Neler yeni

5600g sistem 7500tl

Sxytix9

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
Kasa-PSU ve SSD dışında iyi seçimler. SSD ısınma sorunlu bir SSD, daha iyisi bulunurdu. Kasa hem hava akışından hem de çöp PSU'sundan kaybetti.
Çoklu mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Toplama uygun mudur?
Valla bilmiyorum 10 aydır kullanıyorum (kendi hatalarım dışında) daha bi sıkıntısını görmedim inşallah görmemde.Ssd ve kasayı vatanda topladım sistemi,oradaki abi ayarladı O zamanlar bilgisayar işinden çok da anlamıyordum.Anlasam çok daha iyisini yapardım ama Yinede 16 yıl sonunda güzel bi sistemim olduğu için şükrediyorum.Ssd ye zaten oyun falan kurmuyorum.Full hdd de oyunlar falan

ramazandeveli

Pro Üye
Uzman
Konular
8
ModArt Kredi
0
5600G bu bütçe ile ciddi performans vermekte. İlerde güzel bir kart alınır sistem geliştirilir. Kart alınana dek ihtiyaçlar alt düzeyden de olsa karşılanır. Bu rakama güzel.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Valla bilmiyorum 10 aydır kullanıyorum (kendi hatalarım dışında) daha bi sıkıntısını görmedim inşallah görmemde.Ssd ve kasayı vatanda topladım sistemi,oradaki abi ayarladı O zamanlar bilgisayar işinden çok da anlamıyordum.Anlasam çok daha iyisini yapardım ama Yinede 16 yıl sonunda güzel bi sistemim olduğu için şükrediyorum.Ssd ye zaten oyun falan kurmuyorum.Full hdd de oyunlar falan

Eh, bir daha Vatan’nın PC’den anlamayan boş insanlarına bilgisayar hakkında danışmazsınız artık öğrenmişsinizdir bu zamana kadar 😀

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Eh, bir daha Vatan’nın PC’den anlamayan boş insanlarına bilgisayar hakkında danışmazsınız artık öğrenmişsinizdir bu zamana kadar 😀
Genelleme yapmayalım. Aralarında teknoloji işinden anlayan ve yardımcı olabilenler de var. Bu bilgisizlik konusu aslında Türkiye'de genel olarak yaygın bir durum. Çoğu firmada çalışanların çoğu sattıkları ürünler hakkında çok da fikir sahibi olmuyor.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Genelleme yapmayalım. Aralarında teknoloji işinden anlayan ve yardımcı olabilenler de var. Bu bilgisizlik konusu aslında Türkiye'de genel olarak yaygın bir durum. Çoğu firmada çalışanların çoğu sattıkları ürünler hakkında çok da fikir sahibi olmuyor.

Vatan çalışanları bir şey bilseler bile doğru yönlendiremezler 🙂 Çünkü onların bazı ürünlerden belirli miktarda satmaları gerekiyor. Satmazlarsa aylık daha az alıyorlar 😃 Ayrıca o işlerden anlayanlarda öyle çöplüklerde çalışmıyorlar. Aynı durum Mediamarkt ve Teknosa içinde geçerli.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Çetelesini mi tuttun?

Bu işleri bilen insanlar öyle çöplüklerde çalışmayı kendilerine yediremezler 🙂 Oraların ne halt olduğunu çok iyi biliyorlar senin aksine. Bir şeyler biraz dokunmuş gibi, Vatan’da çalışıyorsun sanırım. Bu kadar savunduğuna göre…

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Hem Eskişehir'de hem İzmir'de Vatanbilgisayar mağazalarına gidip indirim zamanı (eskiden çok iyi indirimleri olurdu) bir ürün alacağımda ne aradığımı bilen biri olduğumu anlayıp hemen bilgisini konuşturan mağaza çalışanlarına bizzat şahit olmuştum. Hala böyle çalışanları mevcut mudur bilemem. Şu an çalışanlar hakkında en ufak fikrim yok çünkü uzun zamandır çoğu farklı site olmak üzere online sipariş veriyorum.
NOT: Öyle çöplüklerde çalışmam :ROFLMAO:

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Hem Eskişehir'de hem İzmir'de Vatanbilgisayar mağazalarına gidip indirim zamanı (eskiden çok iyi indirimleri olurdu) bir ürün alacağımda ne aradığımı bilen biri olduğumu anlayıp hemen bilgisini konuşturan mağaza çalışanlarına bizzat şahit olmuştum. Hala böyle çalışanları mevcut mudur bilemem. Şu an çalışanlar hakkında en ufak fikrim yok çünkü uzun zamandır çoğu farklı site olmak üzere online sipariş veriyorum.
NOT: Öyle çöplüklerde çalışmam :ROFLMAO:

O zamanlar eskidendi. Mazi şu an işimize yaramaz, yani mağazanın eski haline bakarak şu an iyi olduğu kanısına varamazsınız. Vatan çok değişti :) Bilmediğiniz konularda bir daha kesin hükümlü ve agresif bir üslup ile yazmazsanız sevinirim. İyi forumlar.

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
kesin hükümlü ve kavgacı bir üslup ile yazmazsanız sevinirim. İyi forumlar.
Kavgacı uslüp? Ben göremiyorum kendi yazdıklarımda böyle bir uslüp. Siz öyle algılamışsınız demek ki. Ben genellemelere karşı bir insanımdır. AMD kötüdür, NVIDIA kötüdür diyenlere de karşıyım. Kimse bilemez orada çalışanların kaç tanesi bilgili veya değil. Gidip tek tek kontrol mu ettiniz? Hangisi ne kadar biliyor veya bilmiyor diye baktınız mı? Kesin hükümlü olmama konusunda size fikir vermeye çalıştım. Bu kavgacı uslüp mu?

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Kavgacı uslüp? Ben göremiyorum kendi yazdıklarımda böyle bir uslüp. Siz öyle algılamışsınız demek ki. Ben genellemelere karşı bir insanımdır. AMD kötüdür, NVIDIA kötüdür diyenlere de karşıyım. Kimse bilemez orada çalışanların kaç tanesi bilgili veya değil. Gidip tek tek kontrol mu ettiniz? Hangisi ne kadar biliyor veya bilmiyor diye baktınız mı? Kesin hükümlü olmama konusunda size fikir vermeye çalıştım. Bu kavgacı uslüp mu?

Sonradan mesajımı düzenledim, kontrol edersiniz. Öyle diyebilmem için tek tek tüm çalışanları kontrol etmem gerekmez. Sizin mantığınızla gitmemiz gerekirse JD SSD'nin kronik sorunlu olduğu kanısına varabilmek için tüm SSD'lerini kontrol etmemiz gerekir, bu işler böyle yürümüyor. Vatan'ın şu an neredeyse tüm fiyatlarının normalin üstüne çoğunlukla %20 küsur bindirmeli olduğu belli oluyor zaten. Nedense her Vatan'dan PC toplayanın elinde de çöp PSU ve SSD görüyoruz, ne hikmetse... Bu Vatan'ı berbat bir yer yapmaya yeter de artar bana kalırsa.

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Sonradan mesajımı düzenledim, kontrol edersiniz. Öyle diyebilmem için tek tek tüm çalışanları kontrol etmem gerekmez. Sizin mantığınızla gitmemiz gerekirse JD SSD'nin kronik sorunlu olduğu kanısına varabilmek için tüm SSD'lerini kontrol etmemiz gerekir, bu işler böyle yürümüyor. Vatan'ın şu an neredeyse tüm fiyatlarının normalin üstüne çoğunlukla %20 küsur bindirmeli olduğu belli oluyor zaten. Nedense her Vatan'dan PC toplayanın elinde de çöp PSU ve SSD görüyoruz, ne hikmetse... Bu Vatan'ı berbat bir yer yapmaya yeter de artar bana kalırsa.
Kavgacı bir uslüp kullanmadığıma eminim. O konuyu geçelim. Siz anlamak istediğiniz gibi anlamışsınız.

Vatan'dan bilgisayar toplayan bilgisiz olunca kötü parçalarla toplayan olması çok normal. Bilgili insanlar zaten bugün öyle bir araştırıyor ki, online alışveriş gibi bir nimet varken bugün mağaza mağaza gezmeye gerek kalmıyor zaten. O yüzden genelde anlamayanlar mağazaya gidiyor ve ne zaman arızayla karşılaştılar o zaman forumlara dökülüyor. Arızayla karşılaşmayan kişileri ise göremezsin etrafta övgüyle bahsettiklerini. Şahsen ben de böyle davranıyorum. Tek tek kontrol etmek işin espirisi zaten. Sadece peşin hükümlü olmamak gerektiğini size anlatmaya çalışıyorum. Lakin siz beni peşin hükümlülükle suçladınız. Sizce de ironik değil mi?

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Kavgacı bir uslüp kullanmadığıma eminim. O konuyu geçelim. Siz anlamak istediğiniz gibi anlamışsınız.

Vatan'dan bilgisayar toplayan bilgisiz olunca kötü parçalarla toplayan olması çok normal. Bilgili insanlar zaten bugün öyle bir araştırıyor ki, online alışveriş gibi bir nimet varken bugün mağaza mağaza gezmeye gerek kalmıyor zaten. O yüzden genelde anlamayanlar mağazaya gidiyor ve ne zaman arızayla karşılaştılar o zaman forumlara dökülüyor. Arızayla karşılaşmayan kişileri ise göremezsin etrafta övgüyle bahsettiklerini. Şahsen ben de böyle davranıyorum. Tek tek kontrol etmek işin espirisi zaten. Sadece peşin hükümlü olmamak gerektiğini size anlatmaya çalışıyorum.

Bu konuda size katılıyorum lakin bu mesajınızdan önceki mesajlarınızda tam tersi Vatan'ı savunuyormuş gibi bir tarzda mesaj yazdığınız için sizinle tartışma gereğinde bulundum.

Ayrıca aynı fikri ters üsluplar ile olsa dahi savunmamıza rağmen tartışmaya devam etmeniz bana daha ironik geldi :)

Sxytix9

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
Valla geçenlerde bi işim düştü gittim,daha tecrübeliydi Benim aldığım zamandaki tam bilmiyordu galiba😀 Kendisi yaptı bişiyler ama şuan kendimi onlardan daha bilgili görüyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.