Neler yeni

Arama sonuçlarınız

1. Furkan Karagülle

Yardım Samsung 970 Evo Plus 81 derece sıcaklıkta

Laptop kullanıyorum. Render esnasında klavyenin biraz ısınması sonucu SSD'nin sıcaklığına bakmak istedim ve bu manzara ile karşılaştım. 70 derecenin üstü kritik sayılabilecek bir değer. Ne yapmamı önerirsiniz? Sıcaklığı 70 derecenin altında tutmak için okuma ve yazma hızını sınırlamam mümkün mü...
  2. Furkan Karagülle

Kredi Kartı Almak İstiyorum

Aylık gelirim mevcut ancak resmi olarak bir işte çalıştığım söylenemez. Başvurularım hep olumsuz olarak sonuçlanıyor. Taksitli alışveriş için 100.000 TL bandında kredi kartı ihtiyacım var. Nasıl alabilirim?
  3. Furkan Karagülle

R7 7950X3D + RTX 4090 Sistem (Akakçe)

4. Furkan Karagülle

Garanti Bankası 300 TL A101 İndirim Kodu ve 250 TL Bonus Para Kampanyası

Merhaba sizlere Garanti Bankasının 31 Ağustos 2023 tarihine kadar geçerli kampanyasından bahsedeceğim. Garanti Bankası mobilden yeni müşteri olan kullanıcılarına 250 TL bonus para, 300 TL A101 indirim kodu, 400 TL akaryakıt geri ödemesi veriyor. Üstelik mobilden yeni müşteri olacaksanız müşteri...
  5. Furkan Karagülle

Ölü Pikseli Nasıl Gideririm?

Acer Nitro 5 AN515-34 isimli cihaza sahibim. Ekranın sol altlarında sadece koyu ekranda belli olan iğne ucu kadar kırmızı renkli ölü piksel mevcut. Cihazı alalı 2 aydan uzun süre oluyor. Bu yüzden iade etmek gibi bir hakkım yok. Bu ölü veya sıkışmış piksel nasıl geçer? Geçmese bile ilerleyen...
  6. Furkan Karagülle

Burs Başvurusunda Bulunmak İstiyorum

Öncelikle burs almak utanılacak bir şey değildir. İmkanı yüksek olanların, düşük olanlara yaptığı bir yardımdır. Mezuna kalan sayısal öğrencisiyim. Bu seneki sıralamam 131.351 ve benim için oldukça düşük. Hedefim en az 30.000 sıralama yapmak. Geçen sene bazı maddi ve manevi sorunlardan ötürü...
  7. Furkan Karagülle

7000 TL Telefon Önerisi

Dostlar aklımda birkaç model var. Özellikle M14'ü uygun görüyorum. Redmi Note 10S demeyin kalitesi düşük kalıyor. Sizlerin önerilerini merak ediyorum.
  8. Furkan Karagülle

İçimi Güzel ve Kafayı Çok Yormayan Alkol Önerisi

21 yaşımdayım. Daha önceden çeşitli biralar ve rakı tükettim. Fiyatı çok yüksek olmayan içimi güzel ve fazla kafa yapmayan alkol önerebilir misiniz? Not: Migros'tan alacağım.
  9. Furkan Karagülle

Rehber Nihai Performans Modu Nasıl Açılır?

Eğer bilgisayarınızın güç seçenekleri arasında "Nihai Performans" seçeneği de olsun istiyorsanız aşağıdaki yolu takip edebilirsiniz. 1) Yönetici haklarıyla Komut istemi penceresi açın. 2) Bu pencereye "powercfg /DUPLICATESCHEME e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61" komutunu girin. Bu komut...
  10. Furkan Karagülle

250 TL Kablosuz Mouse Önerisi

Pek oyun oynayan birisi değilim ancak gecikme değeri az olan sessiz mouse önerilerini bekliyorum. Ben bunu almayı düşünüyorum.
  11. Furkan Karagülle

3 Sene Mezuna Kalmak Mümkün Mü?

Öncelikle SBL'le okuduğum için lise 5 seneydi. İlk yıl 9. sınıfı okumak yerine yabancı dil ağırlıklı hazırlık okudum. EA bölümünden MF bölümüne mezuna kalarak geçme kararı aldım. Bazı olumsuz durumlar nedeniyle istediğim gibi ders çalışamadım. Hedefim Hacettepe bilgisayar mühendisliği veya...
  12. Furkan Karagülle

Öneri 33.000 TL'ye Laptop Önerisi - Asus TUF Gaming A15

Bu bütçedeki en mantıklı laptopu önereceğim arkadaşlar. Forumlarda istek üzerine konuyu paylaşabilirsiniz. Asus TUF Gaming A15 (2022) FA507NV-LP019W isimli cihazın özelliklerini Link Removed sitesinden araştırabilirsiniz. Cihazın içerisindeki RAM ve SSD'yi söküp aşağıdaki ürünlerin satın...
  13. Furkan Karagülle

Dell Inspiron 15-3525 Hakkındaki Görüşlerim

Trendyol üzerinden aldığım bu laptopa yorum yaptım ve burada paylaşmak istedim. Düşüncelerinizi merak ediyorum açıkçası.
  14. Furkan Karagülle

Çözüldü Dell Inspiron 15-3525 Aşırı Isınma Sorunu

Link Removed Link Removed İşlemci genel kullanımda 78 - 94 derece aralığında çalışırken yüklenme sonucu 102 derecelere kadar çıkıyor. Aynı zamanda performansı da düşüyor. (işlemci çekirdeği 3.2 GHz'e sabitliyor kendini.) Burada benim endişem performans değil. Bu laptopu yaklaşık 5 yıl boyunca...
  15. Furkan Karagülle

Fiat Albea'ya Akü Önerisi Yapabilir Misiniz?

Fiat Albea 1.2 8V araca akü alacağım bir hafta içerisinde. Varta ve Bosch arasında kaldım. Sizlerin önerilerini de almak istiyorum. 2023 üretimi olursa uzun ömürlülük açısından çok iyi olur...
  16. Furkan Karagülle

ATI Radeon 4460 ile Windows 11 kullanılır mı?

R5 5600 sistem topladım ve geçici süreliğine 15 yıllık ekran kartımı kullanacağım. Windows 11 kursam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?
  17. Furkan Karagülle

1200 TL Kasa Önerisi

Olabildiğince kaliteli bir kasa arıyorum bu bütçede. Hangi kasaları önerirsiniz? mATX anakart kullanılacak sistemde.
  18. Furkan Karagülle

800 TL M.2 SSD Önerisi

Birkaç aydır piyasaya hakim değilim. Crucial P3 500 GB almayı planlıyorum. Sizlerin önerileri nelerdir?
  19. Furkan Karagülle

Peltier Hasar Görmüş Müdür?

Merhabalar. TEC1 12706 modele sahibim. Denemek için peltiere 12.7V 12.5A akım verdim ve elim yanıncaya kadar akım vermeye devam ettim. 70 Watt desteklediği için kendisi yeterli akımı çeker diye düşündüm ancak durum tam düşündüğüm gibi değilmiş. 4 saniye bu şekilde çalıştı. İçindeki yongalar seri...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.