Neler yeni

Dolandırıcılık (nereye şikayet edebilirim)

Ardacrk

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
Birinden bir ürün aldım yanlış gönderdi ve sonra paramı iade istedim olayın özeti bu elimde ibanına atmış olduğum para dekontu mesajlar duruyor paranı o gün atıcam bu gün atıcam diye oyalıyor bunu nereye şikayet edeceğim e devletten ediliyor dediler ama unuttum bilen birisi yardımcı olursa sevinirim

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Birinden bir ürün aldım yanlış gönderdi ve sonra paramı iade istedim olayın özeti bu elimde ibanına atmış olduğum para dekontu mesajlar duruyor paranı o gün atıcam bu gün atıcam diye oyalıyor bunu nereye şikayet edeceğim e devletten ediliyor dediler ama unuttum bilen birisi yardımcı olursa sevinirim
E devletten oluyor mu bilmiyorum ama direk bölgendeki savcılığa gidip dilekçe ile suç duyurusunda bulunman gerekiyor. Dilekçeyi de orada katipler var onlara yazdırıyorsun 400-500tl verip.
Birde dava açma dosya bedeli olarak güncel rakamla yanılmıyorsam 2.500tl civarı bir para ödemen gerekiyor. Hiç bir şey Beleş değil :)

Ardacrk

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
E devletten oluyor mu bilmiyorum ama direk bölgendeki savcılığa gidip dilekçe ile suç duyurusunda bulunman gerekiyor. Dilekçeyi de orada katipler var onlara yazdırıyorsun 400-500tl verip.
Birde dava açma dosya bedeli olarak güncel rakamla yanılmıyorsam 2.500tl civarı bir para ödemen gerekiyor. Hiç bir şey Beleş değil :)
abi sorun parası değil damarıma basmaya başladı salak yerine koyuyor da biri e devletten oluyor dedi tüketici hakları vs diye de bilmiyorum ben de hiç yapmadım. 2-3 haftadır oyalıyor küfür etmemek için nazik nazik konuşuyorum en son basıcam küfür :)

mfi

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
dava açmanın bir bedeli olmaması gerekiyor. dilekçeyi de kendisi internetten taslak bulup yazdırabilir. en son dava açmanın ücreti 0 tl'ydi. yaklaşık 30 dava açmış birisi olarak yazıyorum

abi sorun parası değil damarıma basmaya başladı salak yerine koyuyor da biri e devletten oluyor dedi tüketici hakları vs diye de bilmiyorum ben de hiç yapmadım. 2-3 haftadır oyalıyor küfür etmemek için nazik nazik konuşuyorum en son basıcam küfür :)
2. ele tüketici hakları bakmaz en kötü alış satış sözleşmesi yaparsın belki ona bakar ama sanmıyorum en doğru bilgiyi alo 175 verir sana tüketici hakem heyeti için. dava açmak ücretsiz zaten internetten taslakları indir doldurup başvur.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
dava açmanın bir bedeli olmaması gerekiyor. dilekçeyi de kendisi internetten taslak bulup yazdırabilir. en son dava açmanın ücreti 0 tl'ydi. yaklaşık 30 dava açmış birisi olarak yazıyorum

2. ele tüketici hakları bakmaz en kötü alış satış sözleşmesi yaparsın belki ona bakar ama sanmıyorum en doğru bilgiyi alo 175 verir sana tüketici hakem heyeti için. dava açmak ücretsiz zaten internetten taslakları indir doldurup başvur.
Ya davaya göre değişiyor o ücret galiba mesela kardeşime ev aldık kiracıyı için açılacak davada adliyede dilekçe doldurdular 300-400tl falan istediler birde açılış parası 1800tl mi ne vermiştik geçen sene.

• Beğen
Tepkiler: mfi

mfi

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
Ya davaya göre değişiyor o ücret galiba mesela kardeşime ev aldık kiracıyı için açılacak davada adliyede dilekçe doldurdular 300-400tl falan istediler birde açılış parası 1800tl mi ne vermiştik geçen sene.
Dilekçe paralıdır da kendi imkanlarınla da yazabiliyorsun ama kiracılık için davayı bilmiyorum maalesef. Ağır ceza, sulh ceza vs. açtığım davalarda 1 kuruş ödemedim

dolphingdia

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
sonuç ne çıktı ?

sezer3636

Yeni Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
hızlı sonuç için adliyeye gideceksin. dolandırıcılıkta masraf çıkmıyor gönül rahatlığıyla suç duyurusunda bulunabilirsin. parayı en erken 1 sene sonra alabilirsin ama eninde sonunda alırsın. ama sen bir somut eşya mı aldın? parayı ibana atarken açıklama yazdın mı adam sana ürünü gönderip sonra adama iade ettin mi aradan kaç gün geçti gibi etkenlerde önemli. adamı dolandırıcı ilan etmen için birkaç kişiyede aynı şeyleri yapmış olması gerekli. yoksa pek dikkate alınacağını sanmıyorum. tüketici hakem heyetin 2. el ürünlerde sonuç çıkmıyor genelde. eğer konuşmanız devam ediyorsa küfür tehdit gibi şeylerde bulunma dava açacağını söyle yeterli. normal vatandaşsa gözü korkar zaten gönderir. korkmuyorsa da bu yolun yolcusudur sende acıma.

Son düzenleme:

HasanMutlu

Aktif Üye
Uzman
Konular
3
ModArt Kredi
0
Ben her ay adliye giden adamım 50 den fazla dosya açmışım hayatımda hiç savcılığa para vermedim dolandırıcılık yerine gaps etti diyeceksiniz unutmadan söyleyeyim sonra kapıda görevli size asılı bir kağıt varsa gösterir oradaki örnek dosyayı bu şekilde doldurunuz der ve sonra sisteme alırlar dosya açılır yüzleşmek istiyor musunuz diye soracak evet dersen para isteyeceksiniz şikayetimi geri çekerim dersin adama ha yok vermem diyorsa şikayetçiyim anlaşamadık diyeceksiniz basit şimdiye kadar 15 kişinin parasını yemişim 🤣

mfi

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
Ben her ay adliye giden adamım 50 den fazla dosya açmışım hayatımda hiç savcılığa para vermedim dolandırıcılık yerine gaps etti diyeceksiniz unutmadan söyleyeyim sonra kapıda görevli size asılı bir kağıt varsa gösterir oradaki örnek dosyayı bu şekilde doldurunuz der ve sonra sisteme alırlar dosya açılır yüzleşmek istiyor musunuz diye soracak evet dersen para isteyeceksiniz şikayetimi geri çekerim dersin adama ha yok vermem diyorsa şikayetçiyim anlaşamadık diyeceksiniz basit şimdiye kadar 15 kişinin parasını yemişim 🤣
Kaç para yedin toplamda bir de ne için şikayet etmiştin

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.