Neler yeni

xdeliruzgar kullanıcısının son içeriği

1. xdeliruzgar

Fotoğraflar Güncellendi! Canavar Sistemim :)

Dogrudur. Birisi icin efsane olan birbaskası icin guzel olmayabilir. Konumuz gorsellik oldugu icin resim paylastım. Standartlara baglı kalmadan tamamen kişiye ozel kurulumlar mevcut onu demek istedim. @bybarisss rgb olayı gunumuzun en sakat olayı diyebilirim. Custom yapmaktaki amac guzel...
  2. xdeliruzgar

Bu sistemden cabuk sıkılacagınızı dusunuyorum :)). Oncelikle siz sıcaklık testlerinizi yapın ona gore beraber yorumlayalım. Hic sıkılmayacagınız bir kasa isterseniz internette bol bol resim var. Ornek:
  3. xdeliruzgar

Hayırlı olsun. Sistem gorseli sizin icin onemli anladıgım kadarıyla. Gule gule kullanın.
  4. xdeliruzgar

Custom için bilgisayar kasasın

Adını verdiginiz kasa 2 adet 360 lık radyator destegine sahip. Bu 2 radyatoru cfm si yuksek fanlarla beslediginizi dusunurek senaryoyu sekillendirelim. Eger kuracagınız sistemi 2x360 radyator ile sogutmayı basarabilirseniz kasa uyar. Sistem icerisinde tek loop olarak ekran kartı ve işlemci...
  5. xdeliruzgar

(ANKET) Hangi Markanın Anakartlarını Tercih Ediyorsunuz ?

Asus deyince soyle bir soru geliyor akıla. Hangi asus? Simdi ana akım cipseti dedigimiz kısımda kullanıcı tercihine gore sınıflandırılmıs anakartlar mevcut. H serisi B serisi olsun burada gigabyte yada msi ile arasında sadece bios gorunum farkı var. Asıl fark ust segmentte ortaya cıkıyor. Z...
  6. xdeliruzgar

Guzel anakart gule gule kullanın.
  7. xdeliruzgar

Tesekkurler. Birde hangi marka kasa kullanıyorsunuz anketi acarmısınız bakalım forumdaki arkadaslar hangi marka kasa kullanıyor.
  8. xdeliruzgar

Merhaba. Secenekler arasında EVGA olmaması kotu olmus. Ulkemizde cok bilinmeyen, hazır sistemler uzerinde goremeyecegimiz anakartlar uretir. Bilgisayar dunyasında her zaman uc fikirlere sahip bir firmadır. 90 derece yatay 24 pin onun eseridir mesela. Eger ozel bir ihtiyac ile anakart...
  9. xdeliruzgar

Router(yönlendirici ) nedir

Acıklama icin tesekkurler. Router konusu ucu acık secenekler sunan bir konudur. Sizin acıklamalarınıza ilave olarak, router aynı zamanda modem ihtiyacınıda ortadan kaldırır. Kullandıgınız servis saglayıcının alt yapısı buna izin veriyorsa sadece kullanıcı adı ve sifrenizi bilmeniz yeterli...
  10. xdeliruzgar

Forumu Canlandırmak Adına Herkesin Setuplarını Bekliyorum

Eski setup fotografı atayım. Bazen kullanmayı sevdiginiz makinalar olur. Buda oyle bir kasa idi.
  11. xdeliruzgar

Öneri Sıvı sogutma bileşenleri indirimleri başladı.

150e sınırı varken pek birsey olmuyor. Ama eger 150e altında bir urun/urunler almıssanız gonderiyi yapıyorlar. Gonderim parasını direk faturada gosterdikleri icin sorun olmuyor.
  12. xdeliruzgar

Öneri Sıvı sogutma bileşenleri indirimleri başladı.

Hollandalı custom sıvı sogutma bileşenleri satıcısı olan High Flow da depo temizligi adında sene sonu indirimleri var. İlgilenen arkadaslar icin link bırakıyorum. https://www.highflow.nl/watercooling/opruiming-opop/
  13. xdeliruzgar

4K 144 hz monitör seçimi

Hayırlı olsun. Ben iki yıla yakın bir zamandır 3080 ile kullanıyorum herhangi bir sorun yasamadım.
  14. xdeliruzgar

10000 Mbps İnternet için 120.000 TL'lik Sistem mi 😳😳

Merhaba. Videoda, 4090 ile 10g internet baglantısının arasındaki ilişkiyi tam olarak anlayamadım, konuyu ya hızlı gectiniz yada arada kaynadı. Topladıgınız sistemdeki anakartın uzerindeki 10g nin cipseti aquantia. Anakart ureticileri bu cipseti daha uygun fiyatlı oldugu icin kullanıyor...
  15. xdeliruzgar

Eski Bir Sistemden NAS Kurulur Mu?

Selamlar. Bahsettiginiz kullanım senaryosunda ilk mesajda yazdıgınız sistem fazlası ile yeterli olacaktır. Burada onemli olan kullanmak istediginiz işletim sistemi. Eger sadece dosya paylasacak ve 7/24 acık kalacak ise var olan sistemin kullanılması daha mantıklı olacaktır. Cunku enerji...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.