Neler yeni

Rehber Karşı tarafa giden oyun sesi

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
yi gunler arkadaslar. Yeni aldigim HyperX Cloud Alpha da beni bir hayli ugrastiran ama sonunda cozumunu buldugum bir sorunu ayni sorunu baskalari yasarsa diye bir rehber olusturmak istedim.

Oncelikle bu sorun tamamen kulakliginiz ile alakali olabilir. Ama kulakliginiz kaliteli oldugu halde sorunu yasiyorsaniz korkmayin. Bende ayni durumu yasadim. Fakat ses yalitimi iyi olmayan kulakliklarda hic bir yol ise yaramazsa kulaklik degistirmeyi dusunebilirsiniz.

Anlatacagim adimlari dogru sirayla yapin. Kimisinde ilk adim, kimisinde sorun son adima gelince de cozulebilir. Bu yuzden her adimda sorununuz cozuldu mu diye kontrol etmekte fayda var.

1. Adim: Kasanin uzerindeki Jak girisi yerine anakartin uzerindeki Jak girislerini kullanmak.

2. Adim: REALTEK AUDIO CONSOLE'DAN AKUSTIK ECHO'YU KAPATMAK. (Eger Realtek uygulamasi yuklu degilse anakartiniz kendi sitesinden guncel audio driverini kurun. Anakart modelini dogru sectiginizden emin olun. Ornegin ben B660M GAMING X AX rev 1.0 yerine B660M GAMING X AX rev 1.x sectigim icin sorunum cozulmuyordu.)

Genelde bu soruna sebep olan akustik ekodur. Kapatmak icin baslat kismina realtek yazinca cikan uygulamayi acip mikforon ayarlarindan akustik ekoyu kapatmalisiniz.

1678576555042.png

1678576567165.png

1678576612917.png

Bu cozumu uygulamak sorununuzu cozmediyse 3. adimdan devam edeceksiniz.

3. Adim: Aygit yoneticisinden butun ses suruculerini kaldirip tekrar surucuyu kurmak.

Baslat kismina Aygit Yoneticisi yazarak ses sekmesindeki kulaklik ile alakali ses suruculerini sag tiklayip silin

1678577016342.png

Bilgisayari yeniden baslattiktan sonra. 1. adima geri donup her seyi tekrar yapin.

4. Adim: Kulaklik bassini dusurmek.

Ses ikonuna sag tiklayip ses ayarlari sekmesini acin.

1678577444735.png

Buradan en assagiya inip daha fazla ses ayarlarini secin.

1678577470572.png

Acilan sekmede Kayit kismina gelip mikrofonuza cift tiklayin.

1678577591148.png

Gosterdigim kisimdan Mikrofon ve Bassi kendinize gore ayarlayin. Ideal %50 mikrofon ve +10 dB Basstir.

1678577532316.png

5. Adim: Discord Ses ve Goruntu ayarlarini sifirlamak. Nadiren de olsa bu cozum ise yariyor. Denemekte fayda var.

6. ve son Adim: Sorununuz halen cozulmediyse ve sorunu Discord da yasiyorsaniz Ayarlar > Ses ve goruntu kismina gidin. Giris hasassiyetini otomatik belirle yerine kendi elinizle ses karsi tarafa gitmeyecegi fakat sizin sesiniz duyulabilecegi kadar yavas yavas arttirip kendinize gore ayari bulun. Simdiye kadar sorununuz cozulmediyse bile bu bir nebze yardimci olacaktir.

Kaynak: TP kullanıcısı Lightbringerr

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.