Neler yeni

Windows 10 nasıl kaldırılır

Ata Şen

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Dostlar selam. Gaming genden bir sistem almak istiyorum fakat test yapıldığı için win10 deneme sürümü kuruyorlar. İnstagramdan yüklemeyip gönderme şanslarını sorunca test için yüklüyoruz siz kaldırabilirsiniz dediler. Benim eski ssd yi bu bilgisayara takacağım onda windows 10 deneme var zaten ve oyunlar. Yeni sistemdeki windowsu nasıl kaldırıcam.
Çoklu mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada sistemdeki windowsu kaldırıp eski ssdyi taksam kullanıp devam edebilir miyim ?

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Dostlar selam. Gaming genden bir sistem almak istiyorum fakat test yapıldığı için win10 deneme sürümü kuruyorlar. İnstagramdan yüklemeyip gönderme şanslarını sorunca test için yüklüyoruz siz kaldırabilirsiniz dediler. Benim eski ssd yi bu bilgisayara takacağım onda windows 10 deneme var zaten ve oyunlar. Yeni sistemdeki windowsu nasıl kaldırıcam.

Bu arada sistemdeki windowsu kaldırıp eski ssdyi taksam kullanıp devam edebilir miyim ?
Kendi SSD diskinizi taksanız bile sorun yaşarsanız driver kaynaklı . En iyisi sistem geldiğinde format atmak olacaktır.

Ata Şen

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Kendi SSD diskinizi taksanız bile sorun yaşarsanız driver kaynaklı . En iyisi sistem geldiğinde format atmak olacaktır.
İçinde okadar oyun vardı. Neyse yapacak birşey yok ssdi me format atıp m2 deki windowstan devam etmeliyim ozaman

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Ssd yi eski pc de formatlayıp yeni sisteme taksam olur mu bu şekilde içindeki windows gider mi
Şimdi diyeceklerimi sırayla yap ilk olarak bir tane flash bellek alıyorsun bilgisayara takıyorsun ve Windows 10 format diski oluşturuyorsun daha sonra bilgisayarın geldiği zaman flash belleği bilgisayara takarak format atıyorsun ondan sonra eski ssd'ni bilgisayara takarak onu da biçimlendiriyorsun

Ata Şen

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Şimdi diyeceklerimi sırayla yap ilk olarak bir tane flash bellek alıyorsun bilgisayara takıyorsun ve Windows 10 format diski oluşturuyorsun daha sonra bilgisayarın geldiği zaman flash belleği bilgisayara takarak format atıyorsun ondan sonra eski ssd'ni bilgisayara takarak onu da biçimlendiriyorsun
Ben düşündüm ki eski ssd mi formatlayayım yeni sistemde takıp sıfır bir şekilde devam edeyim o sistemin m2 sinde olan windows üzerinden

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
bir flash belleğe windows iso dosyasını yazdır.
Daha sonra sistemin geldiği zaman işletim sistemini wdblue olanın içine kur.
kioxia olan ssd yi yeni bilgisayara tak ve biçimlendir.

Ata Şen

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
bir flash belleğe windows iso dosyasını yazdır.
Daha sonra sistemin geldiği zaman işletim sistemini wdblue olanın içine kur.
kioxia olan ssd yi yeni bilgisayara tak ve biçimlendir.
Şuan eski kasa elimde duruyor direk ssd takılı direk onun üzerinden formatlasam olur mu

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Öyle olmaz sana son kez anlatıyorum.
1-windows format usb hazırla.
2-yeni sistem geldiğinde eski ssd ni takmadan yeni gelen sistemine format at.
3-yeni bilgisayarına format attıktan sonra eski ssd ni tak ve biçimlendir.

Ata Şen

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Hocam demek istediğim sıfırdan kurmak istiyorum oyunları da ona (wd ye) kurucam 100gb lik falan var zaten ssd yi sıfırlayıp taksam ek kütüphane olarak kullanmsam wd bittikten sonra olmazmı düşününce bu daha mantıklı geldi

Ata Şen

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Hocam dediğinizi anladım bir sorum var format atmanın bir zararı varmı hatırladığım kadarıyla ssd kapasitesini azaltıyordu bir de biçimlendirme kısmını biraz detaylı anlatma şansınız varmı. Anladığım kadarıyla klasik bir windows kurulum usbsi hazırlayacağım daha sonra yeni sistem gelince formatlayıp ona windows 10 home kuracağım (wd diske) sonrasında kendi ssd mi takacağım fakat biçimlendirme kısmını pek anlamadım

Hocam dediğinizi anladım bir sorum var format atmanın bir zararı varmı hatırladığım kadarıyla ssd kapasitesini azaltıyordu bir de biçimlendirme kısmını biraz detaylı anlatma şansınız varmı. Anladığım kadarıyla klasik bir windows kurulum usbsi hazırlayacağım daha sonra yeni sistem gelince formatlayıp ona windows 10 home kuracağım (wd diske) sonrasında kendi ssd mi takacağım fakat biçimlendirme kısmını pek anlamadım
Bu sayede wd olan diskte windows 10 home kuruluyken ssd de oyunlar kalmış olacak. Bu arada gaming gene söyleyip win 10 pro yerine home kurmalarını sağlayabilirmiyim destek hattı(telefona) ulaşın dediler.

Bu sayede wd olan diskte windows 10 home kuruluyken ssd de oyunlar kalmış olacak. Bu arada gaming gene söyleyip win 10 pro yerine home kurmalarını sağlayabilirmiyim destek hattı(telefona) ulaşın dediler.
Dolayısıyla bir daha windows kurmama gerek kalmaz sadece ssd yi biçimlendiririm

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.