Neler yeni

A videosunu X dakika kadar arabelleğe nasıl yüklerim?

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Merhabalar hepimiz bir video izlerken bu videonun izlemediğimiz kısmının ram e yüklenmesini isteriz ama internet bağlantımız stabil değilse güzelce yüklediği 15 saniyeden sonra bu 15 saniyenin bitiminde tekrardan kalan süreden 15 saniyeyi yüklerken sıkıntı çıkabiliyor peki biz internet tarayacımızda bir ayarı değiştirip örneğin bir youtube videosunu yaptığımız ayar ile ilk 5 dakikası arabelleğe alınana kadar durmadan indirilmesini talep edebilir miyiz?

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
1670091630214.png

Örneğin bir player hep 10 saniye sonrasını indirip ram e kaydediyor ben bunu 30 saniye sonrasını indirene kadar durma olarak nasıl ayarlayabilirim?
-Player benim değil site benim değil çözümün sadece benim tarayıcı veya bilgisayar üzerinden değiştirilebilmesi lazım.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
HTML5 de İncele yapılabiliyor fakat doğru komutları bulamadım ve bu konuyu aratınca karşıma çıkan çözümler video yüklemek için var olanlar kimse bir videonun ileri dakikalarını yüklemeyi x dakika/saniye olucak şekilde bir script çözümü paylaşmamış veya komut yok.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Merhabalar hepimiz bir video izlerken bu videonun izlemediğimiz kısmının ram e yüklenmesini isteriz ama internet bağlantımız stabil değilse güzelce yüklediği 15 saniyeden sonra bu 15 saniyenin bitiminde tekrardan kalan süreden 15 saniyeyi yüklerken sıkıntı çıkabiliyor peki biz internet tarayacımızda bir ayarı değiştirip örneğin bir youtube videosunu yaptığımız ayar ile ilk 5 dakikası arabelleğe alınana kadar durmadan indirilmesini talep edebilir miyiz?
Bunun çözümünü bulursan mutlaka yaz. Özellikle 4K videoları izlerken imternet hızımın 1000mbps olmasına rağmen yine takılma sorunlarını yaşamak aşırı koyuyor insana.
Tarayıcı kaynaklı olduğunu düşünüyorum belki Youtube sunucularından dolayıdır.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Bunun çözümünü bulursan mutlaka yaz. Özellikle 4K videoları izlerken imternet hızımın 1000mbps olmasına rağmen yine takılma sorunlarını yaşamak aşırı koyuyor insana.
Youtube değilde "dizi siteleri" nde yaşıyorum bu sıkıntıyı sunucularda datadan tasaruf için 10 saniye ilerisini yüklettiriyor sonrasını yüklettirmiyor sitenin yoğun saatlerinde ise bu 10 saniye bitince 2-3 saniye tekrardan sunucu ile iletişim kurup 10 saniye daha indirtmesi gerekiyor ...

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Yok günümü harcadım çözümünü bulamadım videolar var ama onlarda playerı kendileri yazıyorlar kimse hazır kodu yazılmış playerda bunu yapamıyor galiba ve aramalar çok kötü upload diye aratınca youtube download videoları çıkıyor ne yazarsam yazıyım ilk sekmelerde youtube video indirme rehberleri çıkıyor benim aradığımla alakasız olarak...
-
Bi şeyi öğrendim o da desteklemeyen sitelerde incele yapıp videoyu hızlandırabiliyon kod ile...
ama çözüm yok benim anlattığım olaya.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Yok günümü harcadım çözümünü bulamadım videolar var ama onlarda playerı kendileri yazıyorlar kimse hazır kodu yazılmış playerda bunu yapamıyor galiba ve aramalar çok kötü upload diye aratınca youtube download videoları çıkıyor ne yazarsam yazıyım ilk sekmelerde youtube video indirme rehberleri çıkıyor benim aradığımla alakasız olarak...
-
Bi şeyi öğrendim o da desteklemeyen sitelerde incele yapıp videoyu hızlandırabiliyon kod ile...
ama çözüm yok benim anlattığım olaya.
Onlarda kendine müslüman demek ki 🤣
Valla benim buduğum çözüm direk indirmek. 1000mbps var artık youtube da veya başka sitelerde içerik izlemeyle uğraşmıyorum. İndirip izliyorum 😁

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Onlarda kendine müslüman demek ki 🤣
Valla benim buduğum çözüm direk indirmek. 1000mbps var artık youtube da veya başka sitelerde içerik izlemeyle uğraşmıyorum. İndirip izliyorum 😁
Her dizinin TR de yayın haklarını almış yayıncı yok ne yazık ki

muqo

Aktif Üye
Uzman
Konular
60
ModArt Kredi
0

Medya oynatıcılarda arabellek seçeneklerini değiştirme​

1. Sol alt köşedeki başlat düğmesine basın.
  2. Çalıştır'ı seçin ve aşağıdakileri girin: mplayer2
  3. Görünüm'ü seçin, ardından Seçenekler'i tıklayın.

4. Gelişmiş Seç
  5. Medya Akışı seçeneğini seçin.
  6. Düzenle'ye tıklayın ve tamponu 0 olarak ayarlayın.
1670163302332.png

muqo

Aktif Üye
Uzman
Konular
60
ModArt Kredi
0

IP Aralıklarını Engelle​

Kaynak sunucu yüklerini azaltmak için YouTube Videoları genellikle CDN'ler (İçerik Dağıtım Ağları) kullanılarak yayınlanır. CDN ağları çok kalabalıklaşır veya dengesizleşirse, YouTube videolarının kesik kesik veya tutarsız yayınlanmasına neden olabilir.

Bu soruna bir çözüm, CDN'lerle ilişkili IP adresi aralıklarını engellemektir, bu da videoların başlangıç kaynağından gönderilmesini sağlar.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0

4. Gelişmiş Seç
Ekli dosyayı görüntüle 1679
Güzel bilgi bunun için ayrı bir rehber konusu bekliyorum senden.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0

4. Gelişmiş Seç
Ekli dosyayı görüntüle 1679
İşe yaramadı kafasına göre yüklemeye devam ediyor :D

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.