Neler yeni

mikailcelik kullanıcısının son içeriği

1. M

Sürekli Mavi Ekran Hatası Alıyorum

Bunlar da galerimde bulduğum hatalar
  2. M

İşletim sistemi konusunda önce Windows 11 de denedim, ardından Windows 10a geçiş yaptım onda da aynı sorun devam etti. Sürücüleri anakartın sayfasından güncel olanlarını indirdim. onun yanında ekran kartı ve işlemci için chipset driverlarını da yükledim. Bir arkadaş ta söylemişti PSU'nun...
  3. M

Anakartın sitesinde rami görmüyorum evet. ama apacerin sitesinde ince hesapta yazan AH5U32G60C5129BAA-2 kodunu arattığımda da sonuç bulamıyorum. Anakartta yazdığı şekilde taktım dediğiniz gibi a2-b2 slotlarına. ---- DÜZELTME RAMİN SİTESİNDE UYUMLU GÖRÜNÜYOR
  4. M

Evet evet onu da yaptım mesela pubg de 300e sabit oyun ki ayarlar da full ultra da değil bi iki tane ayar yüksek sadece. Dediğiniz gibi başka bir bilgisayarda deneyeceğim kartı olmazsa başka kart ile kendi bilgisayarımda deneyeceğim bugün. zaten ekran kartı dışındaki parçalarım sıfır diğer...
  5. M

Genel olarak 3070 sağlam kart evet ama ben elimdekinden şüpheleniyorum bir sorunu var mı diye, çünkü yük binince de ses geliyor coil whine olabilir ama emin de değilim. Msi afterburner ile power limiti 80e çekip denedim, yine mavi ekran verdi. Forza horizon 5, Battlefield 2042, PUBG'de denedim...
  6. M

Dün akşam dediğiniz gibi tek ram taktım ve memtest86 ile test yaptım. Hiç hata çıkarmadı ama oyun kapandı. Bugün de diğer rami tek takıp test yapacağım. Ramlerde Expo desteği var hatta Xmp desteği de var iki profili de görebiliyorum bios'ta. Ekran kartında bir sorun olmuş olabilir mi diye...
  7. M

Şuan o biosu kullanıyorum hatta beta sürüm. Stabil sürümü de yükledim o da fayda etmedi. Ramleri ince hesap indirimlerinden almıştım uygun diye, bilgisayarı kendim topladım.
  8. M

Arkadaşımın 1050w Cooler Master PSU'su ile deneme yaptım. Aynı sorunlar devam ediyor. Oyuna girdiğimde oyun kapanmaya 10 15 dk sonra kapanmaya devam ediyor. test yaparken OCCT ile falan mavi ekran yediğim oldu. OCCT'de Memory test yapınca hata alıyorum. Ekran kartı ve işlemci testinde hata almadım.
  9. M

Tamamdır teşekkür ederim. Farklı bir PSU ile deneyip sonuçları paylaşırım.
  10. M

Sorun gerçekten buradaysa değiştirebilirim. Ama sorunun kaynağının PSU olduğuna markadan yola çıkarak mı vardınız? Açıkcası ben de güvenemiyorum, aldığım zaman uyguna denk gelmişti. Ben sistemin 500-550w kullandığını düşünüyorum maksimum, bu verimli olmayabilir Psu'nun gücünün %50-60 civarında...
  11. M

Bundan önce Windows 11 kullanıyordum onda da aynı sorun vardı. Mavi ekranlarda memory falan görünce bende Memtest86 ile test yaptım ve 124 adet hata buldu. Bunun üstüne Ramleri garantiye gönderdim değişimi sağlandı. Şuan Windows 10 kurulu ve sürekli güncelleme yapıyorum şimdi de kontrol ettim...
  12. M

İşlemci: Ryzen 7 7700X Anakart: MSI B650M-A WIFI Ram: Apacer Panther 2x16 6000Mhz DDR5 CL40 Ekran Kartı: MSI RTX 3070 GAMING X TRIO Psu: RAMPAGE RMP-750-80PB 750W 80 PLUS BRONZE 140MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI Bilgisayarım sürekli mavi ekran veriyor. RAM'lerimi garantiye gönderdim yenisiyle...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.