Neler yeni

Rog strix Rtx 4090

AlicanBen

Aktif Üye
Uzman
Konular
13
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar,
Sistem topladım tek eksik parçam ekran kartı. 4090 alacağım fakat piyasada şuan stoklar sıkıntılı bildiğiniz üzere. Sizce rog strix 4090 veya oc versiyonu beklemeli miyim yoksa stoklarda/ ön siparişte var olan ekran kartlarından mı almalıyım? Önerdiğiniz ekran kartı var mıdır? Ayrıca anakart asus olması sebebiyle ekran kartının da asus olması daha iyi olur diye düşünüyorum siz ne dersiniz?
Sistemim
Ryzen 9 7900x
Asus Hero X670E
Gskill TridentZ5 neo 6000mhz 16 Gb *2
Sıvı soğutma EKWB AIO 360 elite

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar,
Sistem topladım tek eksik parçam ekran kartı. 4090 alacağım fakat piyasada şuan stoklar sıkıntılı bildiğiniz üzere. Sizce rog strix 4090 veya oc versiyonu beklemeli miyim yoksa stoklarda/ ön siparişte var olan ekran kartlarından mı almalıyım? Önerdiğiniz ekran kartı var mıdır? Ayrıca anakart asus olması sebebiyle ekran kartının da asus olması daha iyi olur diye düşünüyorum siz ne dersiniz?
Sistemim
Ryzen 9 7900x
Asus Hero X670E
Anakart ve gpu asus olması fark etmez hocam. Asus sadece soğutmayı üstleniyor.
Rog serisi eskisi kadar değeri kalmadı bence. Hemen hemen her marka yeni modellerinde serin çalışıyor. Hatta TUF da alınabilir

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar,
Sistemim
Ryzen 9 7900x
Asus Hero X670E
Nvidia voltaj limiti koyduğundan dolayı artık kartların daha fazla güç çekmesini veya daha yüksek bir güç hedefi koymak anlamsız kaldı OC kartlar daha yüksek binli ( daha az voltajla daha fazla mghz de veya daha yüksek mghz lere ulaşabildiklerinden bu adları alırlar) Asus ve Msi ekran kartı kapasitörleri konusunda geçmişleri temizdir. RMA ve ürünlerinin genel kalitesi konusunda kendilerini kanıtlamış bu 2 firma tercihiniz olabilir ama Nvidia 4090 serisinde aşırı ısınan veya malzeme kalitesinden kaçınılan bir kart şuanlık hiçbir içerik üreticisi tarafından bulunmamıştır.

AlicanBen

Aktif Üye
Uzman
Konular
13
ModArt Kredi
0
Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Önerdiğiniz bir model var mı, soğutma olarak hepsi benzer ama performans olarak aralarında bazı farklar bulunuyor. Mesela OC kartlar hız aşırtmalı olarak geliyor.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Önerdiğiniz bir model var mı, soğutma olarak hepsi benzer ama performans olarak aralarında bazı farklar bulunuyor. Mesela OC kartlar hız aşırtmalı olarak geliyor.
Hız aşırtmaya pek takılmamak lazım dediğim gibi bu seride voltaj tek limit olduğundan farklı türdeki ekran kartlarını üstteki mesajımda açıkladım referans modeli alabiliyorsanız alın

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
1. Nvidia 4090 Referans modeli ( hem vrm hem soğutma hem fiyat anlamında 1 numara)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Asus 4090 TUF modeli ( hem vrm hem soğutma anlamında başarılı)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3. Msi Suprim modeli ( hem vrm hem soğutma hem tasarım anlamında hoş ama tr fiyatlandırması gereksiz uçuk.)
4. Msi Suprim Liquid modeli (en başarılı soğutma ve ilk defa AIO+GPU bandında başarılı bir fiyat ile karşımızda.)
5. Asus Rog Strix 4090 OC ( Godbin) ( aşırı abartılı devasa soğutma) (aşırı uçuk fiyatlandırma) (en iyisi ve en pahalısını)
Ufak düzeltme: en düşük GDDR6X hafıza sıcaklığı ve çekirdek hot spot sıcaklığı Suprim liquid de ama Asus strix oc de pek geride değil.

AlicanBen

Aktif Üye
Uzman
Konular
13
ModArt Kredi
0
Hız aşırtmaya pek takılmamak lazım dediğim gibi bu seride voltaj tek limit olduğundan farklı türdeki ekran kartlarını üstteki mesajımda açıkladım referans modeli alabiliyorsanız alın
Hocam oyun için kesinlikle size katılıyorum. Hatta 4000 serisi günümüz için fazla gelen bir kart 3000 serisi oyunların büyük çoğunluğu için. Benim ihtiyacım olan ise yüksek işleme kapasitesi ve ki bunu da
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
gibi yapay zeka algoritmalarının zor eğitilmesi. TPU ların bile haftalarca işlemesiyle anca eğitilebilen bir projeyi tek bir GPU ile yapacağım için önemli bir detay.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.