar birden çok eş ile yaşıyorlarmış

MehmetBozaklı

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
10
ModArt Kredi
0
Bu ayetleri dönemin arap dünyasını düşünerek anlamaya çalış

Veya size balinalardan bahsetmek isterim. Görselde gördüğünüz şey bir balinanın otopsi sonucu ortaya çıkan eli.
Buda demek oluyor ki balinanlar daha önce karalarda yaşayan canlılardı ama zamanla tuzlu sularda yaşamaya adapte oldular ve yıllar içerisinde elleri köreldi. Balinalarla ilgili bir diğer bilgi ise balinalar belli başlı saatler arasında yüzeye çıkarak kafasının üst kısmında bulunan delikten su fışkırtır buda balinaların akciğerli solunum yaptığının kanıtıdır.
Ekli dosyayı görüntüle 1384
Konu konuyu açsın .Bir şey sorayım dünya nasıl var oldu sizce ?

beratcaliss

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Ekli dosyayı görüntüle 1384
Bu balinanın yüzgecini hareket ettirebilmesi için yüzgeçin içindeki kemikleri değil mi ne alaka canlılar arasında bir çok benzerlik bulabiliriz zaten çok anormal bir şey değil çünkü aynı dünyada yaşıyoruz

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Bu ayetleri dönemin arap dünyasını düşünerek anlamaya çalış

Konu konuyu açsın .Bir şey sorayım dünya nasıl var oldu sizce ?
Kuranı neden bir döneme göre ele alıyoruz ?
Ve ayet de bahsedilen şey Hz. Muhammed için bizler için değil

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.