Neler yeni

Soru En Memnun Kaldığınız İnternet Servis Sağlayıcısı Hangisi?

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Evet arkadaşlar en memnun kaldığınız servis sağlayıcısı hangi firma❓ yorumlarda buluşalım 😊

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
14 yıldır Türk Telekom kullanıyoruz ve memnunuz.
Her ne kadar pahalı gibi dursa da genel olarak eskisi kadar kötü değil bence düzeliyorlar bende kullandım zamanında ve memnundum bir sorun yaşamadım 24mbps ile

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Yaklaşık 8 yıldır süperonline ve çok memnunum. En güzel özelliği ise 100 se 100 1000 se 1000 veriyor olması, e kadar diye bir şey yok.

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Süperonline'ın tek sıkıntısı ise upload kısmında sınırlama koyuyor olması. Onu da kaldırsa tamam.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Ben şu an Türknet kullanıyorum gayet memnunum.
Fakat öncesinde ttnet kullandım Allahaya yakın bana uzak olsun.

Sonra Kablonet geldi ve 2 yıl kablonet kullandım ve kablotv için hala evde 2 ayrı kablonet fiber var 😁
Şahsen kanlonetin hizmetini de çok seviyorum. Genelde sorunsuz ama her akşam belli saatlerde 5 dakikalık güncelleme kopması oluyor ama gayet normal.

Türk Telekom için yazsam ağzımı bozarım kalsın boşver 😉

Türkiye de kendi altyapısını olmayan İnternet servis sağlayıcılarına 10/10 hizmet puanı verilmesine karşıyım.
Türk Telekom, türknet, kablonet ve Süperonline kendi altyapılarına belli bölgelerde sahipler. Tabi hiçbiri Türk Telekom kadar geniş ağa sahip değil. Ama Türk telekomdan sonra en büyük kendi altyapısına sahip firma da türknet tir buda bilinsin😉

Türknette sevmediğim şey olası sorunda sadece kayıt bırakma olayı. Yani insan sesi duymak istiyoruz genelde. Fakat Türk Telekom maliyet düşürmem için bunu yaptı ve karşılığını yüksek hızlı İnternet olarak kullanıcılara verdi.
Kendi altyapısında 1000/1000 diğer sağlayıcı altyapısında ise standart hızları veriyor.
1000 e 1000 İnternet hızını 169tl ye veren başka bir firma örneği gösterebilen babayiğit varsa yazsın ve sonra fitatcperformans kıyaslaması yaparak övsün.

Kim ne derse desin 1000mbps Türknet sayesinde geldi. Diğer servis sağlayıcılar 1000mbps yi türknet in 3 katı daha fazlasına veriyor daha başka söze gerek yok.

Türknet kendi yapısı olmadığı yerde tt net altyapısını kullanınca 100mbps ye kadar hız veriyor. Bunun için de 179tl alıyordu yanılmıyorsam. Bazı kullanıcılar buna isyan etti ama sonra diğer firmalardan zam gelince hepsinin sesi kesildi 🤣

Türknet hizmet verdiği bölgeler de 1000 kullanıcıyı geçtiği zaman kendi altyapısını götürme çalışmalarına başlıyor zaten. Bazı kişiler hemen gelsin fiber istiyor ama öyle 5-10 veya 50-100 kişinin türknet kullanması ile olmuyor o işler.

Günümüzde belediyeden bir kazı belgesi almanın maliyeti 1000.000tl üstü Bunun kablo maliyeti işçi maliyeti malzemesi csrtı curtu var. Hepsini ekleyince o bölgeye yapılan masraf 1 milyonu geçer.
Kullanıcı başı 169tl fatura alsa hadi yıllığı 2000tl ye yuvarlasak 1000 kişi 2 milyon tl anca eder yıl içi ve aylık belediyelere ödenen ücretler ile maliyeti 2. Yılda anca amorti ederler. Yani hizmet vermek kolay ama o maliyeti ucuza kullanıcıya verme işi zaten zor olan kısım.

Türknet kullanıcılara 10.000mbps hız vermeyi planlayan bir firma daha ötesi yok arkadaşlar.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
14 yıldır Türk Telekom kullanıyoruz ve memnunuz.
Türk Telekom bizim bölgede 1000mbps paketi 650mbps olarak veriyor 1000mbps hızı geç 800 üstünü garanti bile etmiyor ve üstüne 400tl istiyor o yüzden çok gıcığım ttnete.
Ama kurumsal olarak hizmet aldığımda çatır çatır 1000mnps yi verdiler nasıl olacak bu iş şimdi.
Demekli kısıtlama yapılıyor bariz kanıtı benim 🤣

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0

Sonra Kablonet geldi ve 2 yıl kablonet kullandım ve kablotv için hala evde 2 ayrı kablonet fiber var 😁
Şahsen kanlonetin hizmetini de çok seviyorum. Genelde sorunsuz ama her akşam belli saatlerde 5 dakikalık güncelleme kopması oluyor ama gayet normal.

Türkiye de kendi altyapısını olmayan İnternet servis sağlayıcılarına 10/10 hizmet puanı verilmesine karşıyım.
Türk Telekom, türknet, kablonet ve Süperonline kendi altyapılarına belli bölgelerde sahipler. Tabi hiçbiri Türk Telekom kadar geniş ağa sahip değil. Ama Türk telekomdan sonra en büyük kendi altyapısına sahip firma da türknet tir buda bilinsin😉

Türknette sevmediğim şey olası sorunda sadece kayıt bırakma olayı. Yani insan sesi duymak istiyoruz genelde. Fakat Türk Telekom maliyet düşürmem için bunu yaptı ve karşılığını yüksek hızlı İnternet olarak kullanıcılara verdi.
Kendi altyapısında 1000/1000 diğer sağlayıcı altyapısında ise standart hızları veriyor.
1000 e 1000 İnternet hızını 169tl ye veren başka bir firma örneği gösterebilen babayiğit varsa yazsın ve sonra fitatcperformans kıyaslaması yaparak övsün.

Kim ne derse desin 1000mbps Türknet sayesinde geldi. Diğer servis sağlayıcılar 1000mbps yi türknet in 3 katı daha fazlasına veriyor daha başka söze gerek yok.

Türknet kendi yapısı olmadığı yerde tt net altyapısını kullanınca 100mbps ye kadar hız veriyor. Bunun için de 179tl alıyordu yanılmıyorsam. Bazı kullanıcılar buna isyan etti ama sonra diğer firmalardan zam gelince hepsinin sesi kesildi 🤣

Türknet hizmet verdiği bölgeler de 1000 kullanıcıyı geçtiği zaman kendi altyapısını götürme çalışmalarına başlıyor zaten. Bazı kişiler hemen gelsin fiber istiyor ama öyle 5-10 veya 50-100 kişinin türknet kullanması ile olmuyor o işler.

Günümüzde belediyeden bir kazı belgesi almanın maliyeti 1000.000tl üstü Bunun kablo maliyeti işçi maliyeti malzemesi csrtı curtu var. Hepsini ekleyince o bölgeye yapılan masraf 1 milyonu geçer.
Kullanıcı başı 169tl fatura alsa hadi yıllığı 2000tl ye yuvarlasak 1000 kişi 2 milyon tl anca eder yıl içi ve aylık belediyelere ödenen ücretler ile maliyeti 2. Yılda anca amorti ederler. Yani hizmet vermek kolay ama o maliyeti ucuza kullanıcıya verme işi zaten zor olan kısım.

Türknet kullanıcılara 10.000mbps hız vermeyi planlayan bir firma daha ötesi yok arkadaşlar.
Gayet açıklayıcı olmuş eline sağlık kral

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Ama şaka Maka en düşük ping TTNet alıyordum 9 vodafone geçtim 20

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0

Vallaha bende isterim Türkneti ama yeteri kadar aboneye ulaşamadı oturduğum bölgede, bende dört gözle bekliyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.