Neler yeni

Soru En Memnun Kaldığınız İnternet Servis Sağlayıcısı Hangisi?

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Ben şu an Türknet kullanıyorum gayet memnunum.
Fakat öncesinde ttnet kullandım Allahaya yakın bana uzak olsun.

Sonra Kablonet geldi ve 2 yıl kablonet kullandım ve kablotv için hala evde 2 ayrı kablonet fiber var 😁
Şahsen kanlonetin hizmetini de çok seviyorum. Genelde sorunsuz ama her akşam belli saatlerde 5 dakikalık güncelleme kopması oluyor ama gayet normal.

Türk Telekom için yazsam ağzımı bozarım kalsın boşver 😉

Türkiye de kendi altyapısını olmayan İnternet servis sağlayıcılarına 10/10 hizmet puanı verilmesine karşıyım.
Türk Telekom, türknet, kablonet ve Süperonline kendi altyapılarına belli bölgelerde sahipler. Tabi hiçbiri Türk Telekom kadar geniş ağa sahip değil. Ama Türk telekomdan sonra en büyük kendi altyapısına sahip firma da türknet tir buda bilinsin😉

Türknette sevmediğim şey olası sorunda sadece kayıt bırakma olayı. Yani insan sesi duymak istiyoruz genelde. Fakat Türk Telekom maliyet düşürmem için bunu yaptı ve karşılığını yüksek hızlı İnternet olarak kullanıcılara verdi.
Kendi altyapısında 1000/1000 diğer sağlayıcı altyapısında ise standart hızları veriyor.
1000 e 1000 İnternet hızını 169tl ye veren başka bir firma örneği gösterebilen babayiğit varsa yazsın ve sonra fitatcperformans kıyaslaması yaparak övsün.

Kim ne derse desin 1000mbps Türknet sayesinde geldi. Diğer servis sağlayıcılar 1000mbps yi türknet in 3 katı daha fazlasına veriyor daha başka söze gerek yok.

Türknet kendi yapısı olmadığı yerde tt net altyapısını kullanınca 100mbps ye kadar hız veriyor. Bunun için de 179tl alıyordu yanılmıyorsam. Bazı kullanıcılar buna isyan etti ama sonra diğer firmalardan zam gelince hepsinin sesi kesildi 🤣

Türknet hizmet verdiği bölgeler de 1000 kullanıcıyı geçtiği zaman kendi altyapısını götürme çalışmalarına başlıyor zaten. Bazı kişiler hemen gelsin fiber istiyor ama öyle 5-10 veya 50-100 kişinin türknet kullanması ile olmuyor o işler.

Günümüzde belediyeden bir kazı belgesi almanın maliyeti 1000.000tl üstü Bunun kablo maliyeti işçi maliyeti malzemesi csrtı curtu var. Hepsini ekleyince o bölgeye yapılan masraf 1 milyonu geçer.
Kullanıcı başı 169tl fatura alsa hadi yıllığı 2000tl ye yuvarlasak 1000 kişi 2 milyon tl anca eder yıl içi ve aylık belediyelere ödenen ücretler ile maliyeti 2. Yılda anca amorti ederler. Yani hizmet vermek kolay ama o maliyeti ucuza kullanıcıya verme işi zaten zor olan kısım.

Türknet kullanıcılara 10.000mbps hız vermeyi planlayan bir firma daha ötesi yok arkadaşlar.
Anlayan anlamıştır zaten bu işlerin öyle göründüğü gibi olmadığını altyapının geliştirilmesi için öncesindeki birçok faktör hesaplanması lazım bunu da dediğin gibi gerçekten hakkını vermek lazım ki türknet yapıyor bir firmaya tapar gibi yaklaşım bence doğru değil her firmada mutlaka problemler vardır fakat amaç hizmetse türknet çalışıyor ben görüyorum gözlerimle İstanbul Esenler de oturuyorum adamlar komple neredeyse bütün ilçeyi fiber kapladı bu çalışmaları her firma yapamaz

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Sorun Türk Telekom'da rant uğruna bütün firmalara peşkeş çekti. Özelleştirmelere izin vermedi yada hız anlamında kısıtlamalar yaptı. Ülkemizde ne doğru yürütüldü ki zaten. Fiber altyapı çekecek firma önce Türk Telekom'dan izin alıyor sonra belediyeden, hadi izinleri aldı devamı daha da komik bozulan asvaltın parasını da firmadan talep ediyor. Zaten fiber çok pahalı bir malzeme üstüne birde böyle saçmalıklar ekleniyordu. Artık bunu aştılar Allahtan da bizde biraz da olsa daha iyi hizmetler almaya başladık.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
Vallaha bende isterim Türkneti ama yeteri kadar aboneye ulaşamadı oturduğum bölgede, bende dört gözle bekliyorum.
Bizim buraya gelmesine 240metre mesafeleri var ama kullanıcı sayısı yetersiz bana şuan kurumsal vip müşteri olduğum için ttnet altyapısı ile verdiler sağ olsunlar. Türknet buraya gelip 1000/1000 verse ben her ay 1000tl ödemeye razıyım o kadar net diyorum.
Kabul etmezler ama gider bağış yaparım yemin ediyorum bak 😁 Türk Telekom altyapısı olmasına rağmen vermiyor ya olacak iş değil.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Bizim buraya gelmesine 240metre mesafeleri var ama kullanıcı sayısı yetersiz bana şuan kurumsal vip müşteri olduğum için ttnet altyapısı ile verdiler sağ olsunlar. Türknet buraya gelip 1000/1000 verse ben her ay 1000tl ödemeye razıyım o kadar net diyorum.
Kabul etmezler ama gider bağış yaparım yemin ediyorum bak 😁 Türk Telekom altyapısı olmasına rağmen vermiyor ya olacak iş değil.
Benden sana hat çekelim bedava kullan reis ayıp ediyorsun napayım ben 1000mbps i zaten 🤣

PythonoX

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
2016 Dan beri Milleni.
2017 Den beri TT
Kullanıyorum. TT Kapatıcam Milleni ile ya aynı ya milleniden yüksek ping vermekte.
Alternaitf Fixnet olabilir.
7/24 Canlı destek.
Önerileri dikkate alan.
Fazla PoP noktası bulunan İp sorunu olmayan uygun fiyatlı Millenicom öneririm.
(Kişisel yorum Lütfen yorum altında saçma yorum yazmayın. Siz menmun olmayabilir olabilirsiniz ama bu firmayı kotu etmez. Mutlu olanda var ben gibi :))

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
Anlayan anlamıştır zaten bu işlerin öyle göründüğü gibi olmadığını altyapının geliştirilmesi için öncesindeki birçok faktör hesaplanması lazım bunu da dediğin gibi gerçekten hakkını vermek lazım ki türknet yapıyor bir firmaya tapar gibi yaklaşım bence doğru değil her firmada mutlaka problemler vardır fakat amaç hizmetse türknet çalışıyor ben görüyorum gözlerimle İstanbul Esenler de oturuyorum adamlar komple neredeyse bütün ilçeyi fiber kapladı bu çalışmaları her firma yapamaz
Ya benim 6 yıl önce nişantaşı Rumeli caddesi üstünde turiz ofisim vardı. Adalet ile sürübüyorduk. Nilantaşı gibi bir yere fiber altyapı 3-4 yıl önce kazılarak getirildi.

Nişantaşı lüks yer ve altyapı eski olduğu bahanesi ile belediye kazım izni yıllarca vermedi. Halbuki kazdıkları şey 20-30cm anasını satayım.

Hepsi bence rant. Fiyatta anlaşmaya bakıyor her şey 😉

PythonoX

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Türkiyede Alternatif telekomikasyon/Gsm firması olmayı hedefliyorum. Global şirket. O zaman sana Simetrik 1G Sağlarız inşallah. :D

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Ya benim 6 yıl önce nişantaşı Rumeli caddesi üstünde turiz ofisim vardı. Adalet ile sürübüyorduk. Nilantaşı gibi bir yere fiber altyapı 3-4 yıl önce kazılarak getirildi.

Nişantaşı lüks yer ve altyapı eski olduğu bahanesi ile belediye kazım izni yıllarca vermedi. Halbuki kazdıkları şey 20-30cm anasını satayım.

Hepsi bence rant. Fiyatta anlaşmaya bakıyor her şey 😉
Ayn öyle para kapıları açıyor

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Ayn öyle para kapıları açıyor
İşte en büyük sorun da o zaten.. Ulan hizmet bu kişisel zevk alanı değil. Para uğruna milyonları rezil etmek çok kötü bir şey. En acınası da bunu yapmak zorunda olmaları fakat bize de biz şu kadar yol yaptık şu kadar fiber döşedik demeleri.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
Millenicom ttnet altyapısından veriyor. Sözleşmelerine göre zaten semtin postuna erişim izni olduğu için kendi kullanıcısına portu daha çok açıp pingi düşürüyor aynısını Türknet zaten yıllarca yaptı.
Bu Millenicom a özel var şey değil. İyi bir şey mi evet.
Fakat sebebi fiyat performans olması. Türkneti kendilerine örnek aldılar kanaatimce.
Ama daha ötesine geçmeleri çok zor. Çok fazla para kazanıp fazla parça harcamaları gerekir. Türknet böyle yapa yapa anca onlarca yıl sonra kendi altyapısını vir şeylerden kısarak vermeyi başardı. Ve admalar hem ping de hem de hızda çok iyiler.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
2016 Dan beri Milleni.
2017 Den beri TT
Kullanıyorum. TT Kapatıcam Milleni ile ya aynı ya milleniden yüksek ping vermekte.
Alternaitf Fixnet olabilir.
7/24 Canlı destek.
Önerileri dikkate alan.
Fazla PoP noktası bulunan İp sorunu olmayan uygun fiyatlı Millenicom öneririm.
(Kişisel yorum Lütfen yorum altında saçma yorum yazmayın. Siz menmun olmayabilir olabilirsiniz ama bu firmayı kotu etmez. Mutlu olanda var ben gibi :))

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
İşte en büyük sorun da o zaten.. Ulan hizmet bu kişisel zevk alanı değil. Para uğruna milyonları rezil etmek çok kötü bir şey. En acınası da bunu yapmak zorunda olmaları fakat bize de biz şu kadar yol yaptık şu kadar fiber döşedik demeleri.
Burada bence firmalara da iş düşüyor kardeşim sizde bişeyler yapın gidip TTNet port kiralayıp abonelerinize vermeyin böyle mi büyüyeceksiniz çözüm üretin biraz başarılı olmak için risk almak gerekir öyle kolay yoldan olunmuyor emek çaba lazım bunu her firma yapmalı bence

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
Bu arada bilmeyenler için söyleyeyim.

İnsani ihtiyaç doğrultusunda özel firma dahi olsa altyapıyı götürmek için özel firmalar bile yurt dışında belediye veya valilik yada eyaletlere pata ödemiyor.
Elektrik su telefon İnternet doğal gaz gibi insani kullanım altyapılarında yabancı firmaların büyüme sebebi de zaten bu. Yani hem masrafı az oluyor hem de fiyat kararlaştırırken daha ucuza hizmet veriliyor son kullanıcıya.
Ama maalesef bizim ülkemizde öyle değil. En doğal ihtiyaç telefon hakkı bile çekerken belediyelere vergi ödeniyor. Oda sadece izin vergisi 😉

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Burada bence firmalara da iş düşüyor kardeşim sizde bişeyler yapın gidip TTNet port kiralayıp abonelerinize vermeyin böyle mi büyüyeceksiniz
Şuan belki bulamam videoları ama izlemişliğim var Turkcell ceo sunun Türk telekom hakkında konuşması var. Bize izin vermiyorlar kendi alt yapımızı kuramıyoruz diye yıllar evvel. Aynı şey Türknet ve kablo net için de geçerliydi. Ne olduysa son 2 yıldır izinleri veriyorlar.

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Hatta zamanında Ttnet ile Süperonline'ın anlaşması bile vardı iki firma kimin fiber altyapısı varsa oraya diğeri hizmet veremiyordu. Buda son buldu artık.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
Türkiyede Alternatif telekomikasyon/Gsm firması olmayı hedefliyorum. Global şirket. O zaman sana Simetrik 1G Sağlarız inşallah. :D
1g mi türknet buraya gelsin bana direk 10g verecekler 🤣🤣 gözüm yüksekte benim ama şu an 1g simetriğe hayır demem. Gerçi YouTube un upload limiti 200mbps o yüzden 1g simetrik İnternet özel sunucuları olup dosya transferi yapanların işine yarar sadece normal kullanıcıya yaramaz zaten.
10.000mbps İnternet videom var orada bunu anlattım. Aynı anda tek ip den YouTube da 200mbps üstü upload yapamıyorsun istersen 10 ayrı youtube kanalı açıp dene işe yaramıyor maalesef 😔😔 Yani 1000mbps upload son kullanıcı için çok fazla.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.