Neler yeni

Lian Li Unifan vs Corsair Icue Link QX

AlicanBen

Aktif Üye
Uzman
Konular
13
ModArt Kredi
0
Dostlar başlıktaki 2 farklı kablosuz daisychain olabilen fanlar arasında kararsızım bu fanları kullanan deneyen arkadaşlar varsa hangisini neden öneriyorsunuz.
Corsair QX in bazı güzel avantajları bulunuyor mesela tek kabloyla ile 7ye kadar fanı bağlayabiliyoruz. Ama corsair almaktan biraz çekiniyorum. Daha önce fsp psu ile beraber sistemimdeki fanları kontrol etmek için commender pro almaştım fakat bağladım denerken commender pro içten yandı amazon sağolsun hiç sormadan iaseini yaptı ama ürünün kronik sorunu varmış corsair dışındaki ürünlerle beraber kullanımda benzeri problemler çıkartıyormuş. Velhasıl Qx serisinde de benzeri sorunlar yaşamaktan çekiniyorum.
Sizin tavsiyeleriniz nedir?

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Hocam yine en güvenli liman lian li gibi duruyor her zaman :) Corsair markasını bende severim ve destek olarakta iyiler ama lian li ye göre corsair da daha fazla problem yaşamıştım. QX serisini kullanmadım ama birçok ürününü kullandım. Üzülerek corsair ı bırakmak zorunda kaldım :) Uzun zamandır sl120 inf fanları kullanıyorum gayet memnunum bir sorun yaşamadım. Hatta yakında yeni fan modelleride Türkiye ye gelir. Onları bile bekleyebilirsin aciliyeti yoksa.

AlicanBen

Aktif Üye
Uzman
Konular
13
ModArt Kredi
0
Hocam yine en güvenli liman lian li gibi duruyor her zaman :) Corsair markasını bende severim ve destek olarakta iyiler ama lian li ye göre corsair da daha fazla problem yaşamıştım. QX serisini kullanmadım ama birçok ürününü kullandım. Üzülerek corsair ı bırakmak zorunda kaldım :) Uzun zamandır sl120 inf fanları kullanıyorum gayet memnunum bir sorun yaşamadım. Hatta yakında yeni fan modelleride Türkiye ye gelir. Onları bile bekleyebilirsin aciliyeti yoksa.
Hocam bahsettiğiniz yeni çıkan fanlar ekranlı olanlar sanırım,
benim sistemde kasanın içerisine hava akışını sağlayan fanların önünde radyatör bulunuyor, o yüzden pull push formda kullanıyorum fakat yapacağım değişiklikle beraber pull push olarak kullanamayacağım o sebeple yeterli gelecek mi emin olamıyorum
önden pull/push olarak hava alıyor arkada tek, üstte 2. radyatörde 3 fanla egzoz fan görevi görüyor sl inf bu sistemde pullpush olmadan yeterli akışı basıncı sağlayabilir mi sizce
sl inf ile neredeyse aynu CFM e sahip olmalarına karşın corsair daha yüksek statik basınca sahip

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Ekranlı olarakta var yeni ekransız modelde var hocam. Ben şahsen soğutma tarafında tarafında sorun yaşamıyorum. Hatta pompa devri ve fanlar en düşük modda iken işlemci 80 derece civarında, ekran kartı ise 65 derece civarında çalışıyor. Ben en sessiz nasıl olacaksa ona göre ayarladım :) Biraz artırılırsa işlemci 65-70 derecelerde gidip geliyor. Şuan değerler benim için gayet güzel. Kısacası memnun kalacağını düşünüyorum. Öneririm.
Hocam bahsettiğiniz yeni çıkan fanlar ekranlı olanlar sanırım,
benim sistemde kasanın içerisine hava akışını sağlayan fanların önünde radyatör bulunuyor, o yüzden pull push formda kullanıyorum fakat yapacağım değişiklikle beraber pull push olarak kullanamayacağım o sebeple yeterli gelecek mi emin olamıyorum
önden pull/push olarak hava alıyor arkada tek, üstte 2. radyatörde 3 fanla egzoz fan görevi görüyor sl inf bu sistemde pullpush olmadan yeterli akışı basıncı sağlayabilir mi sizce
sl inf ile neredeyse aynu CFM e sahip olmalarına karşın corsair daha yüksek statik basınca sahip

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.