Neler yeni

2 adet ön usb 2.0 olan anakarta 3 RGB usb bağlama

bdersim

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Merhaba,Msi Carbon B650 anakartım var 3x3 şeklinde fan bağlantısı yapacağım her şey tamam fakat 3.set fanın usb 2.0’ını bağlayabileceğim bi port yok.Nzxt soğutucunun kendisinde fan ve pompa için 2 erkek 1 dişi y kablosu var bu ürün benzeri bir şeyi bulamadım Tr de nasıl yapabiliriz.

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
335
ModArt Kredi
0
Kaliteli bir usb çoklayıcı alabilirsin.
.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
soğutucunun kendisinde fan ve pompa için 2 erkek 1 dişi y kablosu var bu ürün benzeri bir şeyi bulamadım Tr de nasıl yapabiliriz.
Bunun hakkında bir bilgi sahibi değilim.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Anlatmak istediğini resimle açıklar mısın kasa da daha iyi yardımcı olurum

bdersim

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Anlatmak istediğini resimle açıklar mısın kasa da daha iyi yardımcı olurum
IMG_3696.jpeg

1 Adet 360 Mm Nzxt Kraken Rgb sıvı soğutma var 2 adet 3 fanlı Nzxt Rgb fan var toplam 3 adet Nzxt kontrolcü var kasada.Kontrolcülerin çıkışından usb 2.0 9 pin kablo çıkıyor ki Rgb ayarlarını yapabilelim. 2 adetini bağlayabiliyorum 3. Usb 2.0 girişi yok.Ya kablo çoklayıcı ile olacak ya da başka bir şekilde bilmiyorum

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Ekli dosyayı görüntüle 8132
1 Adet 360 Mm Nzxt Kraken Rgb sıvı soğutma var 2 adet 3 fanlı Nzxt Rgb fan var toplam 3 adet Nzxt kontrolcü var kasada.Kontrolcülerin çıkışından usb 2.0 9 pin kablo çıkıyor ki Rgb ayarlarını yapabilelim. 2 adetini bağlayabiliyorum 3. Usb 2.0 girişi yok.Ya kablo çoklayıcı ile olacak ya da başka bir şekilde bilmiyorum
3 adet kontrolcu neden var ki tek kontrolcü üzerinden hepsinin bağlantısı olması gerekiyor aslında

bdersim

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
3 adet kontrolcu neden var ki tek kontrolcü üzerinden hepsinin bağlantısı olması gerekiyor aslında
Yok işte öyle değil,sıvı soğutma ile birlikte toplam 9 adet rgb fan var her setin kendi içinden böyle kontrolcü çıkıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_3697.png
    IMG_3697.png
    163.3 KB · Görüntüleme: 49

bdersim

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0

Msi’ın universal forumundan böyle bi öneri gelmiş ama pahalı ve alamayız zaten.

bdersim

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Fanlarin birbirleri ile bağlantısı yok mu fan modelleri nedir
2 Set bu var.
1 adet bu var.Fanların hepsini çoklayıcı ile teke düşürüp sys fan girişlerine Sys-2/3 şeklinde ve cpu cooler şeklinde sarayla güç vererek çalıştırma komutunu veriyorum zaten.Fanlar 3 adet güç 3 adet Rgb olarak geliyor üstünden 2 kabloyla 3 güç kablosunu çoklayıcı ile teke düşürüp 4 pinle anakarta giriyoruz.3 Rgb kablosunu kontrolcü üstünden teke düşürüp usb 2.0 ile giriş yapıyoruz.Sadece 1 adet daha usb 2.0 tarzı bi girişimiz olmadığı için 1 set fanın rgblerini kontrol edemiyoruz.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0

Msi’ın universal forumundan böyle bi öneri gelmiş ama pahalı ve alamayız zaten.
Sen bana yarın DC den yaz online video bağlantı ile ben bakım olmazsa şöyle bir şey de işini görür ama kontrolcüye ben bakım bı

Link Removed

bdersim

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Sen bana yarın DC den yaz online video bağlantı ile ben bakım olmazsa şöyle bir şey de işini görür ama kontrolcüye ben bakım bı

Link Removed
Link Removed Şu ve benzeri bi ürün de olabilir sıvı soğutma pompa ve fanları bu şekilde kendi içinden çıkan kabloda teke düşüyor.Ama tr de böyle kablo yok anlam veremedim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.