Neler yeni

Soru Anakart üretimi ile ilgili bir sorum var

• Konbuyu başlatan Nimble
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 7
  • Görüntüleme 674

Nimble

Pro Üye
Uzman
Konular
55
ModArt Kredi
0
Dostlar ECS marka bir anakart bulmuştu sahibindende A750GM-M modeli işte eskiden ürettikleri High-end modelleri de buldum ve çok beğendim,şuan kendim de yapmak veya yaptırmak isterim bunu nasıl yapabilirim illa güncel DDR4/DDR5 olması şart mı nasıl yapabilirim bilgisi olanlar bilgilerini paylaşırsa çok makbule şimdiden teşekkürler...

Beyler ticaret lisesindeki hoca ile konuştum bana ç*n veya Tayvan da yaptirabilecegimi söyledi.Kime nasıl yaptirabilirim,tahmini olarak prototip deneme ne kadar tutar?

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Milyon dolarlık bir RMA bütçen yoksa veya milyonlarca kapasitörü bulk olarak satın alamıyorsan aliexpress den tek tek ürün getirip lehimleyerek bir iş belki becerebilirsin ama bu bulk olarak satılan ürünler 1 tane olarak almaya çalıştığında Asus 1 dolara alıyorsa tanesini Aliexpress teki random bir satıcı aynı seramik vrm i 300 dolara satıyor.

Milyon dolarlık bir RMA bütçen yoksa veya milyonlarca kapasitörü bulk olarak satın alamıyorsan aliexpress den tek tek ürün getirip lehimleyerek bir iş belki becerebilirsin ama bu bulk olarak satılan ürünler 1 tane olarak almaya çalıştığında Asus 1 dolara alıyorsa tanesini Aliexpress teki random bir satıcı aynı seramik vrm i 300 dolara satıyor.
Lehimlemek dışında anakartlar tek katmandan oluşmadığından ve bu katmanlar arası izolasyon vesayre custom bios yazma farklı parçalar ile uyumluluk testleri derken küçük bir gurubun anakart gibi kompleks ve binlerce farklı üründen oluşan bir ürünü sadece parça getirtirip oluşturabilceğini sanmıyorum.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Hazır bir anakartı boyayıp bios arayüzünü kişiselleştirmek mantıklı bir alternatif olabilir bazı Msi anakartlarda başlangıçtaki görseli vesayre değiştirebildiğini biliyorum ama custom bios hakkında bir fikrim yok.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
.silmeye karar verdim

Son düzenleme:

Nimble

Pro Üye
Uzman
Konular
55
ModArt Kredi
0
Ticaret lisesinde okuyorsan ve bilgisayar parçalarına ilgin varsa DMA cihazlarını ülkemizde üreten kimse yok ama ihtiyaç özellikle de ihracat a çok uygun bir ürün anakart rebrandlemektense reseller lık veya custom Dma cihazları üretmeye çalışmak çok daha karlı bir iş olucaktır kim bilir belkide gelecekteki işin olur.
Ustam araştırdım bu benim altından kalkabileceğim bir iş değil burada kasa egzoz fanı üretsem olur mu?

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Ustam araştırdım bu benim altından kalkabileceğim bir iş değil burada kasa egzoz fanı üretsem olur mu?
Çin Taiwan da 5-6 dolara üretilen Lian Li UniFan gibi ürünlerle veya Arctic in pwm leri ile milyon dolar olmayan bütçen ile hayır.

Usta bu resellerlik nasıl oluyor tam olarak biraz açıklar mısın lütfen
X ürününü X satıcısından alıp Y satıcısı olarak komisyonlu yeni fiyat ile satışını yapmak.

Nimble

Pro Üye
Uzman
Konular
55
ModArt Kredi
0
Çin Taiwan da 5-6 dolara üretilen Lian Li UniFan gibi ürünlerle veya Arctic in pwm leri ile milyon dolar olmayan bütçen ile hayır.

X ürününü X satıcısından alıp Y satıcısı olarak komisyonlu yeni fiyat ile satışını yapmak.
he çiftçiden tarladan alıp pazarda satmak gibi
2. elden ucuza bulup garantili şekilde satsam olur mu?

• Beğen
Tepkiler: Sea

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.