Neler yeni

Arama sonuçlarınız

1. Hamza Ensar Sağlam

Rehber PSU Üretici Seviye Listesi

Bence girebilir. Çöp değil çünkü.
  2. Hamza Ensar Sağlam

Öneri Rtx 4090 PSU önerisi ''Thor'' Hariç

Biz niye PSU alıyoruz 😅 Zaten iyiliğine bir şey diyen yok.
  3. Hamza Ensar Sağlam

Corsair’inde iki tane var. Kalbini kırdırma uza. Afazi mahlukat…
  4. Hamza Ensar Sağlam

Fanboy diyende Seasonic yoluna ölüyor 😄 Emin ol senden çok daha iyi biliyorum, gerektiğinde de sergiliyorum.
  5. Hamza Ensar Sağlam

Corsair, Kolink ve Evga buna güldü 😃
  6. Hamza Ensar Sağlam

Haklısınız, ülkede şu an adam akıllı PSU yok maalesef.
  7. Hamza Ensar Sağlam

Her PSU’da sorun yaşanabiliyor, ROG Thor sağlam bir PSU.
  8. Hamza Ensar Sağlam

Öneri 2x8 CPU Pin Konnektörlü PSU Önerisi

Evet, daha iyi olur. PSU'da tek kanala yüklenilmemiş olur.
  9. Hamza Ensar Sağlam

Ryzen 5 5600 - RTX 3060 Ti sistem için 550W PSU yeterli mi?

Ben 5600X ile bazen 90'a kadar çıkıyordum. OC ile 120'ye yakın gördüğümü hatırlarım ama benim teorime göre çok daha fazla W çekiyorlar PSU'dan. Yani o programlardan gördüklerimiz ile hesap yapamayız.
  10. Hamza Ensar Sağlam

CV550 520W verebiliyordu eğer yanlış hatırlamıyorsam. Ben şunu fark ettim ki, işlemciler programlarda gösterildiğinden daha fazla watt harcıyor. Bu dediğimi Technopat'ın 5950X ve 11900K'nın PSU üzerinden harcadığı voltajı ölçmesi güçlendiriyor. Örneklendirmek gerekirse 11900K testlerde 209W...
  11. Hamza Ensar Sağlam

Bir Teknobiyotik videosu da anca bu kadar olur zaten :) Önemli olan kaynağı doğru seçmekte. 3950X Aida'nin testinde bile PBO kapalı halde yabancı kaynaklara göre 145 çekiyor. Benim 5800X3D işlemcimde Aida64 testinde PBO kapalı halde 120W çekerken Blender BMW testinde 135W'ye kadar çıkıyor :)...
  12. Hamza Ensar Sağlam

Öneri 1000 TL PSU Önerisi

Bütçe artabilir mi? Artarsa daha iyisi yok: Link Removed
  13. Hamza Ensar Sağlam

Yeni konu açıp sistemini ve bütçeni belirtmelisin. Beni de etiketlersen bildirim kutuma düşer, daha kolay görürüm konuyu.
  14. Hamza Ensar Sağlam

Biraz eskidir ama, iş görüyor. https://linustechtips.com/topic/1116640-psu-tier-list-rev-148/ Daha yeni modelleri kendim yabancı incelemeleri okuyarak sınıflandırabiliyorum zaten.
  15. Hamza Ensar Sağlam

Algı probleminizden ben sorumlu değilim, o PSU'ya siz çöp dediğiniz. PSU D Tier'e giriyor. Tier D • Recommended only for very cheap, iGPU systems: Sadece çok ucuz iGPU sistemler için öneriliyor... İyi forumlar.
  16. Hamza Ensar Sağlam

Baştan marka bazlı bakman yanlış. Corsair'in de kötü PSU'su var ve daha hala 80+ Bronz diyorsun... Bu PSU'da giriş seviyesi bir PSU zaten. Ayrıca benim 5800X3D'nin çektiği güç: Ama 105W TDP'si var değil mi? Arkadaş denesin görsün. İleride işlemcisi ve ekran kartına OC yapmak isterse sıkıntı...
  17. Hamza Ensar Sağlam

550W PSU kullanıpta yetmeme şikayetleri var. Kartın TDP'den ziyade TGP değeri çok daha önemlidir. Ayrıca işlemci 65W TDP'li ama daha çok harcıyor :) Testlerde de görülüyor zaten... Ben zamanında 5600X ile 90 küsur watt değerlerini gördüğümü bilirim. Yabancı kaynaklardan model incelemelerine...
  18. Hamza Ensar Sağlam

O halde deneyin. Yükte sıkıntı çıkarma ihtimalide var bu arada. O PSU 550W’nin 550W’sinide veremiyor çünkü.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.