Neler yeni

Evlenme masrafı🤯

KÜFÜRBAZ HAYDO

Aktif Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Ben gerçek sevginin varlığına inanmadığım için evlenmeyi düşünmüyorum hocam. Ha biri geldi, gerçek sevginin varlığına inandırdı. O zaman evlenirim.

Zaten gerçek sevgi diye bir şey yoktur. Gerçek sevginin olduğunu iddia eden kişilere şunu söylerim: Neden güzel kız ya da yakışıklı erkekle evleniyorsunuz? Gerçek sevgi için çirkin olanla evlenmeleri gerektiğini söylerim ve ilişkiler de tamamıyla kişisel menfaat üzerine kuruludur. En basitinden kız ya da erkek cinsel ihtiyacını gidermek için evlenir, beraber olur.

Baldiback

Pro Üye
Uzman
Konular
53
ModArt Kredi
0
Zaten gerçek sevgi diye bir şey yoktur. Gerçek sevginin olduğunu iddia eden kişilere şunu söylerim: Neden güzel kız ya da yakışıklı erkekle evleniyorsunuz? Gerçek sevgi için çirkin olanla evlenmeleri gerektiğini söylerim ve ilişkiler de tamamıyla kişisel menfaat üzerine kuruludur. En basitinden kız ya da erkek cinsel ihtiyacını gidermek için evlenir, beraber olur.
Ben dediğiniz şeyin benzerini yani aşkın cinsellik üzerine kurulu olduğunu edebiyat performans ödevinde yapmıştım niyeyse hoca düşük not vermişti.

KÜFÜRBAZ HAYDO

Aktif Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Ben dediğiniz şeyin benzerini yani aşkın cinsellik üzerine kurulu olduğunu, Edebiyat performans ödevinde yapmıştım. Niyeyse hoca düşük not vermişti.

Okul hocalarını çok da umursamamanızı tavsiye ederim. Sonuçta bu notları verirken belli bir kriter yok. Tamamıyla kendi kafasına göre veriyor. Belki de aşkın cinsel ilişki üzerine kurulu olmadığına inanan birisidir, bu sebepten ödevini beğenmemiştir ki muhtemelen hocanız da bayandı. Genellikle bayanlar bu söyleme karşı çıkıyor.

Baldiback

Pro Üye
Uzman
Konular
53
ModArt Kredi
0
Okul hocalarını çok da umursamamanızı tavsiye ederim. Sonuçta bu notları verirken belli bir kriter yok. Tamamıyla kendi kafasına göre veriyor. Belki de aşkın cinsel ilişki üzerine kurulu olmadığına inanan birisidir, bu sebepten ödevini beğenmemiştir ki muhtemelen hocanız da bayandı. Genellikle bayanlar bu söyleme karşı çıkıyor.
Evet hocam kadın öğretmendi kendisi gerçekten :D.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Valla hayatta babama ve anneme bile güvenmem
Bir tane bile arkadaşım yoktur
Birine güvenmek onun eline hançer vermektir
En mutlu gününde saplayabilir
En acı gününde saplayabilir
En beklemediğiniz anda saplayabilir
Sevgi varmıdır bilemem yaşamadım inanmıyorum
Büyük ihtimalle sözleşme yaparak evlenicem

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Evlenme masrafı derken altınlar da dahil mı düğün ev eşyaları evde yapılması gereken tadilat işleri varsa onlar altınlar düğün derken 500 kafadan gidiyor bu devirde evlilik çok zor düğün olmadan da kız gelmez şimdiki dönemde yandı bu gençlik valla ben ev almaya çalışıyorum evlenmeden önce almam lazım kiraya gidersek hepten hapı yuttuk Allah yardımcımiz olsun valla

Valla hayatta babama ve anneme bile güvenmem
Bir tane bile arkadaşım yoktur
Birine güvenmek onun eline hançer vermektir
En mutlu gününde saplayabilir
En acı gününde saplayabilir
En beklemediğiniz anda saplayabilir
Sevgi varmıdır bilemem yaşamadım inanmıyorum
Büyük ihtimalle sözleşme yaparak evlenicem
Ailene dahi güvenemiyorsan seni doğuran annene seni ne halde büyüten babana vs güvenemiyorsan hayat ile bağın bitmiş demektir bence acilen tedavi olman gerekiyor

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Ailene dahi güvenemiyorsan seni doğuran annene seni ne halde büyüten babana vs güvenemiyorsan hayat ile bağın bitmiş demektir bence acilen tedavi olman gerekiyor
Hayat toz pembe değil
Birine güvenmek sandığın kadar kolay değil
İnsanların bir duvarı vardır(koruma kalkanı) onun içinde kendini
güvende hissederler birine güvenip o duvarları indirirsen acı çekersin bunu unutma bu sefer tedavi olmaya ihtiyaç duyarsın

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Hayat toz pembe değil
Birine güvenmek sandığın kadar kolay değil
İnsanların bir duvarı vardır(koruma kalkanı) onun içinde kendini
güvende hissederler birine güvenip o duvarları indirirsen acı çekersin bunu unutma bu sefer tedavi olmaya ihtiyaç duyarsın
Hayat tek başına yaşayacağın gibi adil ve kolay bir yer değil bir dayanak hisseder insan illaki mutsuz olduğunda üzgün olduğunda sırtını sıvazlayacak mutlu olduğunda bundan zevk alacak seninle mutlu olacak birilerinin olmasını istersin bu kapıları da kapatırsan işte o zaman kalbindeki ateş hiçbir zaman sönmez hayattan zevk alamaz olursun hiçbir şeyden mutlu olmazsın yaşama sebebin yaşama sevincin kalmaz benden de sana ufak bir tavsiye kalbini kapatma en azından aralik bırak belki birisi o aralıktan bakmak ister gelmek dokumak ister sende unutma tek yaşayamazsin bu hayatta tabiki güven çok önemli ama hiç kimseye de güvenmiyorum dersen o zaman hiçbir zaman da mutlu olamazsın

KÜFÜRBAZ HAYDO

Aktif Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Evlenme masrafı derken altınlar da dahil mı düğün ev eşyaları evde yapılması gereken tadilat işleri varsa onlar altınlar düğün derken 500 kafadan gidiyor bu devirde evlilik çok zor düğün olmadan da kız gelmez şimdiki dönemde yandı bu gençlik valla ben ev almaya çalışıyorum evlenmeden önce almam lazım kiraya gidersek hepten hapı yuttuk Allah yardımcımiz olsun valla

Hep gösteriş gösteriş gösteriş... İllaki düğün olsun diyen kişilere soruyorum: Abi ya da abla neden bu kadar masrafa giriyorsunuz? Yok yav, öyle deme. Hayatımızda sadece bir kere evleniyoruz, bir kere için de olsun diyorlar. Bir kerelik evlilik için dünya kadar masraf ediliyor, bu enayilik değil de nedir? Başka bir tanım bulamadım, 2-3 saat sürecek düğün için 20 sene borç ödüyorlar. Bu tarz şeylere ne gerek var ya? Hayat kaldığı yerden devam ediyor işte.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Hep gösteriş gösteriş gösteriş... İllaki düğün olsun diyen kişilere soruyorum: Abi ya da abla neden bu kadar masrafa giriyorsunuz? Yok yav, öyle deme. Hayatımızda sadece bir kere evleniyoruz, bir kere için de olsun diyorlar. Bir kerelik evlilik için dünya kadar masraf ediliyor, bu enayilik değil de nedir? Başka bir tanım bulamadım, 2-3 saat sürecek düğün için 20 sene borç ödüyorlar. Bu tarz şeylere ne gerek var ya? Hayat kaldığı yerden devam ediyor işte.
Bende katılıyorum düğün çok para gerçekten yazık ama isteniyorsa mecburen yapılıyor bencede gereksiz hadi onun yerine giderim tatile yurtdışına vs en azından daha iyi olur ama gelde ailelere anlat bunu

KÜFÜRBAZ HAYDO

Aktif Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Ben de katılıyorum. Düğün çok para gerçekten, yazık ama isteniyorsa mecburen yapılıyor. Bence de gereksiz, hadi onun yerine giderim tatile yurt dışına vs. En azından daha iyi olur ama gel de ailelere anlat bunu.

Hadi eyvallah, düğünler yapılıyor. Bu sefer de boşanmalar oluyor, geçinemeyen çift en nihayetinde boşanma yoluna gidiyor ve boşanıyor. Kardeşim, madem boşanacaksınız. Neden bu kadar masraf yapıyorsunuz ya? :D İlginç gerçekten, ne denebileceğini de bilmiyorum. Gerçekten aşırı lüks peşindeyiz, insanımız diyor ki her şeyin lüksü şu bu olsun. Yanlış anlaşılma olmasın, malum partili değilim. Beni Technopat'tan da bilenler bilir, tam tersine karşıyım da şöyle de bir gerçek var ki Türk insanı gerçekten aşırı lüks peşinde. En basit örnekten buna asgari ücretle iPhone alanlar dahil edilebilir. Neden iPhone? Hoş gözüküyormuş ve çevresine hava atacakmış :D

Sonra neden LGBT? 😁😁 Millet bu masrafları görünce evliliği bırak, karşı cinsten soğuyor.

Levon bey, Allah'ım inşallah hâlden anlayan bir eş nasip eder. Lüks düşkünü bir eşle şahsen uğraşmak istemiyorum.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Hadi eyvallah, düğünler yapılıyor. Bu sefer de boşanmalar oluyor, geçinemeyen çift en nihayetinde boşanma yoluna gidiyor ve boşanıyor. Kardeşim, madem boşanacaksınız. Neden bu kadar masraf yapıyorsunuz ya? :D İlginç gerçekten, ne denebileceğini de bilmiyorum. Gerçekten aşırı lüks peşindeyiz, insanımız diyor ki her şeyin lüksü şu bu olsun. Yanlış anlaşılma olmasın, malum partili değilim. Beni Technopat'tan da bilenler bilir, tam tersine karşıyım da şöyle de bir gerçek var ki Türk insanı gerçekten aşırı lüks peşinde. En basit örnekten buna asgari ücretle iPhone alanlar dahil edilebilir. Neden iPhone? Hoş gözüküyormuş ve çevresine hava atacakmış :D

Levon Turaç ModArt Levon, Allah'ım inşallah hâlden anlayan bir eş nasip eder. Lüks düşkünü bir eşle şahsen uğraşmak istemiyorum.
Sonuna kadar katılıyorum 👌

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Sonra neden LGBT 😁😁 Milelt bu masrafları görünce evliliği bırak karşı cinsten soğuyor.
Öyle deme abi evlenirken 100k civarı faizsiz kredi veriyorlarmış desteğe bak be🤣🤣
Ne hale getirdiler bizi hahahahha
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.