Neler yeni

Rehber Valorant FPS arttırma

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
selamlar kısa bir süre önce Valorant desteğe gelen güncellemelerden sonra eskisinden çok daha düşük FPS aldıgım hakkında bir ticket açtım ve birkaç adımda FPS sorunumu ortadan kaldırdırlar bende bunu sizlerle paylaşmak istedim.

Not: Bu FPS arttırma her ne kadar Riot Games'in kendi yetkililerinden alınmıs olsa da ben yine de garanti olsun diye onlara ticket açmanızı ve onların PC tarama adımlarını yapmanızı öneriyorum ama ticket açmak istemiyorsanız bu adımları denemeden bir yedek olusturun derim bir sorun çıkarsa eski haline dönebilesiniz ki çok sorun çıkacağını sanmıyorum.

Benim sistemim AMD bunu da belirtmek istedim.
RX5500XT 4GB Ekran Kartı
R3 3100 İşlemci
8GB Ram

1. Adım: Başlat kısmına CMD yazıp yönetici olarak çalıştırdıktan sonra bcdedit.exe /set useplatformclock false bu kodu giriyoruz ve sistemi yeniden başlatıyoruz.

2. Adım: Antivirüs veya FPS göstermesi için RivaTuner kullanıyorsanız kaldırmalısınız ama bilgisayarınızı korunacağına eminseniz yapın derim durup dururken virüs yemeyin sadece oyun oynuyorum crackli veya herhangi bir şekilde dışarıdan dosya indirmiyorum diyorsanız kaldırın.

3. Adım: Masaüstündeki Valorant simgesine sağ tıkla ve özelliklere bas oradan uyumluluk sekmesine girdikten sonra programın çalıştıracağı uyumluluk modu seçeneğinin işaretli olmadığından emin ol ve bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini de işaretle.

Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları da kapatalım.
  • Windows tuşuna ve aynı anda r tuşuna basarak çalıştır menüsünü aç.
  • Açılan çalıştır penceresinde, "MSConfig" yaz ve Tamam'a tıkla.
  • "Hizmetler" seçeneğine tıkla.
  • Burada bulunan " tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini işaretle.
  • Listede bulunan tüm hizmetleri seçip "tümünü devre dışı bırak" butonunu tıkla.
  • burada Vgc'yi kapatma lütfen.
  • "Uygula"ya ve daha sonra "tamam"a tıkla.
  • Bilgisayarını yeniden başlat.
Bu arada hizmetler içerisinden kapatmak istemediğin bir hizmet varsa açmış olduğun hizmetler penceresinden o hizmeti tekrar açabilirsin

Güç ayarlarını yapalım;
  • Denetim Masası'na gir.
  • Donanım ve ses sekmesine tıkla.
  • Güç seçeneklerine tıkla. Buradan "yüksek performans" seçeneğini aktif edebilirsin.
Bazı programların arayüzlerini kapatmak isteyebilirsin tercih meselesi ben kapatmadım ama kapatmak istersen bununla alakalı bir Riot makalesi var.
Link Removed

FPS arttırma bu kadardı başta dediğim gibi bunları Riot Games'ten aldıgım bilgiler doğrusunda harmanladım ve sizinle paylaşmak istedim bu tür konularda aşırı bir bilgim yok kendime yetecek kadar sadece ama gözlemlerimi söylemeliyimki beniim FPS'im 80 90tan 150ye kadar çıktı umarım sizin FPS lerinizde artar. Konunun başında yazdıgım gibi ticket açmanız tarafındayım ama açmakla ugrasmak istemiyorsanız en azından bilgisayarınızın yedeğini alın öyle adımları uygulayın her işlem her bilgisayarda aynı sonucu vermiyor.

Kaynak: TP kullanıcısı WrieN

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Online yöneticiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.