Neler yeni

Apple M2 Ultra işlemcisi tanıtıldı

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
Apple M2 Ultra işlemcisi tanıtıldı

- %20 CPU performansı artıyor.
- %30 GPU performansı artıyor.
- 192GB Birleşik bellek

1685985409926.png

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Biz sadece bu teknolojilere bakarız anca böyle

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Biz sadece bu teknolojilere bakarız anca böyle
Bir teknoloji forumunda böyle bir yorum görmek gerçekten üzücü, yine aynı forumda bu cihazlar sadece oyun için değil değer üretip para kazanabiliriz diye bir başlığım vardı. Biz sadece oyun oynadığımız ve kendimizi geliştirmekten uzak " armut piş ağzıma düş " mantığıyla baktığımız sürece her ürün bize pahalı gelmeye devam edecek.

Halbuki bugün bi RTX4090 'a bakıyorum. Çok ucuz. Gerçekten o ürünle yapabileceklerine baktığında çok düşük bir maliyetle çok kuvvetli bir işlem birimine sahip oluyorsun.

Apple tarafında ise genellikle yalanın biri bin para olduğu için ürün çıkıp gerçek hayat testleri yayınlanmadan yazdıkları hiçbişeye inanmama kararı aldım.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Bir teknoloji forumunda böyle bir yorum görmek gerçekten üzücü, yine aynı forumda bu cihazlar sadece oyun için değil değer üretip para kazanabiliriz diye bir başlığım vardı. Biz sadece oyun oynadığımız ve kendimizi geliştirmekten uzak " armut piş ağzıma düş " mantığıyla baktığımız sürece her ürün bize pahalı gelmeye devam edecek.

Halbuki bugün bi RTX4090 'a bakıyorum. Çok ucuz. Gerçekten o ürünle yapabileceklerine baktığında çok düşük bir maliyetle çok kuvvetli bir işlem birimine sahip oluyorsun.

Apple tarafında ise genellikle yalanın biri bin para olduğu için ürün çıkıp gerçek hayat testleri yayınlanmadan yazdıkları hiçbişeye inanmama kararı aldım.
Çünkü öyle teknolojiye ulaşmak bizde epey pahalı yazık bu gençliğe

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Çünkü öyle teknolojiye ulaşmak bizde epey pahalı yazık bu gençliğe
Pahalı değil kardeşim :) Ben video düzenleme işlerine başladığımda GTX1050 laptobum vardı. 3 Vardiya çalışırken kendimi geliştirdim dilimi geliştirdim. Şimdi bütün dünyaya bilgim düzeyinde hizmet satıyorum.

Ülkede hiçbişey bana pahalı gelmiyor, özellikle işime direkt hizmet eden bu oyuncu donanımlarına bedava gözüyle bakıyorum :) Üstüne istediğim oyunu en son ayarlarda açıp keyfime bakıyorum.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Pahalı değil kardeşim :) Ben video düzenleme işlerine başladığımda GTX1050 laptobum vardı. 3 Vardiya çalışırken kendimi geliştirdim dilimi geliştirdim. Şimdi bütün dünyaya bilgim düzeyinde hizmet satıyorum.

Ülkede hiçbişey bana pahalı gelmiyor, özellikle işime direkt hizmet eden bu oyuncu donanımlarına bedava gözüyle bakıyorum :) Üstüne istediğim oyunu en son ayarlarda açıp keyfime bakıyorum.
Durumun iyiyse böyle düşünmen normal herkes aynı durumda olamıyor elinizdeki telefon da 14 pro Max olmalı o zaman 😃

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Durumun iyiyse böyle düşünmen normal herkes aynı durumda olamıyor elinizdeki telefon da 14 pro Max olmalı o zaman 😃
Durumum çok kötüydü emin ol. Tırnaklarımla kazıya kazıya yaptım.
Bahsettiğim şeyi anlamadığının farkındayım. Demek istediğim bu kötü durumu çalışmaya ve kendini kurtarmaya yakıt olarak kullanmalısın.
Telefonumu çıkartmayayım dayı 😂

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Durumum çok kötüydü emin ol. Tırnaklarımla kazıya kazıya yaptım.
Bahsettiğim şeyi anlamadığının farkındayım. Demek istediğim bu kötü durumu çalışmaya ve kendini kurtarmaya yakıt olarak kullanmalısın.
Telefonumu çıkartmayayım dayı 😂
Bizde çalışıyoruz herşeyin farkındayım rahat ol kral Allah daha çok versin

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Peki, ne konu üzerinde çalışıyorsun ?

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Herşeyin farkında ve çalışmaya devam eden biri olarak yurtdışına ihracat ve marketing konularına da yoğunlaştığını düşünüyorum :) Çalışmaya devam o zaman kardeşim. Dünya küçüldü, biz de gözümüzü açmamız lazım.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Herşeyin farkında ve çalışmaya devam eden biri olarak yurtdışına ihracat ve marketing konularına da yoğunlaştığını düşünüyorum :) Çalışmaya devam o zaman kardeşim. Dünya küçüldü, biz de gözümüzü açmamız lazım.
Türkiye küçüldü dünya değil 😂

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.