Neler yeni

Atatürk'ü neden sevmezler!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
228
ModArt Kredi
0
400 yıl padişahlıkla yönetilince bir liderden vazgeçmeme gibi bir huy da oluşuyor halkta.
Tabi oda var alışkanlıklar kolay yok olmuyor. İnsanoğlunda zaten birilerini putlaştırıp yapma niyeti hep var bir türlü herkes bunu kolay kolay atamıyor 😂

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
228
ModArt Kredi
0
Bence Osmanlı dönemini, padişahları aşağılayarak ve Atatürk’ü yüceltmenin doğru olmadığını düşünüyorum çünkü Atatürk’ü Osmanlı ile kıyaslamadan bu ülke için yaptıkları nasıl değerli ise Osmanlının da yaptıkları o derece değerli. Ayrıca İslamın ve müslümanların belirli kötü niyetli kalıplara sokulması algısınıda asla kabul etmiyorum. Atatürk’e gelecek olursak, Türkiye için yaptıkları göz ardı edilemez ve sevilmesi gerekir fakat sevmeyenide zorla seveceksin diyemeyiz ama saygı duymak zorundadır. Ayrıca Osmanlının tarihi, yaptıkları belli iken sevmek zorunda olunmadığı gibi Osmanlıya da saygı duyulmak zorundadır. Kısacası Osmanlı da bizim atamız, Atatürkte bizim atamız. Sevmeyen, saygı duymak zorundadır. Şahsi düşüncemdir.
Osmanlıyı zaten gerçek Atatürk ilkelerini benimseyen veya Tarihi doğru okuyan kişiler asla kötülemez.

İnsanlara Osmanlıyı asıl yanlış aksettiren yobazlardır ve Şeriatı kötüye kullanandır.
Osmanlı dönemi ve padişahlarına bakın refah içinde dev gibi bir imparatorluk mevcuttu. Tıp, bilim, felsefe, fizik, astronomi gibi dallarla ilgilenen alimler ve padişahlar vardır yalansa biri yalan desin anlını karışlarım.
Ama ne zaman ki Yobaz kesim padişahları halkı galeyana getirerek kışkırttı işte o zaman Osmanlı çöküşe geçti.

Son düzenleme:

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Şeriat,ama bence gerçekten hakkıyla yönetecek belki erbakan erdoğan'ın bile gerçek şeriatçı olduğunu düşünmüyorum
siyasete din girmemeli asla , dinimizi kullanarak milletin beyinlerini yıkıyorlar , milleti dinden soğuttular
benim yeni haberim oldu

Son düzenleme:

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
siyasete din girmemeli asla , dinimizi kullanarak milletin beyinlerini yıkıyorlar , milleti dinden soğuttular
benim yeni haberim oldu
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
Açık konuşayım ben siyasetide siyasetçiyi de sevmem. Şuan tüm siyasetçilerin bu kıvamda olduğunu düşünüyorum. Seçim yaklaşınca hepsi manevra yapıp malum parti gibi oldular. Bizde deneyelim belki tutar dediler heralde :)

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Osmanlıyı zaten gerçek Atatürk ilkelerini benimseyen veya Tarihi doğru okuyan kişiler asla kötülemez.

İnsanlara Osmanlıyı asıl yanlış aksettiren yobazlardır ve Şeriatı kötüye kullanandır.
Osmanlı dönemi ve padişahlarına bakın refah içinde dev gibi bir imparatorluk mevcuttu. Tıp, bilim, felsefe, fizik, astronomi gibi dallarla ilgilenen alimler ve padişahlar vardır yalansa biri yalan desin anlını karışlarım.
Ama ne zaman ki Yobaz kesim padişahları halkı galeyana getirerek kışkırttı işte o zaman Osmanlı çöküşe geçti.
Ülkemizde maalesef kavga, gürültü bitmez hocam. Birileri Osmanlıya ve Atatürke her zaman saldıracak. Bu millet bunlarla meşgul edilecek ki birileri işlerini rahat görsün. Şimdinin modasıda islama saldırmak, Allah hidayet versin. Ne zaman uyanırız bilmiyorum.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
228
ModArt Kredi
0
Ülkemizde maalesef kavga, gürültü bitmez hocam. Birileri Osmanlıya ve Atatürke her zaman saldıracak. Bu millet bunlarla meşgul edilecek ki birileri işlerini rahat görsün. Şimdinin modasıda islama saldırmak, Allah hidayet versin. Ne zaman uyanırız bilmiyorum.
Mesela artık din de değil. İslamı bırak herkes herşeye saldırıyor. Müslüman hristiyana, Yahudi müslümana, Müslüman yahudiye gidiyor da gidiyor.
Yani dini temsil edenler bile her dine saygımız var diyor fakat diğer dinlere laf atmaktan geri kalmıyorlar.

Bilinçli olan İnsanlar artık bu durumdan sıkıldı ve bıktı. Mesele artık dinden çok insan gibi etik ve ahlaki kurallara uygun şekilde yaşamak.
Yani inanan veya inanmayanların birbirine b.k atması artık son bulmalı.

Çünkü inanan kalkıp inanmayanları aşağılıyor sonra dinin adını kullanıp bunu normalleştiriyor. Bu çok yanlış. Kalkıp bir bin adamı inanmayan ile dalga geçerse olmaz. Her din adamı öyle değil ama çoğu maalesef kusurlu.

Sonra inanmayan da bu durumu yaşayınca oda aynısını yapma hakkı olduğunu doğal olarak düşünüyor.
Yani bağnazlar inanmayanlara dilediği gibi hakaret eder ve dalga geçerse inanmayanlarda aynısını yapabilir. Ama dinci yobazlara göre onlar yapınca suçlu oluyor ne hikmetse 🤣
Neden çünkü din sorgulanamaz lafının arkasına saklanıyorlar. Hadi din sorgulanamaz eyvallah ama kalkıp inammayanlara da Hakaret veya aşağılama yapılabilir diye yazmıyor hiç bir kitap.

İşin özü EMPATİ. Empati sen yoksun olan herkes insanlık ve gelecek nesil için büyük sıkıntı teşkil eder.

RevDeisDou

Pro Üye
Uzman
Konular
4
ModArt Kredi
0
Aslında Oğuzhan Uğur' un Cumhuriyet Çocuğu videosunu atsam daha hoş olurdu lakin forum kuralları gereği paylaşmıyorum isteyen youtube' a yazarak izleyebilir.

Anayasanın ilk 4 maddesi değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
benim yeni haberim oldu
Bu arada “dinden soğuttular” cümlelerine bir türlü anlam veremiyorum ve gereksiz bir kullanım veya bahane gibi geliyor bana. Dini bunlardan mı öğreniyolar ki dinden soğuyolar veya ben neden soğumadım ? Zaten Allah’a iman ediyorsak birilerinin dini kullanması veya müslümanım dediği halde ona uygun yaşamaması bizi soğutmak yerine Allah’a daha çok bağlamalı diye düşünüyorum.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Bu arada “dinden soğuttular” cümlelerine bir türlü anlam veremiyorum ve gereksiz bir kullanım veya bahane gibi geliyor bana. Dini bunlardan mı öğreniyolar ki dinden soğuyolar veya ben neden soğumadım ? Zaten Allah’a iman ediyorsak birilerinin dini kullanması veya müslümanım dediği halde ona uygun yaşamaması bizi soğutmak yerine Allah’a daha çok bağlamalı diye düşünüyorum.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Mesela artık din de değil. İslamı bırak herkes herşeye saldırıyor. Müslüman hristiyana, Yahudi müslümana, Müslüman yahudiye gidiyor da gidiyor.
Yani dini temsil edenler bile her dine saygımız var diyor fakat diğer dinlere laf atmaktan geri kalmıyorlar.

Bilinçli olan İnsanlar artık bu durumdan sıkıldı ve bıktı. Mesele artık dinden çok insan gibi etik ve ahlaki kurallara uygun şekilde yaşamak.
Yani inanan veya inanmayanların birbirine b.k atması artık son bulmalı.

Çünkü inanan kalkıp inanmayanları aşağılıyor sonra dinin adını kullanıp bunu normalleştiriyor. Bu çok yanlış. Kalkıp bir bin adamı inanmayan ile dalga geçerse olmaz. Her din adamı öyle değil ama çoğu maalesef kusurlu.

Sonra inanmayan da bu durumu yaşayınca oda aynısını yapma hakkı olduğunu doğal olarak düşünüyor.
Yani bağnazlar inanmayanlara dilediği gibi hakaret eder ve dalga geçerse inanmayanlarda aynısını yapabilir. Ama dinci yobazlara göre onlar yapınca suçlu oluyor ne hikmetse 🤣
Neden çünkü din sorgulanamaz lafının arkasına saklanıyorlar. Hadi din sorgulanamaz eyvallah ama kalkıp inammayanlara da Hakaret veya aşağılama yapılabilir diye yazmıyor hiç bir kitap.

İşin özü EMPATİ. Empati sen yoksun olan herkes insanlık ve gelecek nesil için büyük sıkıntı teşkil eder.
Hocam kusura bakma ama medyada aktif olarak genellikle islama, peygamberine ve müslümanlara saldırılıyor :) illa ki karşı inançlara da saldırılar vardır fakat günümüzde islam adına çok hararetli bir algı operasyonu var.
“Etik ve ahlaki kurallara göre yaşamak” sözünede sonuna kadar katılıyorum.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Evet gördüğüm bir haber maalesef. Gerçekten bu nasıl dinden soğutacak ? Bırakalım bahaneleri ve birilerine suç yüklemeyi. Herkes yaptğının hesabı verecek. Herhangi bir insan veya bir kurum dinden soğuttu diye gelme hiç inan boş muhabbet bunlar. İman Allah ile kulunun arasında.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
228
ModArt Kredi
0
İman Allah ile kulunun arasında.
Ağzınla diyorsun İman Allah iken kulun arasında ise bir kuruma gerek var mı?

Herhangi bir insan veya bir kurum dinden soğuttu diye gelme hiç inan boş muhabbet bunlar.
Birde bunu yazmışsın. Bana laf çaktın diye algılayıp cevabımı altta belirtiyorum.

Şimdi sana kalkıp Hristiyan Alemini de Papalar ve Vatikan soğuttu desem hayır diyecek misin 🤔
Demezsin çünkü Valitkanı ve Papaları karaladım bir lafımla değil mi?

Başka dine veya din mensuplarına ve hatta kurumlarına dil uzattınca sesiniz çıkmıyor. Herkes kendine Müslüman o zaman 😉
Yani asıl boş muhabbeti insanlığı değil körü körüne kendi inandığı şeyi savunanlar yapıyor.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Ağzınla diyorsun İman Allah iken kulun arasında ise bir kuruma gerek var mı?

Birde bunu yazmışsın. Bana laf çaktın diye algılayıp cevabımı altta belirtiyorum.

Şimdi sana kalkıp Hristiyan Alemini de Papalar ve Vatikan soğuttu desem hayır diyecek misin 🤔
Demezsin çünkü Valitkanı ve Papaları karaladım bir lafımla değil mi?

Başka dine veya din mensuplarına ve hatta kurumlarına dil uzattınca sesiniz çıkmıyor. Herkes kendine Müslüman o zaman 😉
Yani asıl boş muhabbeti insanlığı değil körü körüne kendi inandığı şeyi savunanlar yapıyor.
Öncelikle sakin olalım :) Sana neden laf çakayım hiç anlamadım. Sana yazmadığım bir cevap.

Kendin sorup sonrada benim adıma cevaplamışsın ama birde ben cevaplayayım müsade edersen :) Başka bir dine küfür edeni ne destekledim ne de onun içinde bulundum. Eğer böyle birşeyle de karşılaşırsam ahlakımı bozmadan uyarırım engel olamam belki ama davranışının yanlış olduğunu bildiririm. Şuan yaptığında tamamen yargısız infaz. Bu arada hristiyan aleminide papalar ve vatikan soğuttu tamamen yanlış. Zaten savunduğum bu. Müslümanlar veya hrisyanlar farketmez herhangi bir dine kötü söylemek doğru değil veya o dinin, din adamının soğuttuğunu söylemek. Sadece islam üzerinden konuşulduğu için konu öyle gelişti. Güzelce sorsaydın benim yerime cevap vermeden zaten bu cevabı alırdın :)

Kuruma gerek varmı demişsin. Evet var ama gerçek bir kuruma ihtiyaç var. İnsanların merak ettiklerini, bilmediklerini vs öğrenebilecekleri tarafı sadece Kur-an olan GERÇEK bir kuruma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Online yöneticiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.