Neler yeni

Yardım Rog 3080Ti furmark değerleri iyi mi?

Emin Can

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
Bir sorun göremedim ısı değerleri vs. normal ikinci el risklidir garantisi yoktur lakin ehemmiyetle beyan edecek olursak AMD ekran kartlarının zırt pırt wattman hatasını görmek istemiyorsan ve G-Sync monitör de boşa gitmesini istemiyorsan alabilirsin. İşlemci neydi?
i7 13700k aldım o da kargoda şuanda yarın gelecek.

Alma bak bı yanım al diyor kendime halen toplıyamadin digeride diyor ya bozulursa 15.16 k para çöpe garantiye versen kart dan fazla para isiticek
Bakacağız bakalım ya.

Moderatör tarafında düzenlendi:

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
o fiyata 3070ti var hertürlü mining yapılmıştır o fiyata vermez kimse tavsiyem riske atmayın Nvidia takıntın yoksa rx6900xt al Sapphire sıvı soğutmalı
Dostum bu düşünceyle ticaret yapılmaz. Miming yapılmıştır yapılmamıştır bilmem. Funmark / Benchmark testi yaptıysa ve sorun yoksa bu durum +1 yapar. Garanti vidası açılmadıysa buda +2 yapar. Garanti vidası açılmadan pad ve fan değişimi yapılmıyor diye biliyorum. Mining yapsaydı pad değişimi olmuş olurdu. Eğer garanti vidası duruyorsa bu fiyata süper.

Ben 3090 Aldım 15.000'e ''Sıfır''. Ticaret yaparken kötüyü düşünürsen yukarı çıkamazsın.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Dostum bu düşünceyle ticaret yapılmaz. Miming yapılmıştır yapılmamıştır bilmem. Funmark / Benchmark testi yaptıysa ve sorun yoksa bu durum +1 yapar. Garanti vidası açılmadıysa buda +2 yapar. Garanti vidası açılmadan pad ve fan değişimi yapılmıyor diye biliyorum. Miming yapsaydı pad değişimi olmuş olurdu. Eğer garanti vidası duruyorsa bu fiyata süper.

Ben 3090 Aldım 15.000'e ''Sıfır''. Ticaret yaparken kötüyü düşünürsen yukarı çıkamazsın
1. Kartın asıl fiyatına bak sence yapılmaması mümkün mü, hayır o kartın sahibinin insafına kalmış.
2. Kartın bakımları yeni yapıldıysa hiçbir şey anlayamazsın.
3. Garantisi olmayacak, bozulursa garantiye yollarsan ekran kartı kadar para isterler.
4. O kadar piyasada mining kart varken bilmediğim birşeye 16.5k para vermek 🤣 onun yerine 3080 alırım 0 bari garantisi var.
5. Sen 0 nasıl 15k ya aldın kendin dedin savaş çıktı zorda diye beyin diye birşey yav kullanmak lazım.
6. ServisPoint'e göndersin sorunsuz raporu alsın alırsın öyle.

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
1.kartın asıl fiyatïna bak sence yapılmaması mümkün mü hayır o kartın sahibinin insafına kalmış
2.kartın bakımları yeni yapıldıysa hiçbirşey anlayamassın
3.garantisi olmayacak,bozulursa garantiye yollarsan ekran kartı kadar para isterler
4.o kadar piyasada mining kart varken bilmediğim birşeye 16.5k para vermek🤣onun yerine 3080 alırım 0 bare garantisi var
5.sen 0 nasıl 15k ya aldın kendin dedin savaş çıktı zorda diye beyin diye birşey yav kullanmak lazım
Doğru beyin varsa kullanabilirsin. Çok Fazla fırsat alışverişi yapılabiliyor. Ayrıca bak ne yazmışım okuduğunu anlayamıyorsan daha basitleştireyim. Garanti vidasın'dan bahsetmişim. Bu Şekilde içinin açılıp açılmadığını anlayabilir diye. Ayrıca testlerdeki değerler sağlıklı olduktan sonra satın alınmasından ne gibi problem olabilir. Gelelim ''Mining'' yapılmış kartlara. 6-7 Yıl yapılmış kartlarda maksimum performans değerleri %3 ile %6.7 şeklinde kayıp oluyor.. 1 Yıl boyunca kazı yapılan hiç durdurulmayan kartlarda bile performans düşüklüğü olmuyor. Bence alışveriş yapacak kişilerin aklını karıştırmaya gerek yok.

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
334
ModArt Kredi
0
O fiyata 3070 Ti var her türlü mining yapılmıştır. O fiyata vermez kimse tavsiyem riske atmayın Nvidia takıntın yoksa RX 6900 XT al Sapphire sıvı soğutmalı.
Mining yapılmış olması kartın kötü olduğu anlamına gelmez, ki satıcıya sorup öğrenebilir. Mining yapıldıysa da bakımını yapıp sorunsuz kullanabilir.

Emin Can Emin Can,
Almış olduğunuz işlemci ile darboğaz yapmaz, sorunsuz kullanabilirsiniz. Kartı satan kişi testleri 2K'da ve güzel bir şekilde yapmış. Sorun görünmüyor.

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
Mining yapılmış olması kartın kötü olduğu anlamına gelmez, ki satıcıya sorup öğrenebilir. Mining yapıldıysa da bakımını yapıp sorunsuz kullanabilir.

Emin Can Emin Can,
Almış olduğunuz işlemci ile darboğaz yapmaz, sorunsuz kullanabilirsiniz. Kartı satan kişi testleri 2K'da ve güzel bir şekilde yapmış. Sorun görünmüyor.
Aynı şeyi anlatmaya çalıştım arkadaşa, fakat ikinci el konusuna fazla önyargılı. Bu devirde sıfır ürün fiyatları çok abartılıyor, bu yüzden bazı fırsatları değerlendirmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Bir de 2K test yapılacaksa MSAA x8 olarak test yaptırmanı öneririm. Genelde x1 x2 x4 yapıp yüksek FPS gösterirler buna dikkat etmeli.

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
334
ModArt Kredi
0
Bir de 2K test yapılacaksa MSAA x8 olarak test yaptırmanı öneririm. Genelde x1 x2 x4 yapıp yüksek FPS gösterirler buna dikkat etmeli.
Testleri 2K'da 8x MSAA'da yapılmış 😃
Bu görselde gösterilmiş :)
43E345A1-AC12-473F-A9B5-083F6CF79510.jpeg

Emin Can

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
Aynı şeyi anlatmaya çalıştım arkadaşa, fakat ikinci el konusuna fazla önyargılı. Bu devirde sıfır ürün fiyatları çok abartılıyor, bu yüzden bazı fırsatları değerlendirmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum.

8x msaa yaptırdım alırsam tekrar kendim de yapacağım

RevDeisDou

Pro Üye
Uzman
Konular
4
ModArt Kredi
0
Furmark testinde en reel sonucu 4x msaa da alırsınız. Kartın çekirdek hızlarına dikkat edin oyunda 1700 lere kadar düşmüş demek ki power limite takılıyor. Power limit artınca da 450W tüketimleri görebilirsiniz. Arttırmazsanız da performans düşüşleri. Nvidia kartlar W canavarı resmen.

RX 500 ve 5000 de amd 25W falan fazla çekiyor diye markaya etmedikleri laf kalmamıştı insanların ama şimdi nvidia 100W falan fazla çekip üstüne az performans veriyor kimsenin gıkı cıkmıyor anlamadım.

3080Ti yerine 3080 12gb bakın.

Emin Can

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
Furmark testinde en reel sonucu 4x msaa da alırsınız. Kartın çekirdek hızlarına dikkat edin oyunda 1700 lere kadar düşmüş demek ki power limite takılıyor. Power limit artınca da 450W tüketimleri görebilirsiniz. Arttırmazsanız da performans düşüşleri. Nvidia kartlar W canavarı resmen.

RX 500 ve 5000 de amd 25W falan fazla çekiyor diye markaya etmedikleri laf kalmamıştı insanların ama şimdi nvidia 100W falan fazla çekip üstüne az performans veriyor kimsenin gıkı cıkmıyor anlamadım.

3080Ti yerine 3080 12gb bakın.
Cevap için teşekkür ederim 3080lerin çoğu 10 gb oluyor sanırım çok nadir denk geldi 12 gb modeli. Peki bu power limit bir problem mi tüketim dışında kart ile alakalı bir sorun oluyor mu? Birde msi suprim modeli ile rog strix arasında çok fark var mı kalite,güç,soğutma vs. olarak?

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0

Bir de 2K test yapılacaksa MSAA x8 olarak test yaptırmanı öneririm. Genelde x1 x2 x4 yapıp yüksek FPS gösterirler buna dikkat et
ben olabilecek ihtimalleri söyledim 2.el ürün alırken tereddüt etmemiz lazım şans işi bi de knk görüp alacaksın dimi kargoyla falan gelmicek

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Birde şu önemli 2. el kartlarda arkadaki garanti vidası sökülmemiş ama bios ile oynanma varsa o da garanti kapsamı dışına çıkıyor. Miningde performans almak için bios ayarları ile oynanıyor genellikle, bunun da nasıl anlaşılacağını bilmiyorum. Bilen varsa yazsın eğer biosda da sorun yoksa alın geçin hocam.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Birde şu önemli 2. el kartlarda arkadaki garanti vidası sökülmemiş ama bios ile oynanma varsa o da garanti kapsamı dışına çıkıyor. Miningde performans almak için bios ayarları ile oynanıyor genellikle, bunun da nasıl anlaşılacağını bilmiyorum. Bilen varsa yazsın eğer biosda da sorun yoksa alın geçin hocam.
bazı dehalar var vidası açılmamışsa garantisi vardır düşünüyor kk aldıgın satıcı ilanlarında ekran kartı varmı birden fazla

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.