Neler yeni

Soru Yayın ve Youtube Videoları İçin Render Bilgisayarı

Neuchatel

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar, uzun bir süredir Twitch ve Youtube ile ilgileniyorum. Ancak bilgisayarım R5 1600x ve RX570'den ibaret. Yayın açtığım anda FPS değerlerin fazlasıyla düşüyor ve oyunlarım oynanmaz hale geliyor(Fortnite,Valorant,Cs). Aynı zamanda Premiere Pro ile render alırken sürekli crash veriyor.Bu sebeple sizlere 3 adet sorum var.Bu iş maliyetli olacağı için gerçekten işi bilen ve sektörü takip eden insalara sormak istediğimden buraya konuyu açtım.

1-) 144Hz kullanıcısıyım 240,280 ya da 360hz monitöre geçmek istiyorum. 240hz'i biliyorum zaten bunun hakkında sorum yok. Ancak 280 ve 360hz monitörleri competitive oyun oynayanlar genellikle kullanmıyor ve önermiyor. Bunun sebebi nedir ? 240Hz mi almalıyım yoksa 360hz mi?

2-)Oyunlarda 360hz monitörü rahatlıkla kullanabileceğiniz çok uçuk olmayan bir sistem toplasaydınız bu nasıl bir sistem olurdu? (Lütfen kendinize toplarcasına yanıtlayın..)

3-)Yayın açtığım için ekstradan yayın için pc toplamalı mıyım ? Yoksa 3. veya 4.Nesil ekran kartlarıyla buna gerek kalmaz mı ?

Cevaplarınız benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim yorum yapıp destek veren arkadaşlara..

cangeri

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar, uzun bir süredir Twitch ve Youtube ile ilgileniyorum. Ancak bilgisayarım R5 1600x ve RX570'den ibaret. Yayın açtığım anda FPS değerlerin fazlasıyla düşüyor ve oyunlarım oynanmaz hale geliyor(Fortnite,Valorant,Cs). Aynı zamanda Premiere Pro ile render alırken sürekli crash veriyor.Bu sebeple sizlere 3 adet sorum var.Bu iş maliyetli olacağı için gerçekten işi bilen ve sektörü takip eden insalara sormak istediğimden buraya konuyu açtım.

1-) 144Hz kullanıcısıyım 240,280 ya da 360hz monitöre geçmek istiyorum. 240hz'i biliyorum zaten bunun hakkında sorum yok. Ancak 280 ve 360hz monitörleri competitive oyun oynayanlar genellikle kullanmıyor ve önermiyor. Bunun sebebi nedir ? 240Hz mi almalıyım yoksa 360hz mi?

2-)Oyunlarda 360hz monitörü rahatlıkla kullanabileceğiniz çok uçuk olmayan bir sistem toplasaydınız bu nasıl bir sistem olurdu? (Lütfen kendinize toplarcasına yanıtlayın..)

3-)Yayın açtığım için ekstradan yayın için pc toplamalı mıyım ? Yoksa 3. veya 4.Nesil ekran kartlarıyla buna gerek kalmaz mı ?

Cevaplarınız benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim yorum yapıp destek veren arkadaşlara..
Yeniden bilgisayar toplasan iyi olur bütçe verirsen toplayabiliriz.

elrodh1337

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
kardeşim render sistem istiyorsan ryzen 7 serisi işlemci alman tavsiye ederim gerçekten render ve oyunlarda hiç beni yormadı güzel bir bütçe ile 3060 lı bir sistem r7 li bir işlemci ve güzel bir ram ile işi çözersin monitörün istersen 144hz olsun istersen 240hz olsun o senin gördüğün ekrandır izleyicilere çok fazla etkisi yok

cangeri

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Zaten onu istemiştim :D Bütçe 70k diyeyim

MSI Pro B650-P WIFI AMD B650 6400 MHz (OC) DDR5 Soket AM5 ATX Anakart (5.921,44 TL)​

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Kingston KC3000 SKC3000S/1024G 1 TB PCIe 4.0 x4 M.2 SSD(1.860,99 TL)​

FSP HYDRO G PRO ATX3.0 (PCIe5.0) 1000W 80PLUS GOLD FULL MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI(4.521 TL)​

Link Removed

Corsair Vengeance RGB CMH32GX5M2B5200C40 32 GB (2x16 GB) 5200 MHz DDR5 C40 Ram(2.979,00 TL)​

AMD Ryzen 9 7950x (12.500 TL)​

Link Removed

MSI GEFORCE RTX 4080 16GB GAMING X TRIO(30.939,60 TL)​

Corsair 4000D AIRFLOW USB 3.0 ATX Mid Tower Beyaz Kasa(2.317,27 ₺)​

MSI MAG CoreLiquid C360 360 mm(7.319,00 TL)​

Link Removed

Toplam: 68,356TL

elrodh1337

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
bu kadar pahalı olmasına gerek yok bir kere ryzzen 7 5800x li bir sistem ve 3070ti veya 3080li bir sistem işini görür max 50-55k'ya rahat bir sistem toplarsın

cangeri

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
bu kadar pahalı olmasına gerek yok bir kere ryzzen 7 5800x li bir sistem ve 3070ti veya 3080li bir sistem işini görür max 50-55k'ya rahat bir sistem toplarsın
bencede öyle ne yapsamda 70 k yı dolduramadım ilk topladığım sistem 55k tuttu ama arkadaşın 70k bütçesi olduğu için bende parçaları geliştirdim.

elrodh1337

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
sana komple şuan öylesine bir sistem kurdum full msi sıvı soğutmalı bir şekilde 57k tuttu ücreti linkleri aşağıya bıraktım
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed

Neuchatel

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
bencede öyle ne yapsamda 70 k yı dolduramadım ilk topladığım sistem 55k tuttu ama arkadaşın 70k bütçesi olduğu için bende parçaları geliştirdim.
70k yı doldurmaya gerek yok 240hz de rahat oynayabileceğim bir pc olsa yeter yanında r5 1600x ve rx570li bir yayın pcsi koysam kurtaracak bir sistem kurtarır beni diye düşünüyorum

Neuchatel

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
İki sistemide çok beğendim ancak ekran kartlarını 3070ti yapsam sorun olur mu ? Emeğiniz için teşekkür ederim.

elrodh1337

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
İki sistemide çok beğendim ancak ekran kartlarını 3070ti yapsam sorun olur mu ? Emeğiniz için teşekkür ederim.
hayır olmaz dostum bu arada eğer toplamaya niyetin varsa ben detaylı bakıp yardımcı olayım sana

Neuchatel

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
hayır olmaz dostum bu arada eğer toplamaya niyetin varsa ben detaylı bakıp yardımcı olayım sana
Toplamaya niyetim var. Sana açıkça istediğim şeyden bahsedeyim. Yayın yaparken oyunumda kasma vs uçuk fps düşüşleri yaşamak istemiyorum. Aynı zamanda video kaydı içinde geçerli. 360hz kullanmak istiyorum. Onun harici bir isteğim yok. O yüzden 3070ti lı almak benim için yeterli diye düşünüyorum. Çok gerekirse yanına bir tane de dediğim gibi yayın pcsi toplarım. Yardımcı olursan çok sevinirim.

Link Removed Bu monitör hakkındaki görüşlerinizide merak ediyorum. Kullanan varsa.

elrodh1337

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Toplamaya niyetim var. Sana açıkça istediğim şeyden bahsedeyim. Yayın yaparken oyunumda kasma vs uçuk fps düşüşleri yaşamak istemiyorum. Aynı zamanda video kaydı içinde geçerli. 360hz kullanmak istiyorum. Onun harici bir isteğim yok. O yüzden 3070ti lı almak benim için yeterli diye düşünüyorum. Çok gerekirse yanına bir tane de dediğim gibi yayın pcsi toplarım. Yardımcı olursan çok sevinirim.

Link Removed Bu monitör hakkındaki görüşlerinizide merak ediyorum. Kullanan varsa.
bu monitör gösteriş monitörü f/p ürünü olarak önerim

ViewSonic XG251G 25" 1ms Full​

elrodh1337

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed

Sistem 53k falan tutuyor bu şekilde istersen 2-3 k farkla ryzen 9 alabilirsin

Neuchatel

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed
Link Removed

Sistem 53k falan tutuyor bu şekilde istersen 2-3 k farkla ryzen 9 alabilirsin
monitörle falan 60k ya geliyor anlaşılan.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.