Neler yeni

TWRP Kullanımı

The Foxy

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Katılım
11 Ocak 2023
Konular
16
Mesajlar
70
Puanları
918
ModArt Kredi
0
TWRP: Team Win Recovery Project
Ne işe yarar? İşlevsiz olan Stock Recovery'nin yerine geçerek ZIP flashlamanıza, bölüm yedeği almanıza vb. işlere yarar.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Ana menümüz. Seçeneklerimiz bol gördüğünüz gibi. Ben teker teker açıklamaya çalışacağım.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Install menümüz. Bu menüde. ZIP'lerimizi flashlayabiliriz. Install Image ile de. İmg flashlayabiliriz. Eğer flashlanacak dosya başka bir diskte ise bu diski Select Storage ile seçebiliriz. Üstteki 3 seçenek sıralandırma içindir.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Wipe menümüz. Bu menüde bölümleri temizleyebiliriz. ROM kurulumundan önce kesinlikle kullanılması gereken menümüzdür.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Advanced Wipe kısmı. Burası çok önemlidir çünkü dosya sistemi tamiri, ROM öncesi wipesi burada yapılır. ROM kurulumu öncesi Clean Flash (temiz kurulum) için Dalvik / ART Cache, System, Data, Cache wipelememiz yeterlidir. Eğer Dirty Flash yapılacaksa (Önerilmez.) Cache ve Dalvik / ART Cache wipelenir. Eğer dosya sistemi tamiri ya da değişimi yapılcaksa Repair or Change FILE_SYSTEM kullanılır.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Format Data: Internal Storage, System, Data, Cache, Dalvik / ART Cache siler. Sadece ROM kuran biri için gerek yoktur. Bölümler ile uğraşmadan sonra yapılır. Ayrıca hafızadaki şifrelemeyi kaldırır.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Backup menüsü. TWRP kurulumu sonrası ilk uğranması gereken yerdir. Her zaman Full yedeğinizin olmasını öneririm. Özellikle IMEI değişim vb. işler yapılmış telefonlarda EFS, Modem yedeği alınmalı.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Backup ayarları kısmı. Full yedek alırken Enable Compression seçeneğini işaretlemenizi öneririm. Sıkıştırma yaparak boyut küçültür. Digest generation MD5 dosyası oluşturmadır. Sonradan kontrol edilmesi gerekir diye tiksiz kalmasını öneririm. 3. seçenek ise boş alan doğrulaması, garanti olsun diye tiksiz kalsın.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Backup Encryption kısmı. Yedeğinizi şifrelemek isterseniz burayı kullanabilirsiniz.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Restore menüsü.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Install menüsüne benzerdir. Select Storage ve üsteki tuşlar aynı işlemi görür. Yedeğinizi seçip yüklersiniz.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Mount menüsü. Bölümlerle uğraşanların kullandığı bir başka menü. Bölüm bağlamaya yarar. Disable MTP telefonun medya aktarım protokolünü kapatır. Bilgisayardan erişemezsiniz yani. Eğer ROM kurulumundan sonra System'i elleyecek bir değişiklik yapmayacaksanız Mount System Partition read-only'i işaretleyebilirsiniz.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Ayarlar menüsü.
ZIP signature verification. ZIP'lerin imzasının olup olmadığını doğrulattırma. Gerek yoktur.
Reboot after installation Complete. Flashlardan sonra otomatik yeniden başlatır.
Use rm -rf instead of formatting. Diske format yerine rm -rf komutunu gönderir. Bazı durumlarda gerekli olabilir. Aksi söylenmedikçe açılmasına gerek yok.
Disable Free space check before Backup. Yedekleme sırasında boş alan kontrolü yapmayı kapatır. Gerek yoktur.
Skip Digest generation during Backup. Yedekleme sırasında MD5 üretimini kaptır. Kapalı kalması daha iyidir.
Enable Digest Verification of Backup Files. Geri yükleme sırasında MD5 kontrolünü açar. Açık kalması iyidir.
Skip Digest check before installing ZIP. ZIP kurulmadan önce MD5 kontrolünü açar. Gerek yoktur.
Use 24-hour clock. 24 saatlik saati kullanmanızı sağlar.
Reversed navbar layout. Gezinti çubuğunu ters çevirir.
Simulate actions fot theme testing. Tema denemesi sırasına eylemleri simüle eder. Tema yapmıyorsanız gerek yok.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Zaman ayarımızı yapabileceğimiz menü. Çok da bir önemi yok.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Ekran ayarlarımızı yapabileceğimiz menü, gene pek bir önemi yok.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Titreşim miktarlarını ayarlayabileceğimiz menü, önemi yok.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Dil ayarı yapabildiğiniz menü, önemi yok.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Advanced menümüz. Gelişmiş ayarların gelişmiş ayarları. İşiniz sadece ROM kurmaksa burada kendinizi bulmazsınız.

Change TWRP folder. TWRP klasörünün yerini değiştirir.
Reload Theme. Temayı yeniler.
Partition SD card. SD kartınızı yeniden bölümlendirmeye yarar.
Fix Contexts. SELinux içeriğiyle alakalıdır. Çok nadir işinize yarar. Onun haricinde dokunmanıza gerek yok.
Install TWRP app. Sanırım hiç kimsenin kullanmadığı TWRP uygulamasını kurar.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Copy log kısmı. Cihazın bilgi kütükleri SD karta kopyalar.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.ADB sideload kısmı. ADB ile zip dosyasını atar.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.Terminal kısmı. ADB ve Linux komutlarını girebileceğiniz bir yer. Bölümleri düzeltmek için parted kullanılırken kullanılır.


Spoiler içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.File manager kısmı. Dosya yöneticisi görevi yapar.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.