Neler yeni

7600x 4070 Ti Sistemde Anlık Fps Düşüşü

Edelion

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhaba herkese. Eylül ayında bir sistem topladım, ilk ay hiçbir problemim 3 aydır performans problemi yaşıyorum. Ea FC 24, Cod MW3, SpiderMan Remastered gibi oyunlara girdiğimde Nvidia panelinden oyun için fps değerlerinde FPS olan kısım 150 ise %99 olan 120 civarlarında seyrederken, %99 olan kısım bir anda 60'a kadar düşüyor ve bundan dolayı anlık olarak kare atlıyor, Ea FC 24'te fps kilidini aktif ettiğim oyun 144 fps'e sabitken bile %99 olan kısım 60-70'e kadar düşüyor. Bu %99 olan kısım sabit kalması gerekirken ya da sadece 1-2 fps oynaması gerekirken bir anda 30-60 fps kadar düşüyor. Yeri geliyor 100 fps birden düşüyor. Ekran kartı sıcaklığım 66-68 derece arası, işlemci sıcaklığım 50-60 derece arası bazen 65'e yaklaşıyor. Windows 10/11 denedim durum devam ediyor. Güç kaynağından şüphelendim zira son 1 haftadır kasanın içinden coil whine benzeri bir ses geliyor, ekran kartı ile güç kaynağının oradan geliyor, ekran kartını söküp sistemi çalıştırdığımda ses devam ediyor muhtemelen güç kaynağından geliyor, m2 ssd'den şüphelendim zira toplarken idareten bir model almıştım, asıl şüphelendiğim kısım ise anakart, alırken yine idareten almıştım ve muhtemelen işlemciyi besleyemiyor. Sistem komple beyaz olsun diye ekran kartını PNY marka almıştım fakat problem yaratacağını sanmıyorum, Nvidia Quadro kartların üreticisi bu marka.

Sistemim;

Asus A620M Plus
Ryzen5 7600x
ADATA 850 LITE 1TB M2 NVME
PNY RTX 4070 Ti White Edition
TridentZ 2x16 GB DDR5 6000 mHz CL32
Corsair RM750 80+ Gold
Cooler Master ML240 V2 White Edition
Corsair 3000D White Edition

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.