Neler yeni

Soru ROG STRIX 4090 OC Fanların Dönmeme problemi

AlicanBen

Aktif Üye
Uzman
Konular
13
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar,
Yeni toplamış olduğum sistemimde kullanmış olduğum rog strix 4090 ekran kartında driverların son sürümleri yüklü olmasına rağmen yük altında sadece en soldaki fan çalışmakta diğer fanlar hiç çalışmamakta. GPU tweak / afterburner ile manuel bir hız vermeme rağmen yine sol fan çalışmakta fakat bu fan da ya %100 yada %0 çalışıyor. Hiç bu duruma rastlayan oldu mu?

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Neyse ki oyunlarda 60 derece üstünü görmüyor hocam. Fakat bu kartı almamdaki amaç oyun olmadığı için kendi işimi yaparken fazlasıyla ısınıyor tek fanın çalışması sebebiyle. PSU dan dolayı fanları kısmamalı bence de.
Hocam o halde sizin durumunuzda bir aciliyet var. Bu yüzden en kısa zamanda servis ile sorunu çözmeye çalışın derim.

AlicanBen

Aktif Üye
Uzman
Konular
13
ModArt Kredi
0
Hocam o halde sizin durumunuzda bir aciliyet var. Bu yüzden en kısa zamanda servis ile sorunu çözmeye çalışın derim.
Evet hocam bir yandan Asusun desteği ile iletişim halindeyim de araya hafta sonu girdiği için henüz bir cevap alamadım.

TackleBarry

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Evet hocam bir yandan Asusun desteği ile iletişim halindeyim de araya hafta sonu girdiği için henüz bir cevap alamadım.
Asus Türkiye desteği işe yaramaz özellikle TR tarafında hiçbir şeyden anlamayan Hepsiburada müşteri desteği çalışanları gibi insanlar bakıyor, direk zaman kaybetmeden Servispoint'i arayıp durumu anlatın ve gönderin veya aldığınız yere yollayın yollasınlar. Teknik destek için görüşmek istiyorsanız Türkiye yerine Asus Global ile görüşün.

AlicanBen

Aktif Üye
Uzman
Konular
13
ModArt Kredi
0
Asus Türkiye desteği işe yaramaz özellikle TR tarafında hiçbir şeyden anlamayan Hepsiburada müşteri desteği çalışanları gibi insanlar bakıyor, direk zaman kaybetmeden Servispoint'i arayıp durumu anlatın ve gönderin veya aldığınız yere yollayın yollasınlar. Teknik destek için görüşmek istiyorsanız Türkiye yerine Asus Global ile görüşün.
Hocam servispoint asus için direkt bilgi vermiyor telefonda. Yarın gidip elden teslim etmeyi düşünüyorum.

Özer Bulut

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhaba. Bende aynı ekran kartı kullanıyorum. Bahsettiğiniz gibi bir problem yaşamadım. Sizin kullanmış olduğunuz PSU'yu en az 1200W'a yükseltmeniz gerekir. Sıkıntı bundan kaynaklanabilir.

AlicanBen

Aktif Üye
Uzman
Konular
13
ModArt Kredi
0
Merhaba. Bende aynı ekran kartı kullanıyorum. Bahsettiğiniz gibi bir problem yaşamadım. Sizin kullanmış olduğunuz PSU'yu en az 1200W'a yükseltmeniz gerekir. Sıkıntı bundan kaynaklanabilir.
Merhaba 1000W öneriyor asus bu da overclocklanmış olduğu için için normal şartlarda nvidia 850W öneriyor. Ama yetersiz guç sebebiyle fanların dönmemesi gibi gibi bir durum söz konusu olmamalı. Performans kısılmalı. 300W gibi bu kart için neredeyse düşük bir değerde bile yüksek sıcaklıklara ulaşabilir. Belirli bir sacıklığa ulaştığında fan mutlaka çalışmalı diye düşünüyorum.

Birde hocam asusun hangi yazılımlarını kurdunuz?

Özer Bulut

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhaba 1000W öneriyor asus bu da overclocklanmış olduğu için için normal şartlarda nvidia 850W öneriyor. Ama yetersiz guç sebebiyle fanların dönmemesi gibi gibi bir durum söz konusu olmamalı. Performans kısılmalı. 300W gibi bu kart için neredeyse düşük bir değerde bile yüksek sıcaklıklara ulaşabilir. Belirli bir sacıklığa ulaştığında fan mutlaka çalışmalı diye düşünüyorum.

Birde hocam asusun hangi yazılımlarını kurdunuz?
Afterburner kurdum ben. Tweak III te kullanmıştım ama her iki yazılımda da sorun çıkmadı bende.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Güncelleme
Dün asus servispointe bırakmıştım kartı. Bugün sonuç olarak değişim/iade kararı çıktı.
Bende Rog RTX 4080 verdim iade çıktı. Şuan Rog X670e’de serviste. Araştırdığımda da fazlasıyla sorun yaşayan görüyorum. Anakart ve ekran kartı tarafında. Neden bu kadar sorunlu ürün çıktı ASUS’ tan anlamadım. Geçmiş olsun hocam.

AlicanBen

Aktif Üye
Uzman
Konular
13
ModArt Kredi
0
Bende Rog RTX 4080 verdim iade çıktı. Şuan Rog X670e’de serviste. Araştırdığımda da fazlasıyla sorun yaşayan görüyorum. Anakart ve ekran kartı tarafında. Neden bu kadar sorunlu ürün çıktı ASUS’ tan anlamadım. Geçmiş olsun hocam.
Size de geçmiş olsun hocam. Hangi anakart vardı sizde?

Özer Bulut

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bu arızalı ürünler test edilmeden nasıl satışı yapılıyor anlamıyorum..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.