Neler yeni

2023'te En İyi 15 Serbest Meslek

• Konbuyu başlatan muqo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 11
  • Görüntüleme 743

muqo

Aktif Üye
Uzman
Konular
60
ModArt Kredi
0

Mevcut mesleğinin potansiyel perspektiflerini düşünen veya kariyer yolunu değiştirmek ve yeni beceriler geliştirmek isteyenler için faydalı olacaktır.

En sık görülen iş türlerini seçelim. İşte profesyonel blog yazarları arasında ortak görüşe sahip olduğumuz, talep gören serbest mesleklerin listesi. Şimdilik sıralama yapmadan listeliyorum. Web tasarımcısı, Metin Yazarı (Yazar, İçerik Oluşturucu), Sosyal Medya Uzmanı (Yönetici, Pazarlamacı), Muhasebeci (Muhasebeci), Web Geliştiricisi, Programcı, Grafik Tasarımcısı, Editör, Uygulama Geliştiricisi, İş Danışmanı.

İnterneti kullanarak uzaktan kariyer yapmanın harika ve modern bir yolu olduğunu söyleyebilirim. Dünya çapında yüz milyonlarca insanın tercih ettikleri herhangi bir yerden bir yan veya birincil gelir elde etmesinin bir yoludur. Aşağıda en yaygın serbest meslekler hakkında sıralamayı bulabilirsiniz.

İşte en yüksekten en düşüğe doğru ilk 15 serbest meslek listesi:

1-Uygulama Geliştiricisi

2-Web tasarımcısı

3-Web Geliştiricisi

4-İş danışmanı

5-Metin yazarı

6-Sosyal Medya Uzmanı

7-Programcı

8-Editör

9-Grafik Tasarımcı

10-Muhasebeci

11-Sanal asistan

12-Kameraman

13-Pazarlama Uzmanı

14-Veri Analisti

15-Yazılım Danışmanı

Sonuç​

Tahmin yöntemim oldukça basit olsa da, artık öngörülebilir gelecekte nelerin talep göreceğini biliyorsunuz. Daha iyi bir yöntem fikriniz varsa yorumlarla paylaşın.

Cevikyusuf

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Ah ah teknik liseden inşaat mezunuyum
Bölüme başlarken bize 3 temek ihtiyaç hiç bitmez 1.si gıda 2.si sağlık 3.sü barınma yani inşaat dediler mezun olunca herşeyin fasa fiso olduğunu anladım

Cevikyusuf

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
2 yıllık bilgisayar programcılığı okunarak nasıl ilerlenebilir deneyimi olan cevaplayabilirmi?

muqo

Aktif Üye
Uzman
Konular
60
ModArt Kredi
0
2 yıllık bilgisayar programcılığı okunarak nasıl ilerlenebilir deneyimi olan cevaplayabilirmi?
10 yılda dünyada yapay zeka (matematik öğrenme) robotik kodlama, Temiz Enerji (güneş Panelleri) ,web3, Bulut ve Uç bilgi işlem, son olarak telefon uygulamaları bunların herhangi birini bilmen bile seni uçurur..

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Kurslar ile kendinizi bol bol geliştirin. Sürekli projeler geliştirin.kendinie githup hesabı oluşturun yaptığınız projeleri orada paylaşın.

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Bir tanıdığım var freelance platformlarında metin yazarı olarak çalışıp aylık 10.000$ ortalama ile hayatını sürdürüyor.
Keza başka bir tanıdığım da yazılım proje yöneticisi olarak ortalama 16.000$ civarı yapıyor.

Freelance tarafında iyi iletişim kuran, işini iyi yapan, pazarlamasını planlayan ve kendini geliştiren herkes güzel paralar kazanabiliyor.

Cevikyusuf

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bir tanıdığım var freelance platformlarında metin yazarı olarak çalışıp aylık 10.000$ ortalama ile hayatını sürdürüyor.
Keza başka bir tanıdığım da yazılım proje yöneticisi olarak ortalama 16.000$ civarı yapıyor.

Freelance tarafında iyi iletişim kuran, işini iyi yapan, pazarlamasını planlayan ve kendini geliştiren herkes güzel paralar kazanabiliyor.
Hocam peki sektörde nasıl sivrileşe biliriz
Ben aslında donanım üzerine çalışmak istiyorum ama pek mümkün değil gibi gözüküyor

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Hocam peki sektörde nasıl sivrileşe biliriz
Ben aslında donanım üzerine çalışmak istiyorum ama pek mümkün değil gibi gözüküyor
Yaptığın işi iyi yapmak istiyorsan çevrene değil dünyaya bakman gerekiyor. Reddit, linustech gibi forumlardan bilgi edinip kendine buradaki forum ve kişiler aracılığıyla ufak bir network kurarak başlayabilirsin.

Bir konuda fikrini belirtmek yerine bilgini aktarmak her zaman kazandırır, öteki türlü boş konuşan birisi olarak kimse tarafından "gerçekten saygı" görmezsin.

Bir işte niş hale gelmek birçok alanda sağlanan disiplinle oluşuyor. Pazarlama, İletişim, Operatörlük, Planlama, Üretim.

Yaptığın işin her alanına hakim olduğun durumda başarısız olamama gibi bir ihtimalin yok.

Cevikyusuf

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Yaptığın işi iyi yapmak istiyorsan çevrene değil dünyaya bakman gerekiyor. Reddit, linustech gibi forumlardan bilgi edinip kendine buradaki forum ve kişiler aracılığıyla ufak bir network kurarak başlayabilirsin.

Bir konuda fikrini belirtmek yerine bilgini aktarmak her zaman kazandırır, öteki türlü boş konuşan birisi olarak kimse tarafından "gerçekten saygı" görmezsin.

Bir işte niş hale gelmek birçok alanda sağlanan disiplinle oluşuyor. Pazarlama, İletişim, Operatörlük, Planlama, Üretim.

Yaptığın işin her alanına hakim olduğun durumda başarısız olamama gibi bir ihtimalin yok.
Hocam son olarak birşey sorabilirmiyim?

Üniversitenin bu konuda önemi varmı?

İnsanlarla konuştuğunda kimisi en iyi üniversitedeki 2 yıllık bilgisayar programcılığı, en kötü üniversite deki pc mühendisliğinden iyidir diyor aynı şekilde tam tersini diyen de var

Bazısı programın önemi yok okulun müfredatının önemi var "biz 4 yıllık okuyoruz hâlâ Adobe den flash oyun yapmayı öğreniyoruz" diyor

Sizin bu konudaki görüşünüz nedir hocam geçensene inşaat mühendisliği istiyordum sıralamam pek iyi olmadığı için mezuna bıraktım bu sene de inşaat mühendisliği okuyup işsiz kalmak yerine hem İstanbul da kalmak için hemde ilgimi çektigi için bilgisayar programcılığı okumayı düşünüyorum

İstanbul da özel üniversite dışında Marmara ve İstanbul üniversitesinde bilgisayar programcılığı bölümü var sizce bu bölüm okunur mu

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Okul önemlidir yada önemsizdir diyecek kişi değilim dostum. Alana göre değişken bir durum, kreatif işler için sana hiçkimse okulunu sormaz mesela. 5 yıldır kimse bana eğitim aldın mı okul okudun mu diye sormadı.

Herkes yaptığım işe göre kararını verdi, kimse okul sorgulamadı.

Cevikyusuf

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Okul önemlidir yada önemsizdir diyecek kişi değilim dostum. Alana göre değişken bir durum, kreatif işler için sana hiçkimse okulunu sormaz mesela. 5 yıldır kimse bana eğitim aldın mı okul okudun mu diye sormadı.

Herkes yaptığım işe göre kararını verdi, kimse okul sorgulamadı.
Peki hocam sıfırdan nasıl başlayabilirim?
Ne yapmamı önerirsiniz

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Peki hocam sıfırdan nasıl başlayabilirim?
Ne yapmamı önerirsiniz
Ana başlıkta arkadaşım bir sürü meslek yazmış onlara google araştırması yaparak başlayabilirsin. Tek tek incele hangisi hoşuna giderse o taraftan online eğitimler kovala.

Ben okul okumadım dedim onun dışında onlarca online eğitim alıp seminerlere katıldım yaptığım iş hakkında. Sen de sevdiğin tarafta online eğitimler araştırabilirsin. Sevmediğin herhangi bir işi para odaklı seçersen zaten başarı kazanman da çok zor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.