Neler yeni

Endgame Gear XM2WE mouse incelemesi

CryFeel_ESL

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
11
ModArt Kredi
0
Merhaba. Farenin pili ile uğraşmak istemiyor musunuz? Farenin kablosuz olmasını ve bataryasının çok çabuk bitmemesini mi istiyorsunuz?
Bugün sizlere Endgame Gear XM2WE mouse incelemesi yapacağım. Öncelikle ConnectGame adlı site üzerinden satın aldım. İndirimdeyken 1.600TL'ye aldım, şu an fiyatı 2.500TL.

Normalde bu farenin tutuş şekli claw şeklinde, fakat palm grip içinde alabilirsiniz. Tereddüt etmenize gerek yok her şekilde oluyor. Eliniz 17-5 orta ise elinize sığıyor hatta boşluk bile kalıyor, yani orta eller ve ortanın bir tık büyüğü için diyebiliriz.

Kutu içeriğinde :
- Type-A to Type-C kablo (Örgü kablo)
- Kullanım kılavuzu (User Manual)
- USB-A kablosuz alıcı (Wireless Receiver)
- Uzatma kablosu (Type-A to Type-C uzatma)
- XM2WE
yani faremiz bulunuyor.

Farenin arkası :

ed19c0125fdc5befc480bcfb241f37bb.png

Kabataslak arkası böyle. Sol düğme yani mode butonu, DPI değiştirmenize yarıyor. Softwaresi ile istediğiniz şeye atayabilirsiniz.
Sağdaki ise on/off butonu, fareyi bu şekilde açıp kapatabilirsiniz.

Screenshot_177.png
Endgame XM2WE PMW3370 adlı sensörü kullanıyor, gayet yeterli bir sensör. Fare sesli mi yoksa sessiz mi sorusuna gelelim. Farenin click sesleri bayağı sessiz, Kailh GO adlı switchleri kullanıyor. GM 8.0 adlı switchlere göre daha sessiz sebebi ise optik switch kullanması. Click sesleri için aşağıdaki youtube videomun 02:37 zamanına bakabilirsiniz.

XM2WE modelinde fazla gecikme var mı?
- Kablolu ile kablosuz arasında hiçbir fark yok denilebilir. Bu fare bandında en düşük kablosuz gecikmesi bu farede diyebilirim.

Gecikme istatiği :

click-latency-graph-small.jpg

Kaynak fotoğraf RTINGS.com'dan alınmıştır.

Farenin pilsiz olduğunu belirttim, içerisinde 410MaH'lık bir batarya var. Bu batarya gayet yeterli, uzun süreli götürüyor. Fareyi ön yüzündeki Type-C girişi ile şarj edebiliyorsunuz. Fare gayet hızlı şarj oluyor. Kullanım süresi ise, 2 haftaya kadar uzanıyor. Eğer yoğun kullanmıyorsanız daha uzun götürüyor. Şunu da belirtmekte fayda var. Farede bluetooth yok, dongle Type-A ile bağlanıp kullanabiliyorsunuz. Şarjdayken performans kaybı olmadan kullanabiliyorsunuz.

Şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Farenin şarjı azalınca %10 %10 olarak gidiyor. Ayrıca fareyi full doldurunca %100 gösteriyor, şarjı bittikten sonra kablosunu çıkartınca şarjı %95'e düşüyor. Bu yazılım hatası, fakat farenin piline herhangi bir etki etmiyor sadece yazılım ile alakalı bir problem sıkıntı yok.

Fare lightweight 62.8 gram.

Farenin skatezleri PTFE skatez olarak geçiyor, bu gayet iyi.

Farenin softwaresini göstereyim. Yazılımı sade ve yerli yerinde karışık değil.

Screenshot_178.png

Debounce varsayılan olarak 3ms geliyor, onu 0ms yapmanızı tavsiye ederim.

Key Settings :

Farenin 6 tuşunu istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz.
Screenshot_179.png

Ayarlar bölümüne geldik.

Screenshot_180.png

Yukarıda bahsettiğim gibi farenin altında bulunan mode butonu ile DPI(CPI) değiştirebilirsiniz. Her DPI değiştirdiğinizde, hangi DPI'yı yaptığınızı öğrenmek için farenin sol altındaki küçük led ile görebilirsiniz.

Poling Rate 1000hz yapıabilirsiniz. LOD ise 2mm olarak kalabilir. Ripple control ve Angle snapping ayarına dokunmanızı önermiyorum, alakasız işler.

Youtube kanalımdaki ayrıntılı video :

Diyeceklerim bu kadar. Fare gerçekten 2.000TL gibi bir fiyat olursa yine fiyatını hakediyor. Ben fareden gerçekten memnun kaldım. Tavsiye ediyorum ve öneriyorum. Malzeme kalitesi çok kaliteli. Yazılımı basit ve sade ama geliştirilebilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.