Neler yeni

Soru Bu ay içinde indirim var mı bildiğiniz?

• Konbuyu başlatan Armiz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 486

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Herkese merhabalar. Geçen hafta bir anakart almıştım ancak satıcı başka anakart gönderdiği için iade etmek durumunda kaldım tabii bu arada aldığımı sandığım kartın fiyatı da bir güzel arttı o arada. Bende bu ay içinde de herhangi bir indirim var mı belli olan diye sizlere sormak istedim. Ha ne kadar gerçekçi olur ülkemizde bir şeylere indirim beklemek orası ayrı tabi :)

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Yılbaşı sonrası yok olmayacak unut artık o kelimeyi

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Ne tür anakarta ihtiyacınız var?
Valla hocam topladığım parçalar şöyle; R5 5600, G-Skill 2*8 3600 Mhz CL18, KC3000 1TB, DLX21 kasa, High Power Super GD+ 750W Gold. Anakart olarak da B450A-Pro Max almıştım yeterli olur diye düşünerek ama satıcı B450M A-Pro Max göndermiş ne yazık ki şimdi de bakıyorum alınabilir B450 lerin fiyatları bayağı bir uçmuş ne yazık ki.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Valla hocam topladığım parçalar şöyle; R5 5600, G-Skill 2*8 3600 Mhz CL18, KC3000 1TB, DLX21 kasa, High Power Super GD+ 750W Gold. Anakart olarak da B450A-Pro Max almıştım yeterli olur diye düşünerek ama satıcı B450M A-Pro Max göndermiş ne yazık ki şimdi de bakıyorum alınabilir B450 lerin fiyatları bayağı bir uçmuş ne yazık ki.

Anakart için bütçe belirtebilirseniz iyi bir anakart önerebiliriz. BIOS güncellemesi olmadan 5600'ü B450 anakartta kullanamayacağınızı biliyorsunuzdur umarım. Eski nesil bir AMD işlemci veya BIOS Flashback gerekiyor.

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Anakart için bütçe belirtebilirseniz iyi bir anakart önerebiliriz. BIOS güncellemesi olmadan 5600'ü B450 anakartta kullanamayacağınızı biliyorsunuzdur umarım. Eski nesil bir AMD işlemci veya BIOS Flashback gerekiyor.
A Pro Max'da da var diye biliyorum ben, yanlış hatırlamıyorsam. Açıkçası şöyle söyleyeyim yeterli olursa şu an 2300 civarına A-Pro Max veya Gaming Plus Max var. Asus'un M-A ve M-E 550'leri şu an 3000-3200 civarında aradaki farkı vermeye değer derseniz 550'de düşünebilirim. Aslında ilk düşüncem B450Tomahawk Max idi ancak 3000 bandına dayandığı için kendisi vazgeçmiştim :)

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
A Pro Max'da da var diye biliyorum ben, yanlış hatırlamıyorsam. Açıkçası şöyle söyleyeyim yeterli olursa şu an 2300 civarına A-Pro Max veya Gaming Plus Max var. Asus'un M-A ve M-E 550'leri şu an 3000-3200 civarında aradaki farkı vermeye değer derseniz 550'de düşünebilirim. Aslında ilk düşüncem B450Tomahawk Max idi ancak 3000 bandına dayandığı için kendisi vazgeçmiştim :)

B550 almaya değer tabii.

Link Removed

Görüntüsüne aldanmayın, sağlam anakarttır.

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
B550 almaya değer tabii.

Link Removed

Görüntüsüne aldanmayın, sağlam anakarttır.
Bu anakart da 2500'e düşmüştü almak kısmet olmamıştı. Aynı fiyat bandında TUF B550M-E veya M-E Wifi nasıldır hocam sizce? Kağıt üzerinde M-E Wifi bir tık daha iyi gibi geldi bakınca. Gerçi wifi olması çok da önemli değil benim için de madem varsa da olsun yani :) Tabii aynı şekilde ram uyumu açısından da sıkıntı olmaması lazım A-Pro alırken bakmıştım da aldığım ram dahil olmak üzere ne kadar ram baktıysam listede çıkmıyordu orası da tuhaf.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Bu anakart da 2500'e düşmüştü almak kısmet olmamıştı. Aynı fiyat bandında TUF B550M-E veya M-E Wifi nasıldır hocam sizce? Kağıt üzerinde M-E Wifi bir tık daha iyi gibi geldi bakınca. Gerçi wifi olması çok da önemli değil benim için de madem varsa da olsun yani :)

VRM bakımından iyi değiller. Linkini attığım Pro VHD'de Wi-Fi var.

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
VRM bakımından iyi değiller. Linkini attığım Pro VHD'de Wi-Fi var.
Tam olarak aradığım özellik diyebilirim zaten soğutma için. İkisinde de m2 soğutması da olduğundan düşünmüştüm bende. Nereden bakıyorsunuz acaba VRMler için? Ben M-E veya M-A için bir şey bulamadım baktığımda. Pro-Vdh de sanırım B450 Tomahawk ile benzerdi bu konuda.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Tam olarak aradığım özellik diyebilirim zaten soğutma için. İkisinde de m2 soğutması da olduğundan düşünmüştüm bende. Nereden bakıyorsunuz acaba VRMler için? Ben M-E veya M-A için bir şey bulamadım baktığımda. Pro-Vdh de sanırım B450 Tomahawk ile benzerdi bu konuda.

Yer yer Linus Tech Tips'te ki fix 2019 VRM tier list yetersiz geldiğinde yabancı incelemelerden kendim karşılaştırıyorum.

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Yer yer Linus Tech Tips'te ki fix 2019 VRM tier list yetersiz geldiğinde yabancı incelemelerden kendim karşılaştırıyorum.
Ben de oradan bakıyorum da mesela TUF B450'ler o listede tier A iken, tier C'de olan Tomahawk ya da Mortar öneriliyor daha çok onların yerine ben Türkçe forumlara baktığımda. Orayı anlamadım ben de. Hatta bir ara hem ATX olduğu için hem de tier A diye B450 TUF Plus II düşündüm bayağı bir ancak sonradan vazgeçtim o yüzden.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Ben de oradan bakıyorum da mesela TUF B450'ler o listede tier A iken, tier C'de olan Tomahawk ya da Mortar öneriliyor daha çok onların yerine ben Türkçe forumlara baktığımda. Orayı anlamadım ben de. Hatta bir ara hem ATX olduğu için hem de tier A diye B450 TUF Plus II düşündüm bayağı bir ancak sonradan vazgeçtim o yüzden.

Ülkemizde bilmediği konuda kesin hükümlü fikir belirten çok maalesef.

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Ülkemizde bilmediği konuda kesin hükümlü fikir belirten çok maalesef.
Valla bende o yüzden yabancı inceleme falan bulmaya çalışıyorum da her şeyle ilgili inceleme bulmak da pek mümkün olmuyor. Bahsettiğim buydu mesela size.
1670424342467.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.