Neler yeni

Yardım Bilgisayar Toplamak

Lory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
O soğutucu olmaz o işlemciye soğutmaz ve o monitör yakışmaz 2k 165hz gerekiyor böyle bir sistem 1080p hakkı değil

Bende iki farklı sistem atacağım bakabilirsiniz
Soğutucu yeterli. Bizzat kullanan tanıdıklarım var. Se 214 XT ile kullanan biri performans kaybı olmadan bütün oyunlarda kullanabiliyordu bu işlemciyi ya i 75 derece civarı.

Güzel bir 2k monitör için en az 8k lazım sana ekipmanlar harici kalan 40k ile 4070ti ve R5 5600 ile toplarsın anca ve bu ekran kartına bu işlemci yakışmaz... 4070 ve 7600 iyi olabilir ama.

Ram yurtdışı ama garantisini Amazon sağlıyor ve kullanıcı yorumları gayet iyi?

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Soğutucu yeterli. Bizzat kullanan tanıdıklarım var. Se 214 XT ile kullanan biri performans kaybı olmadan bütün oyunlarda kullanabiliyordu bu işlemciyi ya i 75 derece civarı.

Güzel bir 2k monitör için en az 8k lazım sana ekipmanlar harici kalan 40k ile 4070ti ve R5 5600 ile toplarsın anca ve bu ekran kartına bu işlemci yakışmaz... 4070 ve 7600 iyi olabilir ama.

Ram yurtdışı ama garantisini Amazon sağlıyor ve kullanıcı yorumları gayet iyi?
O soğutucuyu alsın o zaman görelim yeter mi yetmez mi 1080p için bu sistem çok fazla o zaman böyle bir sisteme de gerek yok 1080p lik çok sistem var 20 ye 30 a ramda sıkıntı oldu diyelim Amazon depoya gidecek oradan yanıt gelecek gümrükten geçecek vs yurtdışı ürüne gerek yok sen yaptın bir sistem birde ben yaptım tercih onun bu arada 75 derece turuncu uyarı anlamına gelir islemci de bilgin olsun 😉

Lory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Link Removed

Link Removed

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Link Removed

Link Removed

Link Removed

Aynı sistemde ekran kartı 6900xt yapabilirsin kalan para ile ekipman alırsın

Link Removed
Hocam sistem güzel ama ssd ve monitörde değişiklik lazım.
Ssd de dram yok ve goodram in SSD konusunda bozulma şikayetleri çok. Bu yüzden daha ucuz olan ve dram e sahip kioxia yı öneririm:
Link Removed

Monitör ise Arap markalarından biri ve gamepower gibi markalardan farkı yok. Başka bir forumda uzun uzun anlatmıştım:
Link Removed
En az bu monitörü almanız gerek:
Link Removed

Lory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
O soğutucuyu alsın o zaman görelim yeter mi yetmez mi 1080p için bu sistem çok fazla o zaman böyle bir sisteme de gerek yok 1080p lik çok sistem var 20 ye 30 a ramda sıkıntı oldu diyelim Amazon depoya gidecek oradan yanıt gelecek gümrükten geçecek vs yurtdışı ürüne gerek yok sen yaptın bir sistem birde ben yaptım tercih onun bu arada 75 derece turuncu uyarı anlamına gelir islemci de bilgin olsun 😉
AMD Am5 serisi çok ısındığı için zaten sıcaklık sınırını 90 a çıkardı yani o turuncu uyarı am4 te kalıyor..

Hocam sistem fazla demek bence saçma, tabii herkesin görüşü farklıdır ama hem daha fazla FPS alacaksın hem ileride vram sorunu yaşamayacaksın hemde darboğaz olmayacak bu yüzden bence fazlalık bir durum yok.

Ram konusunda ben olsam amazondan alırdım zaten direkt iade alıyor ki az farkla bu ram leride alabilir:
Link Removed
Veya sizin attığınızı.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Hocam sistem güzel ama ssd ve monitörde değişiklik lazım.
Ssd de dram yok ve goodram in SSD konusunda bozulma şikayetleri çok. Bu yüzden daha ucuz olan ve dram e sahip kioxia yı öneririm:
Link Removed

Monitör ise Arap markalarından biri ve gamepower gibi markalardan farkı yok. Başka bir forumda uzun uzun anlatmıştım:
Link Removed
En az bu monitörü almanız gerek:
Link Removed
O monitör resmi espor takımı onaylı ve birçok arkadaşım kullandı çok kaliteli ve çok güzel bir monitör olduğunu doğruladılar dram muhabbetine gelecek olursak tercih edilebilir evet ama bu dram söylentileri eskiden yoktu birden çıktı sistemlerde birçok dramsiz marka kullanıldı ve şikayet duymadım aksine ben kioxia kullandım hiç memnun kalmadım hem çok sıcak çalışıyordu hemde okuma yazma değerleri vaad edilen düzeyde değildi belki benimki arızalı bilmiyorum ama ben beğenmiyorum o markayı bilmiyorum

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
AMD Am5 serisi çok ısındığı için zaten sıcaklık sınırını 90 a çıkardı yani o turuncu uyarı am4 te kalıyor..

Hocam sistem fazla demek bence saçma, tabii herkesin görüşü farklıdır ama hem daha fazla FPS alacaksın hem ileride vram sorunu yaşamayacaksın hemde darboğaz olmayacak bu yüzden bence fazlalık bir durum yok.

Ram konusunda ben olsam amazondan alırdım zaten direkt iade alıyor ki az farkla bu ram leride alabilir:
Link Removed
Veya sizin attığınızı.
6000 MHz cl32 varken bunlara bakmam bile adam yazılım yapacak nvdia şart 7600x 4070 2k 165 monitör böyle bir bütçe de nokta atışı olur benim düşüncem zaten onlarca sistem topladım bizzat bugüne kadar hiçbir uyumsuzluk yaşanmadı şükür bundan da tam olarak eminim ki iyi olacaktır tabi herkesin görüşüne saygım var

Lory

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
O monitör resmi espor takımı onaylı ve birçok arkadaşım kullandı çok kaliteli ve çok güzel bir monitör olduğunu doğruladılar dram muhabbetine gelecek olursak tercih edilebilir evet ama bu dram söylentileri eskiden yoktu birden çıktı sistemlerde birçok dramsiz marka kullanıldı ve şikayet duymadım aksine ben kioxia kullandım hiç memnun kalmadım hem çok sıcak çalışıyordu hemde okuma yazma değerleri vaad edilen düzeyde değildi belki benimki arızalı bilmiyorum ama ben beğenmiyorum o markayı bilmiyorum
Hocam gamebooster ın espor onaylı monitorleride var. Onlardan onay almak için yalnız iki şart var zaten biri ips olması diğeri ucuz olması. Size attığım konuyu okursanız daha da iyi anlarsınız.

Kioxia nın sata SSD leri kronik sorunlu. Ben şuan attığımın 500gb halini kullanıyorum ve sizin dediğiniz sorunlar yok ki zaten kullanıcı yorumları çok iyidir bu SSD nin.

Bu dram olayı 2021 den beri var hocam ve dram olması SSD sağlığı için önemlidir bu yüzden alabilirken dramli bir model almak daha iyi olur.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Hocam gamebooster ın espor onaylı monitorleride var. Onlardan onay almak için yalnız iki şart var zaten biri ips olması diğeri ucuz olması. Size attığım konuyu okursanız daha da iyi anlarsınız.

Kioxia nın sata SSD leri kronik sorunlu. Ben şuan attığımın 500gb halini kullanıyorum ve sizin dediğiniz sorunlar yok ki zaten kullanıcı yorumları çok iyidir bu SSD nin.

Bu dram olayı 2021 den beri var hocam ve dram olması SSD sağlığı için önemlidir bu yüzden alabilirken dramli bir model almak daha iyi olur.
Bendeki de M2 idi ama neyse dediğim gibi tercih meselesi seninde eline sağlık arkadaş tercihini yapar artık benim açımdan yapacağım tavsiye bu kadar dram eskiden beri varda Sistemlerde pek ona bakılmıyor o yüzden dedim ben dramsiz ssdler kullandım yıllarca bana mısın demedi birazda üretim kaynaklı kalite kaynaklı bu olay

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.