Neler yeni

Rehber Deji Alinir Mi?

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
335
ModArt Kredi
0
Öncelikle nasılsınız arkadaşlar umarım iyisinizdir. İncelemesine tam geçmeden önce hikayesini baştan sona size anlatayım daha sonrasında incelemesini daha detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağım.

Şöyle ki daha öncelerde iphone 6s içinde alıp kullanmıştım şuan iphone 8 plus için aldım ve ayrıca babam da da 6s plus mevcut ona da aynı şekilde siparişini geçtim. Daha önce iPhone 6s kullanırken aldığımda çok memnun kalmıştım hatta 1 sene kadar kullanmıştım ve hala %100 maksimum kapasitede olduğu gözüküyordu. Bu arada bu forumda bir kaç saçma uydurmasyon yorumlar gördüm bu konu hakkında :D Pilin değeri normalin olağan üstü dışında olduğu için kapasite düşmüyormuş gibi gözüküyor düşüyor lakin oraya yansımıyor bu sebepten dolayı sürekli %100 gözüküyor lakin cihazınızın orjinalinde desteklediği mAh değeri ne ise oralara kadar düştüğünde artık o maksimum kapasiteside düşüyor. Bazıları çakma bataryalarda böyle sorun olduğunu yazmış aksine çakmalar %100'de 1 gün durup ertesi gün yavaş yavaş düşüş başlıyor :D
Her neyse ufaktan incelemeye geçip alınabilirliğini ve orjinal bataryasından daha mı iyi olduğu konusuna geçeceğim.

Siparişi deji'nin kendi sitesinden verdim. İçeriğinde altta ki resimde bulunan tüm şeyler var. En başta ki zaten bildiğiniz üzere batarya ve kullanım kılavuzunu bulunduran kutumuz ortadakiler cihazı sökerken ve toplarken ki yardımcı olacak malzemelerimiz en sağdaki ise telefonun arkasına yapıştırmalık gönderdikleri hediye :)
53186943-1667483233440.jpeg

Bildiğiniz üzere ki 6s plus'ta 2750mAh pil değeri mevcut. Lakin bu aldığımız batarya'da 3800mAh ve bu da 1050mAh fazlası yapıyor demek. Pc'ye telefonu bağlayıp 3uTools uygulamasında görüldüğü üzere bataryamız gerçekten 3800 mAh bir pil değerine sahip.
e9c7ecbd-7280-4905-9260-b8aaf0a94fd4.jpeg

Batarya performanslarından babam da ben de oldukça memnunuz hatta şöyle söyleyeyim size batarya öğle saatlerinde 2 gibi falan ulaştı bana ikisinin montajını yaklaşık 45 dkda falan yaptım babamın %32 idi pil değeri benim ki ise %40 civarlarındaydı. Zaten konuyu daha çok detaylandıracağım kullandıkça ekran açık sürelerini vs. paylaşacağım. Devam ediyorum daha fazla konuyu dağıtmadan; saat öğlen 3 pil değerlerimiz bu civarlarda babam akşam 11 civarlarında tamamen deşarj ettirmişti pili ve kapalı bir şekilde şarja koyduk ben ise gece 12 1 civarlarında şarja taktım. Normalde günde 3 4 belki 5 belki 6 kere falan şarja takıyorum telefonu :D Daha ilk günden bu performans hiç beklenmedik bir performans ne de olsa 3 4 şarj ve deşarjda ancak kendine gelecek batarya ama daha ilk şarj dolumunu bile yapmadan bu performans aşırı memnun etti beni. Bu arada kaç defa da orjinal batarya taktırdım ama yok gerçekten bunun kadar etkili sonuç alamıyorum ondan.

Peki gelelim asıl sorumuza.
Apple'ın Orjinal Bataryası mı daha iyi Deji mi daha iyi?
Bana kalırsa Deji der geçerim. Yıllardır kullanıyorum bu batarya markasını 6s - 6s plus ve son olarak 8 plus cihazımda da yine bunu kullanıyorum. Henüz hiçbir problem sıkıntı yaratmadı benim için oldukça memnunum. Kesinlikle batarya alacaksanız orjinali yerine bunu alın hem bilindik güvenildik marka hemde çakmalara vereceğiniz 200 liralar ziyan olacağına buna 200 lira daha fazla verip senelerce kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. (Dip not olarak şöyle bir şey eklemek istiyorum özellikle bu sitede ki Deji yorumları çok değişik birisi var bi övüyor bi gömüyor. Net olarak ve emin olarak söylüyorum ki alıp kullanabileceğiniz en iyi marka! Sabah %100 olarak çıkarttım cihazımı 07.30'da şuan müzik dinliyorum instagram'da geziyorum sabahtan beri telefonu elimden düşürmüyorum şarjı %69 normalde şuan da (11:47) çoktan bitmiş olması lazımdı şarjımın)

- Sürekli Kullanım Süresinde Şarj Değerleri -
Kullanılan Uygulamalar; WhatsApp - YT Music - YT - Instagram - Twitter
Parlaklık Değeri; %50
Açık olan ayarlar; Bluetooth - Mobil Veri
18.05.2023 (Saat 07:30) - Şarj %100
18.05.2023 (Saat 11:47) - Şarj %69
18.05.2023 (Saat 13:50) - Şarj %58
18.05.2023 (Saat 17:05) - Şarj %21

Saat ve dakika olarak şarjımın ne kadar kaldığını detaylandırıyorum ki anlayabilelim. Oldukça iyi bir performans bu arada bu. Sürekli şarkı dinleyerek ve neredeyse parlaklığımı hiç kısmadım ki diğer batarya da kıstığım halde şu saatlere kadar imkanı yok göremiyordum hatta şarj aletine bağlı yaşıyorduk telefon ile :D Birde bluetooth ile mobil verinin sürekli açık olmasını da düşünürsek harikulade...
(Sürekli güncelleyeceğim bunu 3-4 şarj sonunda neler olup bittiğini hep birlikte göreceğiz.)

Eklemeyi unutmuşum; Bazı arkadaşlar ısınma sorunu vs. yaşadığını söylüyor, flexisini yerine takarken dikkatli takmaya özen gösterin ve oldukça sakin davranın ki bir zarar gelmesin. Bugüne kadar 6 kere deji batarya takmışımdır ısınma sorunu pek fazla yaşamadım 1 kere yaşamıştım onuda düzgün oturtamamışım ondan dolayı sonrasında düzelttim sorun geçti.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.