Neler yeni

AlicanBen kullanıcısının son içeriği

1. AlicanBen

Soru Sıvı Metal Macun mu yoksa termal macun mu kullanmalıyım?

hocam ekran kartının çekirdeğinin üzerine sürecektim ki etrafındaki komponentleri de iletken olmayan bir şeyle kaplayacaktım ama sonuc olarak yine termal macuna döndüm :) :)
  2. AlicanBen

hocam işlemci üzerine uygulamayacağım am5 7900 işlemci için aşırı dikkat gerektiriyor delid işlemi gpu üzerinde düşünüyordum zaten özel sıvı sogutma yaptıgımdan dolayı direkt gpu nun üzerinde kullanabilirim diye bu linkteki gibi koruyucu bir malzeme ile etrafındaki akabileceği komponentleri...
  3. AlicanBen

dostlar önerileriniz için teşekkür ederim. Termal macun olarak yaklaşık 2 yıldır Pullsar Pullwark Regular 20w/m-K termal macunu kullanıyorum suanki bilgisayarım da da 1 yıldır bu sürülü beklentimin üzerinde bir performans gösteriyor. ekran kartı boşta vrm ler 37 cıvari gpu ise 32 33 civarı yük...
  4. AlicanBen

Merhaba dostlar, geçen sene özel sıvı soğutmalı bir sistem toplamıştım. Şimdi bu sistemin bakım zamanı geldi. Macun ve termal pedleri de değiştireceğim için acaba gpu'da sıvı metal mi kullansam diye kararsızım. Sizce kullanmalı mıyım önerileriniz nedir?
  5. AlicanBen

60k sistem degerlendirme

Hocam parçalar konusunda bir uyumsuzluk göremedim soğutucu konusunda daha sessiz olsun diyorsanız 360 mm ye geçebilirsiniz yoksa yetecektir 280 de 750 w psu gtx970 için yeterli ama 4080 için yetersiz kalma ihtimali var 850 w daha rahat ettirir
  6. AlicanBen

Lian Li Unifan vs Corsair Icue Link QX

Hocam bahsettiğiniz yeni çıkan fanlar ekranlı olanlar sanırım, benim sistemde kasanın içerisine hava akışını sağlayan fanların önünde radyatör bulunuyor, o yüzden pull push formda kullanıyorum fakat yapacağım değişiklikle beraber pull push olarak kullanamayacağım o sebeple yeterli gelecek mi...
  7. AlicanBen

Lian Li Unifan vs Corsair Icue Link QX

Dostlar başlıktaki 2 farklı kablosuz daisychain olabilen fanlar arasında kararsızım bu fanları kullanan deneyen arkadaşlar varsa hangisini neden öneriyorsunuz. Corsair QX in bazı güzel avantajları bulunuyor mesela tek kabloyla ile 7ye kadar fanı bağlayabiliyoruz. Ama corsair almaktan biraz...
  8. AlicanBen

Özel üst düzey bilgisayar toplama

Oyun odaklı bir sistem sanırım AMD istersen İşlemci: ryzen7950x3d Anakart : marka tercihin olursa tercih ettiğin markada x670E chipsete sahip üst düzey bir anakart söylerim Benim tercihim Asus X670E Hero (eger abartılı bir kart istersen Asus X670E Extreme) Ram: GSKILL 64GB (2x32GB) Trident...
  9. AlicanBen

Öneri Oyuncu koltuğu önerirmisiniz

2020den beri Hawk Future kullanıyorum şimdiye kadar sadece yan mekanizmasının dişlileri eridi. Yedek parça sipariş edip hızlıca değiştirdim. Her türdeki yedek parçayı sağlıyorlar. Koltuk sağlam rahat çok uzun süreler üzerinde oturdum. deri olması şık fakat uzun süreli kullanımlarda hem terleme...
  10. AlicanBen

Öneri Bu iş icin alinir mi

basit diyen olmadı :) bende aynısını demiştim render almayacaksa 4060 bile iş görür diye render alacaksa tabiki daha iyi bir pc lazım ama arkadaştan cımbızla laf aldığımız için neye ihtiyacı olduğunu anlamakta zorlanıyoruz. Mimar mı mühendis(hangi dalda mühendis) mi? Yazılım mı yapacak...
  11. AlicanBen

Bu arada iş amaçlı olarak hem 2020-21 yıllarında Thinkpad T500 gibi o zaman bile sadece tuğla olarak kullanılabilecek kadar kötü bir bilgisayarla profesyonel olarak kurumsal bir firmada çalıştım. Daha sonra profesyonel olarak hem macbook(intel), macbook (m1 pro) kullandım ve kullanmaya devam...
  12. AlicanBen

Render oyun programlama 3d çizim vs yapmayacaksan 30-40k bandındaki 4060lı pc bile işini görür örnek olarak uzun süre kendi kullandığım laptopu verebilirim yazılım için kullanıyordum 2015 yılından 2022 yılına kadar aktif bir şekilde yazılım için kullandım. (Kullandıgım laptop) zamanındaki...
  13. AlicanBen

İş ama ne işi iş için 10k lık pc de alınabilir
  14. AlicanBen

Yardım Thermal Grizzly KryoSheet Alınır mı?

Hocam bu video da test ediyor belki yardımcı olur
  15. AlicanBen

3 Modem arasında kaldım

dediğim gibi fiyat performans birşey arıyorsanız keenetic bakın wifi 6 modemlerini denemedim ama extra dsl çok kaliteliydi fiyatına göre ben kullanırken rapturelar abartılı bir şekilde pahalı. gigafiber kullanıyorum elimde RT-AXE7800 modem bulunuyor gayet de yeterli geliyor rapture 25k iken bu...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.