Neler yeni

Dertleşme köşesi

• Konbuyu başlatan ™ROOT
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 374

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Hep teknolojiden mi konuşacağız !!
Birazda hayatın gerçeklerinden bahsedelim.
Şuan hayatımın dönüm noktasındayım diyebilirim.
2 yıla yakındır bir ilişkim var. Kız arkadaşım İspanyol 27 yaşında ben 23 yaşındayım.
İkimizde birbirimizi çok seviyoruz.
Sosyal medya üzerinden tanışmıştık onunla iken kendimi gerçekten mutlu hissediyorum.
O da öyle çünkü benden başka kimsesi yok abisini saymazsak eğer.
Anne babasını 2019 yılında 6 ay ara ile kaybetti. Benim kız annesi ölmeden 1 gün önce annesi ile bir konuda tartışmış diğer gün annesi hastaneye kalkıyor uzun süre sonra ölüyor ve kendini suçlu hissediyor. Kızın psikolojisi pek iyi değil aslında.
Normalde geçen sene buraya gelecekti bu arada yüzyüze hiç görüşmedik ilişkimiz uzak mesafeli devam ediyor her neyse gelemedi çünkü orada süpermarkette çalışıyor ve patronu ile sorunları vardı daha iyi bir süpermarketten iş teklifi aldı ve oraya gitti gittiği içinde yıllık izni yandı gelemedi. kızın birde abisi var düşman g@tüne cinsinden
Kızın abisi milliyetçi mi desem ırkçı mı desem bilemedim. İlişkimizin 3. Veya 2. Ayında abisine benden bahsetmişti abisi kesinlikle olmaz dedi işte zorla sana peçe taktıracak felan dedi yani kısaca beni istemiyor ve birlikte olmamızida istemedi . Abisi ya ben ya o diyerekten red koydu kısaca.
Kız bana bu durumu anlattı ama ben pes etmedim o da pes etmedi abisinden gizli şekilde devam ettik.
Bu süreçte kız ile çok tartıştık ayrıldık barıştık. Kızın karakteri biraz değişik açıkçası ikimizde baskın karakteriz ama herşeye rağmen birbirimizi istiyoruz. Kız bana defalarca benden daha iyilerine layıksın felan dedi ama ben bırakamadım.
Abisinin bana karşı önyargısinin sebebi bende orada yaşayanlar faslılardan dolayı olabilir çünkü oradaki faslıların durumu bizim buradaki Suriyeliler ile aynı diyebiliriz.
Bu yüzden önyargı oluşmuş olabilir.
Sevgilim bana söyledi zaten türk ve müslüman olduğum için gerçi müslüman değilim ama bundan dolayı istemiyormuş. bu Eylül ayında buraya gelecekti anlaşmıştık hayaller kurduk ikimizde yıllık izin tarihimizi aynı zamana ayarladık ben kız için yazılım kurslarını bırakıp İspanyolca öğrenmeye başladım sürekli kızla vakit geçiriyorum günde 7-8 saat konuşuyoruz diyebilirim kız işten çıkıyor eve geliyor bana yazıyor direk.
Kız buraya gelmeden önce abisine durumu anlatmak istedi.
Abisinin yanına gitti Türkiye'ye gideceğim dedi 15 gün için erkek arkadaşım ile buluşacam dedi ama abisi yine aynı hatta bu sefer daha sert karşılık verdi.
Kız yine iki ucu b@oklu değnek arasında kaldı açıkçası.
Ona dedim ki Bosna'da buluşalım 3 gün için kabul etti otel uçak masraflarına baktık çok pahalıydi üstesinden gelemezdik ikimizde.
Kız benim için çok iyilik yaptı diyebilirim 1600 Euro ya yakın para gönderdi.
Velhasıl kelam biz yine buluşamadık abisi yüzünden.
Kız bana dedi ki herşey bize engel geleceğimiz yok dedi. Kendini kurtar dedi.
O böyle diyince ben ona daha çok bağlandım. Onun için kariyerimi hiçe saydım açıkçası. Yazılım alanında yapmam gereken kursları tamamlamadım.
İngilizce yerine İspanyolca öğrendim vb.
Şuan hala birlikteyiz aklımda ki plan şu 2023 yazı için benim adıma vize davetiyesi gönderecek bende oraya gidip abisi ile tanışacam en azından bana karşı olan önyargısi bir nevi kırmak istiyorum kıza da anlattım bütün süreci ben yönetecem dedim o da kabul etti. Böyle bir bataklık içerisindeyim.

Sizde anlatın dinleyelim dostlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.