Neler yeni

6000Mhz Ram 3200 de Çalışıyor

LayLiZax

Yeni Üye
Kadınlar Kulübü
Konular
1
ModArt Kredi
0
Herkese merhaba kısaca sistemimden bahsederek bir soru sormak istiyorum
Asus Rog Rtx 4080
Ryzen 9 7950X3D İşlemci
Asus X670E Hero Amd Anakart
Kingston Fury beast 6000Mhz CL36 2 × 32 Toplamda 64 gb Ramlere sahibim fakat ne yaptıysam sistemi bir türlü 6000 mhz de çalıştıramadım ayrıca A1 ve A2 slotunda sistem çalışmıyor bios ayarlarına girip expo değiştiğimde de ayni hatayla karşılaşıyorum sistem açılmıyor buna nasıl bir çözüm bulabilirim ramlar amd expo uyumlu

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Muhtemelen aynı sorunu yaşıyoruz. Ben 7-8 aydır çözemedim hocam. Bellekleri EXPO I ve EXPO II de çalıştıramıyorsunuz. EXPO kapalı iken sorunsuz açılıyor. EXPO profillerini açtığınızda hata alıyorsunuz. Siyah ekranda POSTed hatasımı veriyor ?

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
335
ModArt Kredi
0
Yeni bios güncellemesini bekleyin.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Hocam haberiniz olsun yeni BIOS update geldi ama beta versiyon.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Beta bios sağlıklı değil

Xmp açmak için 2/4 e takmanız lazım
Zaten 'Ama' yı sağlıklı olmadığı için söylemiştim hocam :) sorun 2/4 slotları değil onu arkadaşta biliyodur illa ki. Sorun EXPO profillerinin sağlıklı çalışmaması ve sürekli hatalar vermesi. Beta dan çıkınca yükleyecem inşallah sorunlar çözülür.

Tabayea

Aktif Üye
Uzman
Konular
17
ModArt Kredi
0
Zaten 'Ama' yı sağlıklı olmadığı için söylemiştim hocam :) sorun 2/4 slotları değil onu arkadaşta biliyodur illa ki. Sorun EXPO profillerinin sağlıklı çalışmaması ve sürekli hatalar vermesi. Beta dan çıkınca yükleyecem inşallah sorunlar çözülür.
Ben yüklerdim merak edip sorunu çözümüyor acaba diye :D

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Herkese merhaba kısaca sistemimden bahsederek bir soru sormak istiyorum
Asus Rog Rtx 4080
Ryzen 9 7950X3D İşlemci
Asus X670E Hero Amd Anakart
Kingston Fury beast 6000Mhz CL36 2 × 32 Toplamda 64 gb Ramlere sahibim fakat ne yaptıysam sistemi bir türlü 6000 mhz de çalıştıramadım ayrıca A1 ve A2 slotunda sistem çalışmıyor bios ayarlarına girip expo değiştiğimde de ayni hatayla karşılaşıyorum sistem açılmıyor buna nasıl bir çözüm bulabilirim ramlar amd expo uyumlu
AMD Anakartlarda ram uyumluluk sorunu hala devam ediyor. Kingstonlar genelde en sorunsuz çalışanı şu an da ve 64GB 6000MHz çalıştırması gerekir normalde.
Bios sürümün güncelse yeni bios beklemekten başka çare yok.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
1516 son bios versiyonunu yükledim ama işe yaramadı :)

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Denemek için XMP Ram aldım yaklaşık 8 ay sonra ilk defa profil açıkken 6000 mhz de sorunsuz kullanabildim. Önce ki denediğim 4 farjklı Ram in EXPO olması ve bazılarında profil kapalı iken bile sorunlar yaşatması gerçekten EXPO Ram lerde sorun olduğuna inandırdı.

LayLiZax

Yeni Üye
Kadınlar Kulübü
Konular
1
ModArt Kredi
0
Denemek için XMP Ram aldım yaklaşık 8 ay sonra ilk defa profil açıkken 6000 mhz de sorunsuz kullanabildim. Önce ki denediğim 4 farjklı Ram in EXPO olması ve bazılarında profil kapalı iken bile sorunlar yaşatması gerçekten EXPO Ram lerde sorun olduğuna inandırdı.
Beklemekten başka bir çaremiz yok yani anladığım kadarı ile okuduğuma üzüldüm gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum

Mehmettasdemir

Aktif Üye
Uzman
Konular
4
ModArt Kredi
0
Bu hatayı alıyorum 4800 MHz iken x.m.p açtım PC sürekli olarak bu hatayı veriyor. Bios kısmında M2 ssd gözüküyor ama Windows yükleme ekranında gözükmüyor yardımcı olabilecek var mı?

Ekli dosyalar

• received_842637707489033.jpeg
    received_842637707489033.jpeg
    188.4 KB · Görüntüleme: 62

Slatians

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Merhaba,

Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. BIOS'a girin ve bellek hızını 6000 MHz olarak ayarlayın.
2. Bellek zamanlamalarını (CL, TRCD, TRAS ve TRFC) uygun değerlere ayarlayın.
3. Bellek voltajını 1.35V olarak ayarlayın.
4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve test edin.

Sorun devam ederse, Kingston Fury Beast belleklerinin uyumlu olup olmadığını görmek için Kingston'a başvurabilirsiniz.

Umarım bu bilgiler yardımcı olur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.