Neler yeni

Cevabı Bulunamayan Sorular

Adana

Aktif Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Bunu kanıtlayamazsın. Sadece sözde olan bir şey bu. Gidip geri dönen yok ki anlatsın bize. :)
Kuran'ın insan yazması olmadığının kanıtlarına bakarak, Kuran'da ahiretten bahsettiği için onu da kanıtlamış olursun.
Ayrıca mantıksal ve yaratılıştan gelen hissi çıkarımlarla var olduğunu anlayabilir, hissedebilirsin.

Gidip gelme gibi bir olay zaten olmaz. İmtihan sırrı bozulmuş olur öyle bir durumda.
Nasıl bebeklik ve anne karnındaki halimizi hatırlamıyoruz ve o dönemlere geri gidemiyorsak, ahirette de dünyaya dönüş olmayacak.

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Gidip gelme gibi bir olay zaten olmaz. İmtihan sırrı bozulmuş olur öyle bir durumda.
Nasıl bebeklik ve anne karnındaki halimizi hatırlamıyoruz ve o dönemlere geri gidemiyorsak, ahirette de dünyaya dönüş olmayacak.

Ciddi olarak söylemedim bunu. :D

Kuran'ın insan yazması olmadığının kanıtlarına bakarak, Kuran'da ahiretten bahsettiği için onu da kanıtlamış olursun.
Ayrıca mantıksal ve yaratılıştan gelen hissi çıkarımlarla var olduğunu anlayabilir, hissedebilirsin.

Her geçtiğimiz yılda binlerce değişimle karşılaşıyoruz. Kur'an-ı Kerim dediğiniz kitap yaklaşık 1500 yıl önce yazılmış. Sanma ki okumadığım halde yorumlarda bulunduğumu. Çok ciddi olarak söylüyorum ki sayısız mantık hatası var kitapta. Hesap yanlışlarından tut günümüzde herkesin bildiği bilgilere kadar. Diyeceğim şu ki yüzyıllar önce sıradan bir insanın yazdığı kitaba inanmak oldukça güç.

Ben, dinlerin sadece milleti kendilerine göre düzene getirmek için oluşturulduğunu düşünüyorum. Günümüzde İslam dini kullanılarak, halka demagoji yapılarak, özgürlük kısıtlanması, insanlık haklarının azaltılması ve yaşam kalitesinin düşürülmesi ön planda.

Adana

Aktif Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Ciddi olarak söylemedim bunu. :D

Her geçtiğimiz yılda binlerce değişimle karşılaşıyoruz. Kur'an-ı Kerim dediğiniz kitap yaklaşık 1500 yıl önce yazılmış. Sanma ki okumadığım halde yorumlarda bulunduğumu. Çok ciddi olarak söylüyorum ki sayısız mantık hatası var kitapta. Hesap yanlışlarından tut günümüzde herkesin bildiği bilgilere kadar. Diyeceğim şu ki yüzyıllar önce sıradan bir insanın yazdığı kitaba inanmak oldukça güç.

Ben, dinlerin sadece milleti düzene getirmek için oluşturulduğunu düşünüyorum. Günümüzde İslam dini kullanılarak, halka demagoji yapılarak, özgürlük kısıtlanması, insanlık haklarının azaltılması ve yaşam kalitesinin düşürülmesi ön planda.
Sadece meal okuduğunu tahmin ediyorum. Bizim anlamadığımız kısımlar olması hatalı olduğunu göstermez. Tefsir okuyarak anlamadığın kısımları biraz daha iyi anlayabilirsin.
Peygamberin hayatını incelersen okuma yazma bilmediğini, Kur'an gibi bir kitabı yazmak için 8-10 dil bilmek ve bir sürü kaynak okumak gerektiğini, o dönemdeki Arap kültüründe Kuran'da bahsedilen bilgilerin bilinmediğini öğrenirsin. Şu videoyu izlersen sana faydası olacaktır.

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Sadece meal okuduğunu tahmin ediyorum. Bizim anlamadığımız kısımlar olması hatalı olduğunu göstermez. Tefsir okuyarak anlamadığın kısımları biraz daha iyi anlayabilirsin.
Peygamberin hayatını incelersen okuma yazma bilmediğini, Kur'an gibi bir kitabı yazmak için 8-10 dil bilmek ve bir sürü kaynak okumak gerektiğini, o dönemdeki Arap kültüründe Kuran'da bahsedilen bilgilerin bilinmediğini öğrenirsin. Şu videoyu izlersen sana faydası olacaktır.

Zaten genel dinler hakkında daha detaylı araştırmalar yapacağım müsait olacağım zaman diliminde.
Önerdiğin kanal gerçekten bir hiç bu arada. Kendileri gerçekten cahil olduğu için hiç haz etmem.

Adana

Aktif Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Zaten genel dinler hakkında daha detaylı araştırmalar yapacağım müsait olacağım zaman diliminde.
Önerdiğin kanal gerçekten bir hiç bu arada. Kendileri gerçekten cahil olduğu için hiç haz etmem.
Sen kanalı boşver anlatılanları dinle. İçeriğe önem ver.

Sana bir kitap hediye etsem okur musun?

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Sen kanalı boşver anlatılanları dinle. İçeriğe önem ver.

Sana bir kitap hediye etsem okur musun?

En iyi ihtimalle yaklaşık 6 ay sonra kendime vakit ayırabilirim. İnce düşüncen için teşekkürler. Kitabın ismi nedir?

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Kargo için özelden İsim, Adres ve Telefon numaranı gönderirsen yollayayım.

Genelde kitap olarak değil PDF olarak okuyorum. Dediğim gibi ince düşünceniz ve usturuplu üslubunuz için teşekkür ederim.

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
Bir başka forumda gördüm ve hoşuma gitti. Bu yüzden konu açmak istedim arkadaşlar. :)

Aklınızın ucundan geçen cevabı bulunamayan, olmayan soruları buraya yazınız. Bir veya birden çok soru yazabilirsiniz.
Son zamanlarda kendi kendime sorduğum yaklaşık yirmi tane soru var. Bilmeyenler için sadece bilim ve teknoloji odaklı bir kişiliğe sahibim. Metafizikle ilgilenmiyorum.

Ölümden sonra ne olacak?
Doğmadan önce ne isen o. :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.