Neler yeni

Rehber Cheat Engine ile karakterin XYZ koordinatını elde etmek

Benim deneme yapacağım oyun Counter-Strike 1.6 şimdi bu oyunda bize verilen yani ram'de tutulan bazı değerler var bunlardan bir tanesi HP ben bunun üstünden gideceğim.

Cheat Engine'yi açıp oyunumuzu seçiyoruz ardından

fd9y3br.png

Tarama yaparken oyunu durdur seçeneğini işaretliyoruz bunu yapmamızın sebebi aradığımız değeri kaçırmamaktır arkadaşlar çünkü siz tarama yaptığınız esnada oyun işlemeye devam eder ve aradığımız değeri kaçırabiliriz. Bunu her zaman işaretlemenizi öneririm bu işlemlerin stabilitesi açısından da önemlidir.

Ardından oyuna gelip ben "100" değerini byte olarak aratıyorum.

.
e7d4osa.png

Gördüğünüz gibi binlerce sonuç çıktı bu sonuçları azaltmam gerekiyor bunun için "100" değerini indirmeliyim.

Aşağıya atladım ve canım 90'a indi ve 90 değerini yazıp Next Scan yaptım.

oza7qpm.png

Bu şekilde canımı indirip Next Scan ile taratarak en az sonuca ulaşmamız gerekiyor.

q5i3uxv.png

Bakın 11 sonuca kadar indim şimdi yapmam gereken şey can değeri üzerinden zıplama koordinatına erişmek bu basittir genelde çünkü aynı diziye yazılma ihtimali yüksektir bu tarz değerlerin. Bu her oyunda işe yaramayabilir diğer konumda bilinmeyen değerleri bilinmeyen arama yöntemlerini kullanarak bulmayı göstereceğim.

Tüm bunlardan sonra rastgele bir değer üzerinden ctrl+b yaparak Memory Viewer'i açıyorum ve her zıpladığımda

ftv8xkp.png

görmüş olduğunuz bu değer değişiyor sabit dururken "1" zıplarken "6" yürürken "4" vs şeklinde değişiyor. Bu benim xyz koordinatlarım olarak kabul edilebilir çünkü yukarı aşağı sağa ve sola hareket ettiğimde bu değerde stabil bir şekilde değişiyor. Artık makro kullanarak uçma hilesi yapabiliriz. Sonraki konumda "GERÇEKTEN" BİLİNMEYEN değerleri bulup nasıl sonuca ulaşabiliriz bunu anlatacağım.

Burada anlatmaya çalıştığım şey HP üzerinden nasıl başka bir değer bulunur oydu genellikle böyle bir değer ortadaysa x,y,z koordinatları bulunabilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.