Neler yeni

Yurt dışından pc parçası getirmek

hknlsnck

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Yurtdışından pc parçaları getirmek mantıklı arkadaşlar sizce malum amozandan ordan daha ucuza geliyor ? Ram olsun anakart işlemci vs. Bu riske değer mi ?

hknlsnck

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Hatta en önemlisi ekran kartını sipariş vermek mantıklı olur mu ? Ben Asus rog strix rtx4080 alsam bunların garantisi tüm ülkeleri kapsamıyor mu ?

By. Scout

Pro Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Yurtdışından pc parçaları getirmek mantıklı arkadaşlar sizce malum amozandan ordan daha ucuza geliyor ? Ram olsun anakart işlemci vs. Bu riske değer mi ?
Değer. Amazon güvenilir bir e-ticaret sitedir. Ancak bildiğim kadarı ile ürünleri biraz geç geliyor 10-12 gün vs.

Hatta en önemlisi ekran kartını sipariş vermek mantıklı olur mu ? Ben Asus rog strix rtx4080 alsam bunların garantisi tüm ülkeleri kapsamıyor mu ?
Ayıplı ürün veyahut ürünün bozulması vs. gibi durumlar da amazona geri kargolaman gerekiyor.

hknlsnck

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Değer. Amazon güvenilir bir e-ticaret sitedir. Ancak bildiğim kadarı ile ürünleri biraz geç geliyor 10-12 gün vs.

Ayıplı ürün veyahut ürünün bozulması vs. gibi durumlar da amazona geri kargolaman gerekiyor.
Ama yabancı satıcıların Türkiye’de garantisi geçersiz diyorlar. Mesela hemen sistemi dizemedik aradan geçti 2 3 ay vs malum ekonomik nedenler sonra bir sıkıntı çıkarsa ne yapacağız ?

By. Scout

Pro Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Ama yabancı satıcıların Türkiye’de garantisi geçersiz diyorlar. Mesela hemen sistemi dizemedik aradan geçti 2 3 ay vs malum ekonomik nedenler sonra bir sıkıntı çıkarsa ne yapacağız ?
Bahsinin yaptığın siteler genel de çin siteleri oluyor. Bazı yurt dışında ki satıcılar Türkiye'ye garanti sağlamıyor. Türkiye'ye garanti sağlayan satıcıları seçmek lazım.

hknlsnck

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Peki son olarak bir şey daha sormak istiyorum. Ram seçerken atıyorum ben 64 gb almayı düşünüyorum 2x32 gibi bunu böyle almayla 4x16 arasında bir performans farklı oluyor mu ? Yani totalde kapasite aynı ama slot sayıları farklı olsa bir sıkıntı verir mi ?

By. Scout

Pro Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Peki son olarak bir şey daha sormak istiyorum. Ram seçerken atıyorum ben 64 gb almayı düşünüyorum 2x32 gibi bunu böyle almayla 4x16 arasında bir performans farklı oluyor mu ? Yani totalde kapasite aynı ama slot sayıları farklı olsa bir sıkıntı verir mi ?
Quad channel ile dual channel arasında performans farkı vardır. Ancak AMD'nin DDR5 kanadında Quad channel RAM olayında stabilizasyon sorunlarını yaşandığını söylenen bir rivayet dolaşıyor ortada. Bizzat deneyimlemedim. Stabilite için dual channel öneririm şuan. "2x32 6000 Mhz" gibi. Zamanla bu stabilite sorunu aşarlar BIOS güncellemeri ile. Bu ne zaman olur. Orası muamma.

Kürşat

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
93
ModArt Kredi
0
Garanti vs sıkıntı oluyor ya ben almazdım dolar ile kazanıyorsan olabilir ama TL ile kazanıyorsan hiç gerek yok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.