Neler yeni

Acil Destek Lütfen “there is no gop” Hatası

Emre-Dylan

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhaba, yeni dizdiğim sistemi bir türlü açamadım desteğinizi rica ediyorum. there is no gop (graphics output protocol) support detected in this card. Hatası alıyorum aşağı da ki ekranda donup kalıyor. 5570 kart ile denedim olmadı rx580 ile denedim olmadı, diğer sistemde kullanabiliyorum bu kartları sorunsuz. Format attım anakart bios güncelledim eski yeni sürümleri denedim yine olmadı. Sistemin özelliklerini yazıyorum parçalar sıfır alındı. Teşekkürler herkese…
E3C98CF7-0104-496D-A324-7BC0C2A6A5C0.jpeg

Ryzen 5600
B450 tomahawk max
Team force delta 2x8gb 3600mhz RAM
Samsung 860 evo ssd
Evga 750w p6 platinum psu
Cougar Aqua 3600mm sıvı soğutma
Performax warmech kasa

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Merhaba, yeni dizdiğim sistemi bir türlü açamadım desteğinizi rica ediyorum. there is no gop (graphics output protocol) support detected in this card. Hatası alıyorum aşağı da ki ekranda donup kalıyor. 5570 kart ile denedim olmadı rx580 ile denedim olmadı, diğer sistemde kullanabiliyorum bu kartları sorunsuz. Format attım anakart bios güncelledim eski yeni sürümleri denedim yine olmadı. Sistemin özelliklerini yazıyorum parçalar sıfır alındı. Teşekkürler herkese…
Ekli dosyayı görüntüle 1124

Ryzen 5600
B450 tomahawk max
Team force delta 2x8gb 3600mhz RAM
Samsung 860 evo ssd
Evga 750w p6 platinum psu
Cougar Aqua 3600mm sıvı soğutma
Performax warmech kasa
Anakartınızdaki bios flashback ile bios update edin. Olmazsa ekran kartını 2. Porta takıp deneyin.

Adana

Aktif Üye
Uzman
Konular
8
ModArt Kredi
0
UEFI boot ile ilgili bir sıkıntı sanırım. Ekran kartında UEFI switch varsa onu açmayı deneyin.
Bios'taki UEFI ve CSM ayarlarını değiştirmek işe yarayabilir.

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Özetle ekran kartınız eski olduğu için bu sıkıntı yaşanıyor.
Ekran kartınızın üzerinde switch varsa onunla uefi moduna geçebilirsin. Eğer yoksa
VBIOS UEFI destekli olmadığından CSM devreye girmek zorunda.
Ekran kartının içindeki GOP kısmını güncellemek istersen.
Link Removed

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.