Neler yeni

Öneri Laptop için 2 TB M2 SSD

Diagnostia

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
25
ModArt Kredi
0
TUF A15 FA507NV için Kingston Fury Renegade 2 TB SSD alacağım. Almadan önce sormak istedim. Sizce 4500 TL ye değer mi? Almışken beni bayağı bir süre idare etmesini istiyorum. Yazılım, oyun, günlük kullanım ve üniversite için kullanacağım. Laptopta kullanacağım ve sadece 1 tane boş slot olduğu için almışken iyi bir şey alayım diye düşündüm. 7300/7000 gibi bir değer sizce benim kullanım alanlarım için fazla gelir mi?
Gelirse daha uygun bir şeyler önerebilir misiniz?

Son düzenleme:

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
TUF A15 FA507NV için Kingston Fury Renegade 2 TB SSD alacağım. Almadan önce sormak istedim. Sizce 4500 TL ye değer mi? Almışken beni bayağı bir süre idare etmesini istiyorum. Yazılım, oyun, günlük kullanım ve üniversite için kullanacağım. Laptopta kullanacağım ve sadece 1 tane boş slot olduğu için almışken iyi bir şey alayım diye düşündüm. 7300/7000 gibi bir değer sizce benim kullanım alanlarım için fazla gelir mi?
Gelirse daha uygun bir şeyler önerebilir misiniz?
Link Removed
Yeter...

Schizophrenic

Aktif Üye
Uzman
Konular
15
ModArt Kredi
0
Bu sana fikir verir , usb bellek kazanma ihtimalinde var :)

Diagnostia

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
25
ModArt Kredi
0
Link Removed
Yeter...
Teşekkürler. Aslında dün Bilendenal.com üzerinden Kingston Fury Renegade 2 TB SFYRD/2000G satın aldım. Sonrasında uyumluluk için beni aradılar. Laptop marka modeli söyledim ve bana şu cümleyi söyledi: "Hatırladığım kadarıyla bu kasadaki laptoplara bu ssdler 2 katmanlı olduğu için büyük geliyordu ve arka kapak kapanmıyordu. Ürününüzde gen4 desteği olsun form faktörü olsun her şeyi uyuyor fakat dediğim gibi elinize ulaşınca büyük ihtimalle dediğim sorunu yaşayacaksınız. Size tek katmanlı model olan 980 Pro almanızı öneriyorum." Bu ihtimal aslında aklıma hiç gelmemişti. Daha fazla araştırıp sonra almak için siparişi iptal ettim. Açıkçası kafam çok karıştı. 5 yıl garantili ve 7300/7000 değerleri veren ve 4500 TL lik bir ssd yi bırakıp da yakın fiyatlara 2 yıl garantili ve 7000/5000 değerlerini veren, güvenilir olduğunu ve herhangi bir durumda sıkıntı çıkarıp çıkarmayacağını bilmediğim bir N11 satıcısının sattığı 980 pro ssd almak. Eğer bilendenal.com üzerinden almak istersem de 980 pro için +700 TL ödemem gerekecek ve dediğim gibi vaad ettiği değerler renegade e göre daha düşük.
Sizce Kingston Fury Renegade arka kapak kapanmama gibi bir sıkıntı çıkarır mı? Başka biriyle konuştuğumda 2.5 ve 3.5 arasında aman aman fark olmayacağını söyledi.
Laptopun arka kapak açılmış fotoğrafını ve arka kapak açma videosunu ekliyorum.
Video:
Ekran görüntüsü 2023-09-26 172214.png

Diagnostia

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
25
ModArt Kredi
0
Teşekkürler. Aslında dün Bilendenal.com üzerinden Kingston Fury Renegade 2 TB SFYRD/2000G satın aldım. Sonrasında uyumluluk için beni aradılar. Laptop marka modeli söyledim ve bana şu cümleyi söyledi: "Hatırladığım kadarıyla bu kasadaki laptoplara bu ssdler 2 katmanlı olduğu için büyük geliyordu ve arka kapak kapanmıyordu. Ürününüzde gen4 desteği olsun form faktörü olsun her şeyi uyuyor fakat dediğim gibi elinize ulaşınca büyük ihtimalle dediğim sorunu yaşayacaksınız. Size tek katmanlı model olan 980 Pro almanızı öneriyorum." Bu ihtimal aslında aklıma hiç gelmemişti. Daha fazla araştırıp sonra almak için siparişi iptal ettim. Açıkçası kafam çok karıştı. 5 yıl garantili ve 7300/7000 değerleri veren ve 4500 TL lik bir ssd yi bırakıp da yakın fiyatlara 2 yıl garantili ve 7000/5000 değerlerini veren, güvenilir olduğunu ve herhangi bir durumda sıkıntı çıkarıp çıkarmayacağını bilmediğim bir N11 satıcısının sattığı 980 pro ssd almak. Eğer bilendenal.com üzerinden almak istersem de 980 pro için +700 TL ödemem gerekecek ve dediğim gibi vaad ettiği değerler renegade e göre daha düşük.
Sizce Kingston Fury Renegade arka kapak kapanmama gibi bir sıkıntı çıkarır mı? Başka biriyle konuştuğumda 2.5 ve 3.5 arasında aman aman fark olmayacağını söyledi.
Laptopun arka kapak açılmış fotoğrafını ve arka kapak açma videosunu ekliyorum.
Video:
Ekli dosyayı görüntüle 8378
Edit: Müşteri hizmetleriyle konuştum. Renegade'in 500 GB ın üstündeki modellerinde chip bulunduğu için slota uymayacağı söylendi. Stok (Heatsinksiz) 980 Pro önerdi. O zaman sorumu değiştireyim. Sizce 5 yıl garantili stok 980 Pro 4800 TL'ye alınır mı?

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Edit: Müşteri hizmetleriyle konuştum. Renegade'in 500 GB ın üstündeki modellerinde chip bulunduğu için slota uymayacağı söylendi. Stok (Heatsinksiz) 980 Pro önerdi. O zaman sorumu değiştireyim. Sizce 5 yıl garantili stok 980 Pro 4800 TL'ye alınır mı?
Amazon yurtdışından getiriyor şahsen ben
1695762554044.png
şöyle aldım,garanti sürelerine takılma ürün 10 senede çalışır NVME ssdler öyle bozulabilcek bir şey değil gibi düşünebilirsin ömürlerinin çok üzerlerine çıkıyorlar hele 980 pro ve 970 evo çok satılan ürünler ve sıkıntılarını bulmakta zorlanırsın...
980 Pro alır geçerim çünki hızına ihtiyaç duyuyorum yerinde olsam 970 evo alır geçerim çünki diske hiçbir zaman raw dosya atmazsın vesayre vesayre,,,[ 6 güne amazon almanyadan getirdi vergiler dahil 3900TL gibi bir değer tuttu sonradan vergiyi fazla vermişsiniz diyip geri ödeme yaptılar 10 tl falan

Diagnostia

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
25
ModArt Kredi
0
Amazon yurtdışından getiriyor şahsen ben Ekli dosyayı görüntüle 8381 şöyle aldım,garanti sürelerine takılma ürün 10 senede çalışır NVME ssdler öyle bozulabilcek bir şey değil gibi düşünebilirsin ömürlerinin çok üzerlerine çıkıyorlar hele 980 pro ve 970 evo çok satılan ürünler ve sıkıntılarını bulmakta zorlanırsın...
980 Pro alır geçerim çünki hızına ihtiyaç duyuyorum yerinde olsam 970 evo alır geçerim çünki diske hiçbir zaman raw dosya atmazsın vesayre vesayre,,,[ 6 güne amazon almanyadan getirdi vergiler dahil 3900TL gibi bir değer tuttu sonradan vergiyi fazla vermişsiniz diyip geri ödeme yaptılar 10 tl falan
Evet ama oldu da fabrikasyon hatalı ürün çıktı ya da şansıma bozuldu. Karşımda bir yetkili bulabilir miyim?
Eğer böyle durumlarda ortada kalacaksam üstüne 800 TL daha verip 5 yıl garantili ürün alma taraftarı olurum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.