Neler yeni

Rehber Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
Merhabalar. Konumuz Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır? Sizle için en etkili çözüm yollarından birkaçını göstereceğim. O zaman hemen adımlara geçelim.

1. Adım: Ekranınızın masaüstü görselini düz bir renk yapınız. Bunun için masaüstü sağ tık yapıp "kişiselleştir" seçeneğine tıklayın ardından "Arka Plan" ve düz renk seçeneğini işaretleyin.
1624970226881.png

2. Adım: Odaklanma yardımını kapatın. Arama kısmına odaklanma yardımı yazıyoruz ve tıklıyoruz ardından "kapalı" seçeneğine tıklıyoruz.
1624970360269.png

3. Adım: Başlangıç uygulamalarını kapatın. Bunun için görev çubuğunuza sağ tık ardından "Görev Yöneticisi" seçeneğine tıklıyoruz. Sonrasında "başlangıç" kısmına geliyoruz.
1624970565099.png

Gördüğünüz gibi bir sürü uygulama var buradan istediğinizi kapatabilirsiniz.

4. Adım: Arka Plan uygulamalarını kapatmak. Burada ki yol arama kısmına "Arka Plan Uygulamaları" yazıp aratmak olucak. Buradan size lazım olan uygulamalar hariç diğer bütün uygulamaları kapatabilirsiniz.

5. Adım: Performans Ayarı. Bu yöntemde Ayarlar>Sistem>Hakkında>Gelişmiş Sistem Ayarları
1624970924531.png

Daha sonra sizi bir ekran karşılayacak buradan "Gelişmiş" giriyoruz. Ardından performans kısmında ki "ayarlar" bölümüne basıyoruz. Buradan en iyi performansa ayarla seçeneğine tik atıyoruz.
1624971056201.png

6. Adım: Bilgisayarınızı temizleyin. Bunun için diğer Rehber yazıma bakabilirsiniz.

7. Adım: Bu ayar sadece NVİDİA kullanıcıları için geçerlidir. NVIDIA denetim masasına giriyoruz ardından alt tarafa koyduğum görseldeki seçenekleri işaretleyerek buradan çıkıyoruz.
1624971471899.png

8. Adım: Windows Güncelleştirmelerinizin tam olduğundan emin olunuz.

9. Adım: Ekran kartı sürücülerinizi güncel tutun.

10. Adım: Xbox Game Bar uygulamasını kapatınız.
---------------------------------------
Aslında en etkili yöntemler bunlar diyebiliriz. Başka bir Rehber konusunda görüşmek üzere sağlıcakla kalın...

Kaynak TP kullanıcısı UserHakan

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.