Neler yeni

Arama sonuçlarınız

1. Berkin AYRAL

Rehber PC'yi̇ Xbox'a çevirmek

Herkese merhaba. Aslında eski kullanmadığınız bir PC'yi konsola çevirmek çok basit. Hem de donanımlı bir PC olmasına da gerk yok. Malzemeler: 1- İnternete giren bir PC 2- Xbox Game Pass Ultimate üyeliği (Ultimate üyeliği bizim X Cloud'a erişmemizi sağlıyacak.) 3- Orijinal Xbox kolu 4- VPN ve...
  2. Berkin AYRAL

Rehber Valorant FPS arttırma

selamlar kısa bir süre önce Valorant desteğe gelen güncellemelerden sonra eskisinden çok daha düşük FPS aldıgım hakkında bir ticket açtım ve birkaç adımda FPS sorunumu ortadan kaldırdırlar bende bunu sizlerle paylaşmak istedim. Not: Bu FPS arttırma her ne kadar Riot Games'in kendi...
  3. Berkin AYRAL

Rehber APU sistemde 2 GB'tan fazla VRAM kullanma

Merhabalar, bu konu maalesef çok kişinin tıkandığı bir konu. Eski BIOS'larda çok daha fazla bellek verebiliyorken güncel BIOS'larda 2 GB kadar VRAM ayırabiliyoruz APU için. APU kullanılan çoğu sistemde de milli anakartımız olan B450M-S2H olduğu için de çoğu kişi için geçerli bir rehber olacağını...
  4. Berkin AYRAL

Rehber Modem performansını artırmak

Arkadaşlar bayağıdır aklımda böyle bir fikir vardı ve uyguladım, öncelikle modemi söktüm ve anakartı çıkardım ve modemi açtım. 2 adet Ethernet kablosu takılı idi ve 1 adet telefon bağlıyken baktım, işlemci üzerindeki heatsink ısınmamış ama modemde sararma var, yani modem bayağı ısınıyor ama...
  5. Berkin AYRAL

Rehber AMI BIOS Modlama

Bir önceki konumda şikayet ettiğim Asus'un kısıtlandırmalarına inat BIOS'u modlayarak gizli ayarlara erişmeyi denedim ve başardım denebilir. Ben bunu Asus TUF B450-Plus Gaming anakartımda yaptım. FCLK frekansına, TDP kontrolüne, SB Spread spectrum ayarına, BCLK frekansına, CCD kontrolüne...
  6. Berkin AYRAL

Rehber Darboğaz nedir?

Merhaba , bugünkü makalemde sizlere bilmeyenler için "Darboğazın ne olduğunu, bilgisayarda darboğaz olduğunun nasıl anlaşıldığını ve darboğaz sorununun çözümü var mı" bunlardan bahsedeceğim ve kendi yaptığım paint dosyası ile bu anlatımı güçlendireceğim :D Dilerseniz başlayalım. Darboğaz nedir...
  7. Berkin AYRAL

Rehber BIOS ve boot menüsü açılmıyor sebebi nedir?

Bunun başlıca sebebi bilgisayarın hızlı başlangıç modunda olup bu menüleri (disable) devre dışı bırakmasıdır. Açılışta hiçbir tuşla BIOS'a erişemezsiniz. 1-çözüm olarak ilk önce Shift tuşuna basılı tutarak başlangıç menüsünden bilgisayarı tekar başlatmanızdır. Karşınıza çıkan menüden. --> Sorun...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.