Neler yeni

Asus anakart seçimi 2024

hknlsnck

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Ben güzel bir sistem toplamaya çalışıyorum ama anakart seçerken ( amd olarak )terettütte kaldım. ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI ve Asus rog crosshair x670 e arasında kaldım uzun ömürlü dizmek için hangisini seçmeliyim. Asusun en iyi kartı amd tarafında crosshair diyorlar karşılaştırmalarına da baktım çok bir farkı yok gibi geldi ama fiyat olarak çok fark var. Bu konuda detaylı bir bilgi veriseniz çok memnun olurum.Şimdiden teşekkür ederim.

Dizmek istediğim donanımlar bu şekilde

• Sıvı Soğutucu ASUS Rog Ryujin III 360 ARGB 360mm Intel-AMD Uyumlu İşlemci Sıvı Soğutucu
  • İşlemci AMD Ryzen 9 7950X3D 4.2GHz 128MB Önbellek 16 Çekirdek AM5 5nm İşlemci
  • Anakart ASUS ROG CROSSHAIR X670E HERO AMD
  • Güç Kaynağı ASUS ROG-THOR-1000P2 80+ Platinum 1000W
  • Ekran Kartı Asus ROG Strix RTX 4080 ROG-STRIX-RTX4080-16G-GAMING 256 Bit GDDR6X 16 GB
  • SSD Samsung 1TB 990 PRO NVMe Okuma 7450MB-Yazma 6900MB M.2 SSD (MZ-V9P1T0BW)
  • Mause ASUS ROG Gladius III Wireless
  • Klavye ASUS ROG STRIX FLARE II
  • Ekran Kartı Asus ROG Strix RTX 4080 OC Edition
  • Ram G.Skill Trident Z5 RGB 48 GB (2x24) 8000 MHz
  • Mause Pad ASUS Rog Scabbard Extra Large
  • Monitör TUF Gaming VG27AQML1A Oyuncu Monitörü – 27-inç, QHD(2560x1440)
  • Kasa Asus ROG Hyperion GR701 ARGB Fanlı E-ATX Oyuncu Kasası

Adana

Pro Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
x670e daha üst seviye chipset.

By. Scout

Pro Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
CPU üst seviye olduğu için üst seviye bir anakart gider buna.

x670 cihpset iyi bir tercih olacaktır.

hknlsnck

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Peki ram ve ssd marka seçiminde görüşleriniz nasıl ? Ssd olarak Samsung’un baya iyi olduğunu duydum . Ama ram konusunda gkill corsair ve Kingston modellerinde hepsine de iyi diyorlar ? Gskill seçerek doğru bir karar mı verdim yoksa diğer markaları mı tercih etmeliyim ?

By. Scout

Pro Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Peki ram ve ssd marka seçiminde görüşleriniz nasıl ? Ssd olarak Samsung’un baya iyi olduğunu duydum . Ama ram konusunda gkill corsair ve Kingston modellerinde hepsine de iyi diyorlar ? Gskill seçerek doğru bir karar mı verdim yoksa diğer markaları mı tercih etmeliyim ?
SSD'de SN850x öneririm.

Gskill iyidir tavsiye ederim lakin 8K Mhz hızında sistem stabil çalışmayabilir o yüzden pek önermem. Onun yerine anakartın bellek uyumluluk listesinde yer alan 6400 Mhz hızında çalışan bir bellek alın. Şu an da 8000 MHz'de stabil çalışan CAMM2 bellek modülleridir.

Son düzenleme:

hknlsnck

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
(G.Skill 32GB(2x16) Trident Z5 Neo RGB 6000mhz) ile
Kingston Fury Beast RGB 32GB (2x16) DDR5 6000MHz CL36 AMD EXPO Ram arasında kaldım . acaba hangisi performans olarak daha iyi mendebur lemurun videosunda kingston kullanmış ama bir ayrıcalığı mı var bilemedim :/ o ssd de kingston kullanmış

By. Scout

Pro Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
(G.Skill 32GB(2x16) Trident Z5 Neo RGB 6000mhz) ile
Kingston Fury Beast RGB 32GB (2x16) DDR5 6000MHz CL36 AMD EXPO Ram arasında kaldım . acaba hangisi performans olarak daha iyi mendebur lemurun videosunda kingston kullanmış ama bir ayrıcalığı mı var bilemedim :/ o ssd de kingston kullanmış
Tercih meselesi tamamen lakin GSkill'in bellekleri daha stabil ve uyumlu oluyor. Ben olsam GSkill tercih ederdim.

Katı hal sürücüsün de ise SN850x modeli uzun ömürlü, en sorunsuz ve yüksek performanslı SSD'lerden birisidir kendisi.

hknlsnck

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Tercih meselesi tamamen lakin GSkill'in bellekleri daha stabil ve uyumlu oluyor. Ben olsam GSkill tercih ederdim.

Katı hal sürücüsün de ise SN850x modeli uzun ömürlü, en sorunsuz ve yüksek performanslı SSD'lerden birisidir kendisi.
teşekkür ederim o zaman gskili alayım ssd yi de biraz daha araştırayım

Kürşat

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
93
ModArt Kredi
0
Full Rog yapıp sistemin çok kaliteli olacağını sanıyorsun ama öyle değil Rog iyi güzel de çok gereksiz pahalı parçaları var kaliteli uygun fiyatlı birçok marka model ürünler var x670e senin için en iyi seçenek ama dediğim gibi Rog olunca epey bir fiyatlandırma oluyor bence tek marka dan ziyade kaliteli performanslı uzun ömürlü parçalar seç daha iyi olacaktır

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.