Neler yeni

Millenicom tavsiye edermiyim?

PythonoX

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Merhabalar,
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
Alternatif internet servis sağlıyıcısını öneririmiyim?Sorun yaşadımı?Tavsiye edermiyim?
2016 Yılında başvurmuş ve kullanıma başlamış bir eski kullanıcıyım. O zamanlar Adsl kullanırdım ve pingleri tadmin edici değildi. 40-100ms civarı dolaşıyordu. Neyse dedik vdsl port vdsl kabine geçiş istedik port boşalınc geçtik baktım pingim 5-9ms arası hızım kusursuz. Kullanıma başladım sorun o zamandan buyana hiç yaşamadım. Kendim için açtığım kanal var. İleride değişikler olursa gorebilme adına. Hep iyileşme gordum ben. Firma istek/Önerilerimi ilgili birime iletiyor. 1-2 Hafta kalmadan gerçekleşiyor. Kaliteli premium alternatif öperatorlerden. Kucuk firmaları seçmeme sebebim. İp değişmiyor,PoP noktası zayıf,DDoS yemeleri kolay,Güvenlik açıkları,İp havuzu az,Cgnat problemi,Mh ekip az&İlgisiz,ping problemleri,Peering ıxp yatırımı olmayan,Az PoP noktası olan,Abonelik çıkışında sorun yaşatan,İyileşme yapmayan,Kapasite sorunu yaşatan Gibi bir cok sorunlar gormekteyim. Bundan dolayı hiç bir şekilde 2. alternatif firma aklımda yok. Geçersem FİxNet telekomikasyon şirketine geçerim. Tabiki kucuk firmaların arasında iyi olanlarda vardır ama tercih edemem Kalite tesadüf değil!. Tabiki kullandığım firmada sorun yaşayan vardır nasip işi. Bu yıla kadar tahüütlü kullanıyorsam demeki bir menmuniyet var demektir.
Şehir olarak bence en iyi 1.&2. Firma Millenicom-Türktelekom. 2. evdeki türktelekom abonelik mevcuttur.
Kalite: 10/10
Hizmet 10/10
Ping 10/10
İyileşme/Yatırım 10/10
İlgili 7/24 ekip 10/10
Stabil bağlantı 10/10
Öneri tavsiyelerimi önemseme 10/10
puanım: 10
Kanal:

24MBPS 6 Upload ankara pop

Bing Chat

Aktif Üye
Uzman
Konular
86
ModArt Kredi
0
Bence Comnet de iyi. 109 liraya 100 mbps veriyor adamlar.

PythonoX

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Bence Comnet de iyi. 109 liraya 100 mbps veriyor adamlar.
Tracert 146.66.155.1
tracert 1.1.1.1
tracert 8.8.8.8
tracert http://www.meta.com
tracert 9.9.9.9
tracert 212.162.26.177
tracert 5.56.20.109
tracert 85.29.14.145
tracert 35.198.167.151
Link Removed
Testlerinizi atıp paylaşırmısınız? Cok merak ediyorum güncell comnet değerlerini? Şehir neresi? Fiber mi?

Bing Chat

Aktif Üye
Uzman
Konular
86
ModArt Kredi
0
PythonoX PythonoX,

Link Removed

1671980852284.png

1671980897538.png

1671980972461.png

1671981075591.png

Şehir neresi? Fiber mi?
Adana. VDSL. Altyapı max 53 kaldırıyor. (Göknet, netspeed,millenicom)

PythonoX

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0

Bing Chat

Aktif Üye
Uzman
Konular
86
ModArt Kredi
0
Türktelekom kullansanız 5-15ms daha düşeceğine eminim mesela valve pingin. 50-55ms olur. İstanbul pingin 17-20ms olur. google pingim 25ms olur meta pingin 19ms 20ms olur. Bufferbloat sitesindede pingin. 17-20MS Olur fakat modem performansın biraz zayıf.
Turktelekom 24 mbps 200 TL. Bunlar 60 mbps'yi 109 liraya veriyor. Olsun o kadar.
Modem 3 yıllık.

uygarcakmak

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Yaklışık 2.5 yıl boyunca istanbulda okuduğum dönemde kullanmıştım ping olarak gayet başarılıydı. Tek yaşadığım problem söylenen 35 mbps hızı 22-24 olarak alıyordum aradığımdada beni ttnete yönlendiriyorladı alt yapı onlara ait olduğu için. Yönlendirdikleri ttnette binadaki kablonuz o hıza uygun değildir diyerek elektrikçiyi arayın demişti. Elektrikçide böyle yeni binada desteklemicek kablo olmaz demişti. Oun dışında hiçbir problemim yoktu. Aslında problemde sayılmayabilir zira tek yaşıyordum 22-24 hız bile yetiyordu açıkçası.

PythonoX

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Yaklışık 2.5 yıl boyunca istanbulda okuduğum dönemde kullanmıştım ping olarak gayet başarılıydı. Tek yaşadığım problem söylenen 35 mbps hızı 22-24 olarak alıyordum aradığımdada beni ttnete yönlendiriyorladı alt yapı onlara ait olduğu için. Yönlendirdikleri ttnette binadaki kablonuz o hıza uygun değildir diyerek elektrikçiyi arayın demişti. Elektrikçide böyle yeni binada desteklemicek kablo olmaz demişti. Oun dışında hiçbir problemim yoktu. Aslında problemde sayılmayabilir zira tek yaşıyordum 22-24 hız bile yetiyordu açıkçası.
Bütceniz için maliyet için paket düşürseniz daha iyi verim alırdınız. 24MBPS Ben 24mbps kullanıyorum hat değerlerim 50mbps desteklese bile. Fiber geldi aktif değil fiber gelince 100mbps geçicem. Dediğiniz sorun iç tesisat-Saha dolabı-Port ile alakalı.

Turktelekom 24 mbps 200 TL. Bunlar 60 mbps'yi 109 liraya veriyor. Olsun o kadar.
Modem 3 yıllık.
Alternaitf olarak Düşünürseniz Millenicom bakabilirsiniz.

uygarcakmak

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Bütceniz için maliyet için paket düşürseniz daha iyi verim alırdınız. 24MBPS Ben 24mbps kullanıyorum hat değerlerim 50mbps desteklese bile. Fiber geldi aktif değil fiber gelince 100mbps geçicem. Dediğiniz sorun iç tesisat-Saha dolabı-Port ile alakalı.

Alternaitf olarak Düşünürseniz Millenicom bakabilirsiniz.
O dönemde 16 mbps den sonra 35 mbps lik paket mevcuttu yani bana söylenende o yöndeydi zaten çok büyük bir problem olarak görmüyordum o dönem aldığım hızlarda memnun ediciydi. Bilgi olarak yazmıştım. İyi forumlar

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.