Neler yeni

Öneri 2x8 CPU Pin Konnektörlü PSU Önerisi

Machvins

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Ekran kartı ile bağlamasaydın iyiydi. Tek 8 pin ile çalışma olayı anakarta bağlı. Çoğu anakart 8+8 varsa ikisini de doldurmanı ister.
Valla hızlı işlerim vardı seriden toplarken fark ettik neyse problem değil. Çok bilmekte bazen basit hatalara sebebiyet veriyor. High power ve bizim son beğendiğimiz RM850x arasında ne diyorsun. Cooler masterda iyi ama fark etmez artık kalite olarak bende araştırdım çoğu yerde corsairi öneriyorlar.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Valla hızlı işlerim vardı seriden toplarken fark ettik neyse problem değil. Çok bilmekte bazen basit hatalara sebebiyet veriyor. High power ve bizim son beğendiğimiz RM850x arasında ne diyorsun. Cooler masterda iyi ama fark etmez artık kalite olarak bende araştırdım çoğu yerde corsairi öneriyorlar.

Cooler Master’in o modeli o kadarda iyi değil. RM850 rakibi diyebiliriz ona ancak. RM850X al geç.

Machvins

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
High power hiç kullanmadım 850W aynı model var ise neden olmasın aynı ürünü daha hesaplı alacaksak. Ama markaya da güvenmiyorum açıkçası
High Power guvenilir bir ureticidir, sadece marka degil.

850W ayni model kismini anlamadim, saydiklarimiz ile ayni ic yapi degil dogru anladiysam. Super GD+ kendi basina ayri bir platform, SS Cool Zero ile ayni platform oldugunu dusunuyorum ama henuz kanitlayabilecek kadar detayli bir ic yapi gorseli bulamadim.

Machvins

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
High Power guvenilir bir ureticidir, sadece marka degil.

850W ayni model kismini anlamadim, saydiklarimiz ile ayni ic yapi degil dogru anladiysam. Super GD+ kendi basina ayri bir platform, SS Cool Zero ile ayni platform oldugunu dusunuyorum ama henuz kanitlayabilecek kadar detayli bir ic yapi gorseli bulamadim.
850W, Gold %80 sertifikalı, Tam moduler anlamında aynı özellikler de High Power var ise daha uygun olabilir diye demiştim de. Hamza Ensar Sağlam Hamza Ensar Sağlam Arkadaşın bahsettiği PSU daha önce arkadaşımda çok memnun yıllardır öneriyordu. Verdim siparişi sinerjide gayet uygun 2021 modeli yeni versiyon 3 adet CPU 8x Pin konnektörü de ileri yönelik de kullanırım. RTX 3090 da geçmeyi düşünüyorum yeterli gelir diye düşünüyorum 850W.

Machvins

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar psu geldi çok beğendim kalitesi vesaire kabloları çok iyi. Sormak istediğim tek kanal PCIe 8 pin olarak Psu takıyorum, çıkışı 8 pin ve 6+2 oluyor. Ekran kartıda 8 ve 6 gerekli tek kanaldan çekeceği voltaj yeter değil mi? 2. PCIe kablosunu takmaya gerek yok sanırım. Çünki karta max overclock yapacağım.

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Machvins Machvins, soruyu tam anlamadim. Voltaj yetmemesi diye bir sey yok gerilim dedigimiz sabit saglanir zaten. Biraz daha soruyu acarsaniz sevinirim.

Machvins

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Machvins Machvins, soruyu tam anlamadim. Voltaj yetmemesi diye bir sey yok gerilim dedigimiz sabit saglanir zaten. Biraz daha soruyu acarsaniz sevinirim.
Şundan bahsediyorum şimdi. PCIe girişi 8 pin kablo psu takıyorum. Çıkışı da 8pin ve 6+2 ya hocam ekran kartı da 8 ve 6 pin. 2 tanesi boşta tek kanaldan yetetli watt çıkışı sağlar mı diye dedim de eski cm 750w böyle tek kanaldan kullanıyordum. 2.yi bilerek takmadım kablo kirliliği yapmasın diye.

Şuan dada takmayacağım sorun yok gibi

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Şundan bahsediyorum şimdi. PCIe girişi 8 pin kablo psu takıyorum. Çıkışı da 8pin ve 6+2 ya hocam ekran kartı da 8 ve 6 pin. 2 tanesi boşta tek kanaldan yetetli watt çıkışı sağlar mı diye dedim de eski cm 750w böyle tek kanaldan kullanıyordum. 2.yi bilerek takmadım kablo kirliliği yapmasın diye.

Şuan dada takmayacağım sorun yok gibi
Tamam oldu simdi.

Ekran kartiniz fazla guc tuketmiyorsa bunun icin kasmaya gerek yok ister tek kablo ister ayri kablo. Uygun gucu saglar zaten onda sorun olmaz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.